Fethiye Darboğaz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Altan BAYRAM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,815

Altan BAYRAM

Yeni Üye
Siz Tabiat dostlarıma 2017 senesi kampçılık aktivitemizden bahsetmek isityorum ki sonraki senelerde gidecek olanlara tavsiye niteliği taşısın. Eylül ayında Nevşehirden Fethiyeye tatil için çıkış yaptık,1.günün akşamında ilk 2 günümüzde kalmak için seçtiğimiz Saklıkent Goge club a akşam saatlerinde giriş yaptık,ilk olarak çadır kuracağımız halde (!)bize gösterilen nezakete hayran kaldık,sanki 5 yıldızlı bir tatil köyünde ki nezaket vardı. Herkesin yüzünde nedensiz bir tebessüm,ricalarımıza gösterilen özen ve elbette temizlik bakımından vs. hayran kaldık mekana acizane notum 10/10. Tatilimizin 3 ve 4.günü için kalmayı hedeflediğimiz Han pansiyon kayaköye gitmek için aracımızla yola koyulduk. Vradığımızda 21:00 sularıydı sanırım üniv.öğrencileri mi desem farklı tipten gençler (punkçı diyorlar sanırım) ,alkolden midir içtikleri cigaralıklardanmıdır bilmiyorum,buhulu gözlerle karşıladılar,sevmedik diksindik,bir gece kalıp çıktık Mekanın temizlik, karşılama ve konaklama olarak vereceğim acizane notum 10/3 4. gün için tavsiyeler üzerine yine fethiyede ki Darboğaz a gitmek için aracımızla yola çıktık,akşam hava kararmak üzereyken yolun kenarına aracımızı park edip darboğaz neresi acaba derken sağ olsunlar fethiyeli 3 genç ile karşılaştık. Nasibimize onlarda darboğaza gidiyorlarmış bize liderlik yapıp çadırımız kurabileceğimiz bir yer önerdiler. Mekan bambaşka,yabani doğa ve hayvanlar bambaşkaydı gece duyduğumuz seslere fazla takılmadan mışıl mışıl uyuyup sabah dinç olarak uyandık. Etrafa baktığımızda çöp yığınları doluydu ama çadırın etrafını biraz daha gezindiğimde gördüklerim beni çok şaşırttı ; Tilki,sansar,domuz ve geyik (yada yaban keçisi) izleri kaynıyordu etrafımız hele ki gecenin bir saatinde 3-5 metre uzağımızdaki çöp olarak atılan şarap şişesi ile oynayanın bir domuz olduğunu fark ettiğimde şaşa kaldım :smiley: sabah kahvaltı yapmak için yiyeceklerimizi açtığımızda etfamızı arılar doldurdu öğrendik ki yakınlarda arıcılık faaliyeti yapılıyormuş denize girip etraftaki arılardan rahatsız olduğumuz için konaklamamızı yarım bırakıp,5. gün için yine tavsiyeler üzerine fethiye çalış plajına gittik,çadırımızı kurup etrafdaki düğünlere davetsiz misafir olduk :smiley: gece yorgun argın çadırımıza girdiğimizin daha ilk saatlerinde 6-7 genç biraları ile gelip afedeersiniz çadırımıza küfürler savurup yanına işe....rek taciz ettiler,tam karşımıza sahile oturup bağırarak sohbete başladılar, Eşim korktuğu için ve saygısızlıktan ötürü aracıma gidip haydar ile biber gazını alıp gençlerin yanına gittim. Beklemediğim bir şekilde Aklı başında davranıp sözümü dinlediler ve uzaklaştılar haftanın 3.fiyaskosu acizane Çalış plajı notum 10/4 6. gün ne yapalım derken fethiye Aksaz plajını keşfettik çadırımızı kurup plajda güneşlenip denize kurulan salıncakta sallanıp kafamızı bir güzel dinledik :smiley: eşime evlilik yıldönümümüz için yaptığım planda bana yardımcı olan personele çok teşekkür ederim,güler yüz ve imkanlar bakımından notum 10/9 burada 2 gece kalıp,fethiyelilerin yayla diye tabir ettikleri Yeşil vadiye geçtik mükemmel bir doğası vardı,işletme sahipleri genel olarak cana yakın ve naziktiler çadırımızı kurup havanın kararmasını bekleyip ateşimizi yaktık,yol üzerindeki alabalık çiftliğinden aldığımız balıklarımızı yiyerek karnımızı doyurduk,burada 2 gece kaldık ve çokda memnun ayrıldık acizane 10/10 tatilimizin son gününde çadırdan sıkılıp (sırtımız ağrıdı :D ) Ölüdeniz blue lagoon sea horse clup ile tatili sonlandırdık,buna not vermeye gerek yok :smiley:
İnşallah tatil planı yapanlar için bir nebzede olsa yol göstermiş olmuşumdur

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR