Eski Dodge Yeni Macera - Off Road Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karademir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 196
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,646
Yalıtımda taşyününü tekrar düşünün bence. Tozlaşmasından ve su aldığında kokması vb. şikayetler okudum.
Aslında taşyününü uygulamasıda zor. Kaşındırır birde. Köpük içinde sıcakta erir sarkma yapar dediler. Kararsız kaldım şimdi.

Birde köpük 5 cm var esnemiyor. Taşyünüde 5cm ama o bastırınca 4e kadar düşer takılırken.

Etiketler
Aslında taşyününü uygulamasıda zor. Kaşındırır birde. Köpük içinde sıcakta erir sarkma yapar dediler. Kararsız kaldım şimdi.

Birde köpük 5 cm var esnemiyor. Taşyünüde 5cm ama o bastırınca 4e kadar düşer takılırken.
Gri renkli olanlar onları tavsiye ederim. Ben onlardan kullandım 3cmlik

Bu konunun başlığını değiştirmek için kime yazmam gerekir? Sadece restore için başladığım iş motokaravana gidiyor. Başlığıda ona göre düzeltsek güzel olacak.

950'yi deneme sürüşü yaptığım da aşık olmuştum ki hala aklımdadır, sele yüksekliğinden dolayı vazgeçmek zorunda kalmıştım. Biraz bacak boyu isteyen bir makina o da bizde yok maalesef.
Kullanan kiminle konuşsam böyle anlatıyor. Bacak boyundan yana sorun olacağını sanmıyorum bende. 640 daha yüksek. Hatta gördüğüm en yüksek motor sanırım. 183 boyundayım ayak ucumda duruyorum.

Araç genelde kamyon karasörü yapan arkadaşımın orda duruyor. Kasa kısmınıda o yapmıştı zaten.

Daha önceden aldığım cips tezgahı vardı malum. Kaput üstünde yedek lastik hoş duruyor. Onuda aradan çıkarmak istedim.

Hfmxs8t

Profilleri taşıyıcı olarak kullandım. Bi tanede raf kısmından ekledim süs olsun diye. Sonra ona lamba vs takarım. Arkasınada lastik takacağım. Lastik takılınca daha güzel duracak inşallah.

Siwlklm

Bazen kaput üstüne çıkmak gerekiyor. Çamurluğa basınca ayak izi çıkıyor ve boya çiziliyor. O yüzdende oraya aliminyum kestirip taktım.

5pz3suv

1thswov

Cingan yağı bol bulunca bi tarafına sürermiş derler. Aliminyum bulunca kapı altlarında taktım. Bence hoş duruyor.

Gbm59me

Bir şeyleri hoş gösteren bazen küçük ayrıntılar oluyor. Takipteyiz. Güzel gidiyor...
Evet katılıyorum. Önceden ayarlamalı kaput mandalı almıştım. Çok ufak ve dayanıksız geldi gözüme. Sonra daha sağlam olanı buldum. Rengi nikel olduğu için siyaha boyayıp taktım. Bu ufak detay bile ayrı bi güzellik kattı.

Abpdm64

Rls55ai

Elinize sağlık. Bir fikir de ben vereyim hocam. Çamurluk üstüne taktığınız alüminyum parçaları o vidalarla değilde başına düğme gibi kapatma takılan vidalarla değiştirin, en kötü tork başlı vidalarla değiştirin faha hoş duracağına eminim.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koltuğu daha önceden kısalttığımı söylemiştim. Orjinal haline getirdim ama biraz kullanınca hiç memnun kalmadım. O yüzden yine malum cips tezgahının profillerini kullanarak yükselttim.

Bu sefer daha önceden yaptıkları gibi uyduruk bişey olmadı. Gayet sağlam oldu. Sallanmıyor. Hemde görüş açım çok daha iyi oldu.

Ebtlej8

Inisdb7

Jiqsezg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR