Eski Dodge Yeni Macera - Off Road Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karademir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 196
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,037
Aracı marangoz arkadaşıma bıraktım. Bu haftayı orda geçirdi. İnşallah yarın bitmiş olur. Zaman buldukça yapıyor.

Rxx6c8l

Eek7fh7

Lghnuzv

G4np2wj

6bxxowr

Etiketler
Bugun iş bitince marangoz arkadaşın yanına gittim. İzocamları daha iade etmemiştim. Isı kazanı yapan bi firmada arkadaşım var onunla konuştum yalıtım hakkında bilgi sahibi olduğu için. Yanları izocamla yapmaya karar verdim o taraf tozmaz diye. Üst tarafı ise tozmayacak bi strafor bişeyle yapacağım.

Yanlara izocam döşedim.

N6proeh

1266rk0

Marangoz arkadaşla beraber giriştik sonra. Ben yanlara döşeme veya başka bişeyle kapatmayı düşünüyordum. Ama sonra mdf elde varken onla devam ettik.

Mwxxoku

Gi3vkby

Rncm86v

Son hali bu şekilde.

Sol taraf açık kaldı. Ve tavan. Oraları döşemeciye yaptırmayı düşünüyorum.

Ayrıca bi unimog 404s ile takas mevzumuz var. Anlaşırsak bitirip ona vereceğim ve yeni maceraya girişeceğim.

Alt taraf kapanacak. Açılır kapanır yatak olacak şekilde.

Kayseri'de mobilya imalatı yapan arkadaşımla konuştum oda yatak ve kanepe için ıvır zıvırları ayarlayacak.

O5zwb5v

Taşyünü yapmanız çok iyi olmuş. Keşke en dış yüzeye bir buhar kesici bariyer yani naylon serseydiniz önce. Yoğuşmayı keserdi. Tavana da yapmanıza mani yok. Hem altına hem üstüne 500 micron naylon serin, yeterli olur. İlla başka malzeme olsun derseniz de kauçuk köpüğü öneririrm. Ticari adı flex olarak geçen malzemedir. İzocamflex veya Odeflex olarak bulabilirsiniz. 19-25 mm yeterlidir. Kendinden yapışkanlı ve alüminyum folyo kaplı olanları da vardır.

Elinize sağlık bu arada. İlanınızı gördüm. Keşke bütçem müsait olsaydı. Hayırlı satışlarınız olsun.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taşyünü yapmanız çok iyi olmuş. Keşke en dış yüzeye bir buhar kesici bariyer yani naylon serseydiniz önce. Yoğuşmayı keserdi. Tavana da yapmanıza mani yok. Hem altına hem üstüne 500 micron naylon serin, yeterli olur. İlla başka malzeme olsun derseniz de kauçuk köpüğü öneririrm. Ticari adı flex olarak geçen malzemedir. İzocamflex veya Odeflex olarak bulabilirsiniz. 19-25 mm yeterlidir. Kendinden yapışkanlı ve alüminyum folyo kaplı olanları da vardır.

Elinize sağlık bu arada. İlanınızı gördüm. Keşke bütçem müsait olsaydı. Hayırlı satışlarınız olsun.

Teşekkür ederim. 50 mm izocam kullandım. Hatta o yüzden parçaları sabitlemek zor oldu. Sıkıştırmak gerekti. Profiller 40 mmydi.

Çatıda izocamı uygulaması zor olacak gibi. Onu oraya yapıştırıp sonra sunta takmayı düşünüyorum. İzocam tavana yapışıp kalacak gibi durmuyor. O yüzden köpük veya sünger daha kolay uygulanabilir duruyor.

Satmaktaki tek sebebim unimog aslında. Satarsam nakit unimog alırım. Veya takas edebilirim. Bi tane 404s ile konuşuyoruz. Şartlar uyarsa bu aracı bitirip teslim edeceğim. Zaten önümüzdeki hafta bitecek gibi duruyor. Yada bu aracı kadının kullanacağı ufak bi araçla takas edip eşimdeki pejo 206+yı unimog takasında kullanırım. Kafamda çok değişik şeyler dönüyor kaç gündür. :D

Teşekkür ederim. 50 mm izocam kullandım. Hatta o yüzden parçaları sabitlemek zor oldu. Sıkıştırmak gerekti. Profiller 40 mmydi.

Çatıda izocamı uygulaması zor olacak gibi. Onu oraya yapıştırıp sonra sunta takmayı düşünüyorum. İzocam tavana yapışıp kalacak gibi durmuyor. O yüzden köpük veya sünger daha kolay uygulanabilir duruyor.

Satmaktaki tek sebebim unimog aslında. Satarsam nakit unimog alırım. Veya takas edebilirim. Bi tane 404s ile konuşuyoruz. Şartlar uyarsa bu aracı bitirip teslim edeceğim. Zaten önümüzdeki hafta bitecek gibi duruyor. Yada bu aracı kadının kullanacağı ufak bi araçla takas edip eşimdeki pejo 206+yı unimog takasında kullanırım. Kafamda çok değişik şeyler dönüyor kaç gündür. :D
Taşyünü tavana sabitlemek için, bir tarafı yapışkanlı, çivi gibi pimler var. Pimi yapıştırıp, üstüne levhayı itiyorsunuz. Pimin ucuna kilidini geçirip bırakıyorsunuz. Adı da izopim hatta. Metrekare ye 5 adet derler ama siz daha sık atın. Bir fotosunu ekliyorum.

Not: Tavana buhar bariyerini unutmayın. Naylon alt tarafı, terlemeyi önler.
143a9fd84b55fb34ccd374b2fa22aadd

Taşyünü tavana sabitlemek için, bir tarafı yapışkanlı, çivi gibi pimler var. Pimi yapıştırıp, üstüne levhayı itiyorsunuz. Pimin ucuna kilidini geçirip bırakıyorsunuz. Adı da izopim hatta. Metrekare ye 5 adet derler ama siz daha sık atın. Bir fotosunu ekliyorum.

Not: Tavana buhar bariyerini unutmayın. Naylon alt tarafı, terlemeyi önler.Ekli dosyayı görüntüle 642001

Aklımın bi köşesinde dursun bu.

Ama sanırım süngerden yapacağım. Tavan açılıp kapandığı için hafiflikde önemli. Süngerinde yalıtım özelliği var sonuçta. İzocam kadar olmasada.

Aklımın bi köşesinde dursun bu.

Ama sanırım süngerden yapacağım. Tavan açılıp kapandığı için hafiflikde önemli. Süngerinde yalıtım özelliği var sonuçta. İzocam kadar olmasada.
Kauçuk köpüğü ...flex levha kendinden yapışkanlı kaplayın geçin. En incesi bile süngerden iyidir. Üstüne birşey kaplamanıza da gerek kalmaz, kafanızı vursanız da bir şey olmaz.

Kauçuk köpüğü ...flex levha kendinden yapışkanlı kaplayın geçin. En incesi bile süngerden iyidir. Üstüne birşey kaplamanıza da gerek kalmaz, kafanızı vursanız da bir şey olmaz.

Onu internetten almam lazım Aksaray'da yok. Kaput altına ve kupa içine onları döşedim gayet güzel ürün biliyorum onu. Ama benim niyetim yarın bu işi eldeki malzeme ile çözmek. :D

Onu internetten almam lazım Aksaray'da yok. Kaput altına ve kupa içine onları döşedim gayet güzel ürün biliyorum onu. Ama benim niyetim yarın bu işi eldeki malzeme ile çözmek. :D
Kaç m2 lazım? Yarın size kargo ile yollayayım. Kargo ücretini ödeyin yeter.

Teşekkür ederim. Elostromerik kaçuk denilenden değil mi? 4cm kalınlık olmalı veya 5cm. 2.5 metreye 1.6 metre kaplayacağım alan. Ücretini öderim o şekilde kabul edemem.
Dostum elinize sağlık. Başından beri büyük bir keyifle okuyorum, karşınıza çıkan sorunlara farklı ve makul fiyatlı alternatiflerden ürettiğini zçözümlerin hepsi altın değerinde. Sitede zaten belli başlı aktif kişiler var, onların ve sizin gibilerin sayesinde her gün keyifle ve heyecanla takip ediyorum. Sonuçları ve bir sonraki projelerinizi de ilgiyle bekliyorum. Kolaylıklar diliyorum elinize/emeğinize sağlık.

Dostum elinize sağlık. Başından beri büyük bir keyifle okuyorum, karşınıza çıkan sorunlara farklı ve makul fiyatlı alternatiflerden ürettiğini zçözümlerin hepsi altın değerinde. Sitede zaten belli başlı aktif kişiler var, onların ve sizin gibilerin sayesinde her gün keyifle ve heyecanla takip ediyorum. Sonuçları ve bir sonraki projelerinizi de ilgiyle bekliyorum. Kolaylıklar diliyorum elinize/emeğinize sağlık.
Teşekkür ederim. Ne yazık ki artık bu zamanda forum kültürü kalmadı. Yıllar önce forumlar çok aktifti. Çok çeşitli forumlar vardı. Şimdi bikaç tane forum kaldı ve onlarıda belli kesim kullanıyor.

Bu forumda zamanında efsane tabir edilecek insanlar vardı. Şimdi profillerine bakıyorum yıllar olmuş foruma girmeyeli.

Kalan boşlukları kapatmak için döşemeci arkadaşın yanına gittim.

Önce kapatılacak yerin kalıbını çıkarıp kapitoneli deri ile kapattı. Yerine taktık şimdilik. Marangoz arkadaş pencereye gelen yerlere çerçeve yapınca izocam ile arkasını doldurup orayıda bitireceğim.

S8p6qcl

H7y0wxi

Ckla6sv

Arka cama uygun bi fitil bulamadım. Çok çirkin bi görüntüsü vardı onunda etrafını siyah ile boyadım.

744gprj

Aracı elektirikçiye bırakmıştım. Son yapılacak işleride halletti. Stoplarda tamam. Arkaya geri geri giderken kullanmak için lamba bağlattım. Karanlıkta çok işe yarıyor kamyondan biliyorum.

Karavan içine tırlarda kullanılan bi florasana benzer lamba buldum. Onu taktırdım. Fotoğrafını çekmeyi unutmuşum onu sonra atarım. Tam mutfak tezgahının üstüne geliyor. Hem aracı aydınlatır hemde mutfak için iyi olur gece.

Aküden kalın kablo çektirdim içeri. Onada üçlü çakmaklık ve usb şarj bağlattım. Buzdolabı ve başka şeyler kullanabilmek için.

A1wjyyd

Tc4o4xx

Elektirikçide işler bitince frenciye götürüp bıraktı aracı sağolsun ben yokken. Frencide son kontrolleri yaptı. Bugünde ordan aldım aracı.

Daha önceden araç çalışmadığı için fren ayarı yapılmamıştı. Hem o ayar yapıldı. Hemde düzgün çalışmayan birşey olup olmadığına bakıldı.

Şu an herşey muayeneden geçecek kadar iyi durumda.

Aracı tekrar marangoz arkadaşa bıraktım. Ben yokken orda dursun. Vakit bulunca oturma kısmının altını ve pencere camlarına gelen yerlerin çerçevesini yapacak.

Ayrıca proje için mühendis ile konuşuyorum. Motokaravan ruhsatı için gerekli ölçüleri verdim bakalım. İnşallah yakın bi tarihte TSE onayı kısmına geçilecek.

Kalan boşlukları kapatmak için döşemeci arkadaşın yanına gittim.

Önce kapatılacak yerin kalıbını çıkarıp kapitoneli deri ile kapattı. Yerine taktık şimdilik. Marangoz arkadaş pencereye gelen yerlere çerçeve yapınca izocam ile arkasını doldurup orayıda bitireceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 642016

Ekli dosyayı görüntüle 642017

Ekli dosyayı görüntüle 642018

Arka cama uygun bi fitil bulamadım. Çok çirkin bi görüntüsü vardı onunda etrafını siyah ile boyadım.

Ekli dosyayı görüntüle 642019

Aracı elektirikçiye bırakmıştım. Son yapılacak işleride halletti. Stoplarda tamam. Arkaya geri geri giderken kullanmak için lamba bağlattım. Karanlıkta çok işe yarıyor kamyondan biliyorum.

Karavan içine tırlarda kullanılan bi florasana benzer lamba buldum. Onu taktırdım. Fotoğrafını çekmeyi unutmuşum onu sonra atarım. Tam mutfak tezgahının üstüne geliyor. Hem aracı aydınlatır hemde mutfak için iyi olur gece.

Aküden kalın kablo çektirdim içeri. Onada üçlü çakmaklık ve usb şarj bağlattım. Buzdolabı ve başka şeyler kullanabilmek için.

Ekli dosyayı görüntüle 642020

Ekli dosyayı görüntüle 642021

Elektirikçide işler bitince frenciye götürüp bıraktı aracı sağolsun ben yokken. Frencide son kontrolleri yaptı. Bugünde ordan aldım aracı.

Daha önceden araç çalışmadığı için fren ayarı yapılmamıştı. Hem o ayar yapıldı. Hemde düzgün çalışmayan birşey olup olmadığına bakıldı.

Şu an herşey muayeneden geçecek kadar iyi durumda.

Aracı tekrar marangoz arkadaşa bıraktım. Ben yokken orda dursun. Vakit bulunca oturma kısmının altını ve pencere camlarına gelen yerlerin çerçevesini yapacak.

Ayrıca proje için mühendis ile konuşuyorum. Motokaravan ruhsatı için gerekli ölçüleri verdim bakalım. İnşallah yakın bi tarihte TSE onayı kısmına geçilecek.
Canavar oluyor. Heyecanla takipteyim.

Araç kara direksiyon malum. Ve yoldaki bütün engelleri direksiyona veriyordu. Sert bi çukura düşünce bi tarafa kaçıyordu. Hidrolik direksiyonda böyle şeyler olmaz.

Amörtisörün çalışma mantığı ani darbeleri engellemek gibi bişey. Ordan yola çıkıp araştırma yaptım eski kasa mercedes otomobillerde amörtisör kullanıldığını öğrendim.

Onun amörtisörünü sipariş etmiştim bugün vakit bulunca montajını yaptım. Bu kadar harika sonuç beklemiyordum.

Araç artık yolda çok rahat gidiyor. Çok kötü zeminde dahi ok gibi düz devam ediyor. Direksiyondaki takırtıda gitti.

Dodgeyi üreten mühendisler zamanında yapmamış ben yaptım oldu. :D

p6arebs.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri