DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Euramobil Mercedes MB 100 D Alkovan için Görüş ve Önerileriniz?

'MOTOKARAVAN' forumunda insel tarafından 28 Ekim 2008 tarihinde açılan konu 12135 kişi tarafından okunmuş, 6 cevap yazılmıştır

1. insel

insel Zirve

Alınan Beğeni:
    23
    Sevgili Karavansever Dostlar,
    89 Model Mercedes MB100 D Euromobileler hakkinda bilgisi olan ve bunu gene ayni yillara denk dusen Hymerlerle kiyaslayabilecek arkadaslarin cevaplarini bekliyorum. MB100D de turbo yok. Ama hidrolik deraksiyonu ve ekstradan arkadan yatak olan oturma grubu var. Agirliklari ve boylari hemen hemen esittir diye tahmin ediyorum. Acikcasi karavan kismindan cok 90 lardaki Mercedesin, gene ayni yillardaki İveco ve citroenlerden daha kolay parcasi bulunacagini dusunuyorum. Bu motorlarin omru kac kmdir tahminen. Evet tahmin ettiginiz gibi niyetim MB 100d uzerine bir euromobile. MB 100 d kullanan var mi acaba aramizda? Sevgili Mecit arkadasim daha once kullanmis bu aleti ve beni bilgilendirdi saolsun. Belki sizlerinde kisisel tecrubeleriniz vardir. Aktarirsaniz cok sevinirim.
    Sevgiler
    Insel INal
    Haa tabi fiyati pazarliga tabii olan bir camperim var.
    http://www.sahibinden.com/volkswagen_t2_westfalia_karavan_1976_modelWQQaXQQ4945013WQQpXQQdisplayitem

Etiketler:

2. impesa

impesa izcilik öğrenilmez, yaşanır! (baden powell)

Alınan Beğeni:
    3
    Ynt: Mercedes MB 100 D

merhaba mebus,
    mb 100 araçların türkiye girişi çok az olduğundan parça konusunda sıkıntılı olduğunu duydum. motor konusunda parçada belki çok sorun yaşanmayabilir ancak şanzuman ve ön düzen konusunda parça bulmak çok zor olabilir.
    bu araçlar üretimden kalktıktan sonra, aracın kaporta kalıpları türk bmc fabrikası tarafından satın alınarak, farklı motor ve ve yüriyen aksam dizaynı ile 'levent' markası ile piyasaya sürmüştür. bunların ilk modellerinin kaportası mb 100 ile aynıdır. sonraki modellerde araca öncekinden daha güçlü nissan motoru uygulanmıştır.aracın ön panelinde yapılan değişikliklede mb 100 ile olan benzerliği son derece azaltılmıştır.

3. insel

insel Zirve

Alınan Beğeni:
    23

Tesekkurler İmpesa. Sanirim mb100 mercedes uzeri euramobil karavan alacagim. Yeterince iyi birsey bulamadim henuz. Ariyorum.

4. ahmocan

ahmocan İveco Camper

Alınan Beğeni:
    0

İnsel kayınpederi kandırdım.

Ayvalık Sarımsaklı'daki dairesini karavanla takas edecek sonunda. Üzerine bir miktar para isteyecektir ev için ama çok ince dokuyan bir kişilik şansı var mıdır dersin?

Ahmocan

5. bahcecim

bahcecim Kamp II

Alınan Beğeni:
    10
    Meslek:
    Elektronik ve Haberleşme Yük. Mühendisi
    Web Sitesi:
    http://www.kamp-karavan.com
    Ynt: Euramobil Mercedes Mb 100 D Alkovan İçin Görüş Ve Önerileriniz?

Imsel bey,

Mb100 (euromobil) ile citroen (hymer) arasında belirttiğiniz görüşleriniz değişti mi? Hala mb100 agır mı basıyor merak etmekteyim.

6. insel

insel Zirve

Alınan Beğeni:
    23
    Ynt: Euramobil Mercedes Mb 100 D Alkovan İçin Görüş Ve Önerileriniz?

Bu uzun ve hassas bir konu Berkant Metin Bey. Yuzyuze size anlatirim. :smiley:

7. skara

skara Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Merhabalar,ben selim kara .
    Foruma yeni üye oldum.Forumu taradım fakat eura mobil mb100 ile ilgili bilgi bulamadım .kullanan üye bir arkadaşta 2009 da satmış(İnsel bey) ...daha sonradanda memnun kalmadığını söylemiş.yeterli bilgiye ulaşamadım.Yardımcı olurmusunuz

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

1. Mercedes Hymer Flamingo caravan