Ev Olarak Kullanılacak Çadır Tavsiyesi :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Didem Yeğen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,763

Didem Yeğen

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese selamlar iyi geceler.Ben 25 yaşındayım,yaklaşık 3-4 senedir çadır ve otostopla Türkiye'yi geziyorum sıcak havalarda.Bu gezintiler genel olarak kışın para biriktirip yazın onu tüketerek gerçekleşti.Ancak artık şehir hayatına karşı hissettiğim uyumsuzluk dayanılmaz hale gelmeye başladı ve doğaya kaçışa yavaştan başlamak istiyorum.Bu yüzden de yardımınıza ihtiyacım var.Erkek arkadaşımla beraber 1 ay sonra ne zaman döneceğimizi hatta dönüp dönmeyeceğimizi bilmediğimiz bir yola çıkmayı planlıyoruz.Bu yüzden öncelikle benim bile hangi şartlarda kullanacağımı bilmediğim sağlam bir çadıra ihtiyacım var.Yani aynı çadırla yazın Antalya'da kışın da Erzurum'da olabilirim.2 kişilik bir çadır tavsiyesine ihtiyacım var bütün yıl bize ev olabilecek ve bütçesi çok uçmayacak.Maksimum 500liraya kadar çıkabilirim sanırım.Çok bir kilomuz yok toplasanız 1,5 adam anca ederiz bu yüzden ''3 kişilik alsan daha iyi olur''a gerek yok sanırım.Tavsiyelerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler

Çadırların genelde kullanıcı sayısından 1 kişi daha fazla olanını tercih etmeniz faydalı olur. Kış şartlarıda ağır olacaksa Husky fighter 3+1 tavsiye ederim uzun süreli konaklamalarda içinde daha rahat edersiniz.

1 ay çadırda aynı yerde kalacak olsaydım çadır yerine kendime ağaçtan ev yapardım. gece kondu misali :smiley:
uzun süre çadır da yaşamak çok zor olacaktır. duş banyo yok. :S
eğer çadırı çok hareket ettirmeyecekseniz büyük birşey alın bence.
Aile Çadırları - ARPENAZ 4.2 AİLE KAMP ÇADIRI
yada
Aile Çadırları - ARPENAZ 4.1 AİLE KAMP ÇADIRI gibi
ama her hafta başka yerde kalacaksanız husky iyi seçim olacak.
ancak şunu unutmayın, kışın çadırın içi ile dışı arasında sıcaklık açısından çok fark olmuyor.
Çadır su geçirmez olsun yeter bence. Araç da yok sanırım.
Sizin iş kamp olmaktan çıkacak biraz.. :smiley:

Yazın erzurum, kışın antalya :smiley:
Kışın erzurum buzzz, yazın antalya sucukk olursunuz..

Kusura bakmayın bir süredir internetim yoktu cevaplar için çok sağolun. Şu mesaj alıntılama nasıl yapılıyor bilemediğim için tek tek cevap yazamıyorum :D Flame için 2 kişi kullanım çok sıkıntı olur dediklerini okudum çoğu yerde ama aklımda hala. Çadır ve ben sürekli hareket halinde olucaz evet ve otostop-yürüyüş şeklinde olucağı için ağırlık da benim için çok önemli.Hala aradığım cevabı alamadım bu yüzden :/ Tekrar teşekkürler,umarım daha fazla yardımcı olan çıkar.

Kusura bakmayın bir süredir internetim yoktu cevaplar için çok sağolun. Şu mesaj alıntılama nasıl yapılıyor bilemediğim için tek tek cevap yazamıyorum :D Flame için 2 kişi kullanım çok sıkıntı olur dediklerini okudum çoğu yerde ama aklımda hala. Çadır ve ben sürekli hareket halinde olucaz evet ve otostop-yürüyüş şeklinde olacağı için ağırlık da benim için çok önemli.Hala aradığım cevabı alamadım bu yüzden :/ Tekrar teşekkürler,umarım daha fazla yardımcı olan çıkar.
Alıntı yapmak çok kolay.Alıntı yapacağınız mesajın sağ alt köşesinde yanıtla şıkkı var orayı tıklayın,tıkladığınız yazı yeni pencerede açılacak ve yazının sonunda [/QUOTE] sembolü çıkacak bunun önüne fareyi tıklayın imleci görünce entere basıp satır başı yapın ve yazınızı yazın.Haydi kolay gelsin.

Husky Beast modeline baktınız mı tecrübelerimden söylüyorum 2 kişilik çadırda 2 kişinin kalması gerçekten zor. Sizin 3 kişilik bir çadır seçmeniz daha iyi olabilir .

Seçtiğiniz çadırlardaki kriterler şöyle olmalıdır.

01- Kampın yapılacağı mevsim ve hava şartları
02- Kurulum Kolaylığı
03- Dayanıklılık (kış kampçılığında 3 mevsim çadırlara göre poller biraz daha sağlam olmalı)
04- Ağırlık
05- Tente sayısı ( yaz dışında çift tenteli çadırları tercih etmelisiniz )
06- Su geçirmemezlik (2000 mm su basıcı, yaklaşık olarak bir saatlik kesintisiz sağanak yağmura eşdeğerdir)

tabi birde fiyatı :smiley: sizin linkini verdiğiniz çadırda iyi bir çadıra benziyor hatta benim size önerdiğim çadır ile aynı özelliklere sahip diyebilirim ama kullanıp test etmediğim için ne gibi dezavantajları var bilmiyorum :smiley:

Aşağıda ki linkide inceledikten sonra siz karar verin derim..

Kamp Çadırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR