Fethiye Kampları Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan thearlin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,075

thearlin

Yeni Üye
Yer
İstanbul, Türkiye
merhaba arkadaşlar ağustos sonu gibi Fethiye taraflarında çadır kurmayı düşünüyoruz ölüdeniz'i çoook merak ediyorum.. çoğu yorumlarda en iyi kamp yerlerinin kabak koyu ve kelebekler vadisi olduğu yazıyordu hangi bölge daha uygun olur ilk defa gidecekler için?(tabi ki başka önerilere de açığım).. yalnız şöyle de bir durum var aracımızla gideceğiz kelebekler vadisinde kamp için sıkıntı olur mu? çünkü bilgi amaçlı baktığım sitelerde hep yolun bir noktasından sonra ulaşım sıkıntısı yaşandığı söyleniyor bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler :smiley:

SELAM...
Geçen sene Katrancı orman kampındaydım,gerçekten çok güzel bir yer tam bir aile ortamı var. duş wc su elektrik ve buzdolabı var. ücreti de makul sayılır 30 tl civarı. Fethiye merkeze yakın ..günübirlik fethiye ölü denizede gidebilirsiniz.

eklentiyi göremiyorum ama o civarlarda sürüyor...
üstelik bana 1 günlük ölüdeniz yetti, fazlası sıkar gibi çok fazla yapılacak aktivite yok

merhaba, Kelebekler vadisinde araçla gelip vadiyi yukarıdan gören köy meydanında veya vadiden aşağıya biraz indikten sonra bulunan uygun yerlerde ücretsiz kamp yapmanız mümkündür(burlarda su, elektrik,wc, vb. imkanlar yok). Hemen üst kısmında bulunan gül pansiyonda kamp yapmanız mümkündür 10 tl (haziran 2017). Az daha ileride bulunan kabak koyunda aracı belli bir yerde bırakıp servislerle veya yürüyerek aşağı yani kabak koyuna inerek kamp yapmanız mümkündür.Biraz daha ileride cennet koyunda da kamp yapılabilir. Alternatif seçenek olarak (ters istikamette) karagözler mevkiinde bulunan yarım adada alesta beach in ön tarafında çadır kurabilirsiniz(ücretsiz). Tabi Fethiye'ye gelmeden önce katrancı, günlüklü gibi seçeneklerde değerlendirilebilir. Ayrıca sormak istediğiniz bişey olursa yanıtlarım.

merhaba, Kelebekler vadisinde araçla gelip vadiyi yukarıdan gören köy meydanında veya vadiden aşağıya biraz indikten sonra bulunan uygun yerlerde ücretsiz kamp yapmanız mümkündür(burlarda su, elektrik,wc, vb. imkanlar yok). Hemen üst kısmında bulunan gül pansiyonda kamp yapmanız mümkündür 10 tl (haziran 2017). Az daha ileride bulunan kabak koyunda aracı belli bir yerde bırakıp servislerle veya yürüyerek aşağı yani kabak koyuna inerek kamp yapmanız mümkündür.Biraz daha ileride cennet koyunda da kamp yapılabilir. Alternatif seçenek olarak (ters istikamette) karagözler mevkiinde bulunan yarım adada alesta beach in ön tarafında çadır kurabilirsiniz(ücretsiz). Tabi Fethiye'ye gelmeden önce katrancı, günlüklü gibi seçeneklerde değerlendirilebilir. Ayrıca sormak istediğiniz bişey olursa yanıtlarım.
teşekkür ederim

ayrıca şöyle bir durum var, eğer plajda yapar iseniz jandarma gelip sizi kaldırabilir ama plajda da gizli saklı yerler. öyle ulu orta açık yerde çadır atmayın :smiley:

merhaba arkadaşlar ağustos sonu gibi Fethiye taraflarında çadır kurmayı düşünüyoruz ölüdeniz'i çoook merak ediyorum.. çoğu yorumlarda en iyi kamp yerlerinin kabak koyu ve kelebekler vadisi olduğu yazıyordu hangi bölge daha uygun olur ilk defa gidecekler için?(tabi ki başka önerilere de açığım).. yalnız şöyle de bir durum var aracımızla gideceğiz kelebekler vadisinde kamp için sıkıntı olur mu? çünkü bilgi amaçlı baktığım sitelerde hep yolun bir noktasından sonra ulaşım sıkıntısı yaşandığı söyleniyor bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler :smiley:
Aracımız olmadan gitmiştik biz. Ölüdeniz plajından, kelebekler vadisi'ne 20 lira karşılığında gidiş-dönüş motor seferleri var, aynı gün içinde dönmek zorunda değilsin. Çadır yoksa çadır veriyolarlar, akşam yemeği ve sabah kahvaltısı açık büfe olmak üzere gecelik 60 lira kişi başı(2 hafta önce benim ödediğim miktar buydu). Yukarda Faralya köyünden patikayla vadiye inilip vadinin derinliklerinde ücretsiz kamp atılabiliyor diye söyleniyor ama rahat edilebilir mi bilemiyorum. Özellikle yiyecek ve içecek konusunda sıkıntı olabilir. İzmirden otostopla oraya kadar bedava gidip gecelik 60 lira kişi başı ödemek biraz zorumuza gitti ama bence değdi. Ortamı da gayet güzel, haftasonları baya kalabalık olsa da haftaiçi genç kampçılara kalıyor ortalık. Geceleri de biri rock bar olmak üzere iki mekanda güzel müzikler oluyor. Plaja uzanıp gökyüzünde büyük ayı takım yıldızıyla da vakit geçirilebilir :smiley: Ayrıca kutu efes 10 lira diye kampanya yapmışlar. Alkol olarak çok da pahalı değil gibi.

Bence sözünü ettiğiniz bölgede Ekincik Kamping'e erişebilecek bir kamp alanı düşünemiyorum. İnternet'te arama yapın. Karşınıza çıkacak. Bu kadar temiz bir deniz her yerde bulamazsınız. kamping ise, çok büyük değil. Sevimli, cana yakın insanlarla yüklü.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR