Euramobil Mercedes MB 100 D Alkovan için Görüş ve Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,419

insel

Zirve
Sevgili Karavansever Dostlar,
89 Model Mercedes MB100 D Euromobileler hakkinda bilgisi olan ve bunu gene ayni yillara denk dusen Hymerlerle kiyaslayabilecek arkadaslarin cevaplarini bekliyorum. MB100D de turbo yok. Ama hidrolik deraksiyonu ve ekstradan arkadan yatak olan oturma grubu var. Agirliklari ve boylari hemen hemen esittir diye tahmin ediyorum. Acikcasi karavan kismindan cok 90 lardaki Mercedesin, gene ayni yillardaki İveco ve citroenlerden daha kolay parcasi bulunacagini dusunuyorum. Bu motorlarin omru kac kmdir tahminen. Evet tahmin ettiginiz gibi niyetim MB 100d uzerine bir euromobile. MB 100 d kullanan var mi acaba aramizda? Sevgili Mecit arkadasim daha once kullanmis bu aleti ve beni bilgilendirdi saolsun. Belki sizlerinde kisisel tecrubeleriniz vardir. Aktarirsaniz cok sevinirim.
Sevgiler
Insel INal
Haa tabi fiyati pazarliga tabii olan bir camperim var.
http://www.sahibinden.com/volkswagen_t2_westfalia_karavan_1976_modelWQQaXQQ4945013WQQpXQQdisplayitem

Etiketler
Ynt: Mercedes MB 100 D

merhaba mebus,
mb 100 araçların türkiye girişi çok az olduğundan parça konusunda sıkıntılı olduğunu duydum. motor konusunda parçada belki çok sorun yaşanmayabilir ancak şanzuman ve ön düzen konusunda parça bulmak çok zor olabilir.
bu araçlar üretimden kalktıktan sonra, aracın kaporta kalıpları türk bmc fabrikası tarafından satın alınarak, farklı motor ve ve yüriyen aksam dizaynı ile 'levent' markası ile piyasaya sürmüştür. bunların ilk modellerinin kaportası mb 100 ile aynıdır. sonraki modellerde araca öncekinden daha güçlü nissan motoru uygulanmıştır.aracın ön panelinde yapılan değişikliklede mb 100 ile olan benzerliği son derece azaltılmıştır.

Tesekkurler İmpesa. Sanirim mb100 mercedes uzeri euramobil karavan alacagim. Yeterince iyi birsey bulamadim henuz. Ariyorum.

İnsel kayınpederi kandırdım.

Ayvalık Sarımsaklı'daki dairesini karavanla takas edecek sonunda. Üzerine bir miktar para isteyecektir ev için ama çok ince dokuyan bir kişilik şansı var mıdır dersin?

Ahmocan

Ynt: Euramobil Mercedes Mb 100 D Alkovan İçin Görüş Ve Önerileriniz?

Imsel bey,

Mb100 (euromobil) ile citroen (hymer) arasında belirttiğiniz görüşleriniz değişti mi? Hala mb100 agır mı basıyor merak etmekteyim.

Ynt: Euramobil Mercedes Mb 100 D Alkovan İçin Görüş Ve Önerileriniz?

Bu uzun ve hassas bir konu Berkant Metin Bey. Yuzyuze size anlatirim. :smiley:

Merhabalar,ben selim kara .
Foruma yeni üye oldum.Forumu taradım fakat eura mobil mb100 ile ilgili bilgi bulamadım .kullanan üye bir arkadaşta 2009 da satmış(İnsel bey) ...daha sonradanda memnun kalmadığını söylemiş.yeterli bilgiye ulaşamadım.Yardımcı olurmusunuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.