Freelander Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,771
Ynt: Freelander Almak İstiyorum

Öncelikle iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ediyorum.Sağolun arkadaşlar.
Ben Freelander dan vazgeçtim.Sizlere bahsettiğim araç pertten çıkmaymış.
5KM kadar Freelander kullandım ama hiç ısınamadım araca.Her tarafından gacur gucur ses geliyor.Sunroof kenarları falan paslanmış.Konforunu da beğenmedim.Freelander'ın temizini bulmak zor olacak.
Ben de aynı paraya bir 2005/2006 Kia Sorento almaya karar verdim.Çok geniş bir araç sonuçta.Konfor desen var. 2. el piyasası var.KM de 300Krş./350Krş. yakıyormuş.Donanım full.İnşallah bulurum temizinden.
Dün Altunizade'deki araba pazarına gittim ama temiz bulamadım hiç.İnternettekilerin çoğu da fiyatları uçurmuşlar malesef.
Kısaca ben Sorento'ya çok ısındım ve beğendim.Kullanım amacım genelde İstanbul yollarında olacak.Sadece yaz tatillerinde yaylamıza çıkabilmek istiyorum.Bir de malumunuz İstanbul yolları da delik deşik.
Bu düşüncem/tercihim hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

Etiketler

umarım hakkınızda hayırlısı olur. ancak 2005 sorentonun son sahibi olursunuz yada ciddi zarar edersiniz. parça aşırı pahalı ve mazot pompaları sıkıntılı. bbence discovery yada freelander düşünün.

36 000 tl ye alsam dediğiniz gibi çok zarar eder miyim?
Bir de parçaları aşırı pahalı demişsiniz? Discovery ve Freelander'dan damı pahalı parçaları?

kesinlikle daha pahalı. herşey bi yana land rover bi markadır. kia ise ne olduğu belirsiz bi marka. size açık ve net bi bilgi vereyim. fiyata değilde aracın bakımlarına ve servis bilgilerine göre bi araba alın. ben aracımı 25000 tl ye almıştım. ancak araçla ilgili hiçbişey araştırmadan aldım ve nerdeyse 6 ay sanayiden çıkamadım şimdi sıfır oldu aracım ama 14000 tlden fazla param gitti. örneğiin freelanderlar 100000 ile 150000 arası kesinlikle arazi şanzımanını bozar. şanzımanın orjinali 3650.00+kdv dir. bir iki milyar ucuza alacağınız araç kesinlikle size bu arızayı çıkaracaktır. zaten sahibi bunu bildiği için ucuza vermektedir. sadece buda değil direksiyon pompası debriyaj merkezi baskı balata vs.vs. bu arabaların ağır parçalarıdır. ve hepsi üstüste gelir çünkü araç bu kmlerde kırılma noktasındadır artık. aynı şekilde motorda iner. bi devridaimi değiştirmessen bi bakarsın motor kucağında. o yüzden fiyata çok aldanmamanızı tavsiye ederim. alacağınız araçla ilgili iyi bilgi edenin. freelandera binmek her zaman bi ayrıcalıktır. bunuda unutmayın...

s a siz yağmurdan kacerken dolaya tutulacaksınız farkında değilsiniz allahtan hayırlısı fakat önemli olan doğru zamanda doğru secim yapabilmek şahsi fikrim sizin yerinize olsam kia alacağıma vitara ya da rav 4 al kia dısı hoş içi boş bi araç kendini arazi araçlarından soğutma abi,siz freelander ın temizini bulmak zor bu araçları alan satmıyo biniyo bu aracın parcalarıda coğu arabaya göre ucuz sadece land rover arması varya jip ya o yüzden 150 ye olacak şeye coğu servis 300 dio,vitara sağlamdır fakat freelander dan sert tir süspansiyon olarak fakat yol tutuşuna bişey diyemem,freelander la binek araç gibi virajlara dalıyom hiçbir tarafını bırakmıyo yol tutuş bence süper yüksek olmasına rağmen(buna etken olarak lastik secime cok önemli good year atr aldık süper yol tutuş var lastikte tırmanışta ii)yani size allahtan hayırlısını diliyorum nasip kısmet saygılarımla.

merhaba çorbada benim de biraz fikrim bulunsun.....şu ana kadar farklı modellerde 5-6 arazi aracım oldu halen LR 110 SW kullanıyorum çok memnunum...
Freelander 3 jenerasyonda evrim geçirdi ve abisi range rover gibi iyi bir şehir aracı oldu , bu kötü demek değil ama çok konfor maliyet demektir.
--ilk 2 jenerasyon biraz land roveren küçük sınıfa giriş ve tanıtım modeliydi sonuçta 10 yılı gecti rüştünüde ıspatlamıştır herhalde. 1 ay öncesine kadar dizel 2005 modeli bir arkadaşımda vardı , bir kaza sonrası arka bagaj kapağı , camı sinyal tamppon derken (3-4 gün o vaziyette dolaştık araç yürür haldeydi ama) yetkili servis 35000 TL maliye çıkardı ve aracı pert ettiler. Yani maliyet çok , yedek parça vs... de sıkıntı var. ayrıca 1.8 motorlusu anormal yakıt yakıyor.
--suzuki hem şehirde hem arazide herkesin begendiği bildiği ve piyasada kabul görmüş bir araba tavsiye ederim.
--toyota rav4 iyi bir araç motor mekaniği sağlam ama asla bir defender olamaz
--dizel terranolara bakabilirsiniz , uzun zamandır piyasada servisi parçası yaygın fiyatı uygun
--1"seri discoveryler karizmatik konforlu ve fiyatı uygun ama yaşlı araclar yinede taş gibi arabadır
-- hondalar konforlu fakat kibar araçlar tavsiye etmem
sonuç olarak 5 kapı vitara otomobil konforu ile şehirde , arazi kabiliyeti ile doğada sizi tatmin edecektir 4x4 den vazgeçmeyin şimdiden hayırlısı olsun

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Ama ben hala tatmin olamadım açıklamalarınızdan.Nedeni ise şu:Freelander almışsınız 14 000 tl masraf etmişsiniz ve hala yine de Sorento yerine Freelander al diyorsunuz.
36 000 tl ye 2006 Sorento EX (En Full olanı) mı alırsınız yoksa 2003 Freelander HSE mi? Ya da CRV,GRAND VİTARA,RAV4.....?

2.mahmut' Alıntı:
merhaba çorbada benim de biraz fikrim bulunsun.....şu ana kadar farklı modellerde 5-6 arazi aracım oldu halen LR 110 SW kullanıyorum çok memnunum...
Freelander 3 jenerasyonda evrim geçirdi ve abisi range rover gibi iyi bir şehir aracı oldu , bu kötü demek değil ama çok konfor maliyet demektir.
--ilk 2 jenerasyon biraz land roveren küçük sınıfa giriş ve tanıtım modeliydi sonuçta 10 yılı gecti rüştünüde ıspatlamıştır herhalde. 1 ay öncesine kadar dizel 2005 modeli bir arkadaşımda vardı , bir kaza sonrası arka bagaj kapağı , camı sinyal tamppon derken (3-4 gün o vaziyette dolaştık araç yürür haldeydi ama) yetkili servis 35000 TL maliye çıkardı ve aracı pert ettiler. Yani maliyet çok , yedek parça vs... de sıkıntı var. ayrıca 1.8 motorlusu anormal yakıt yakıyor.

anormal derken??

ben şehir içi 12.5 litre LPG/100 km. yakıyorum, o da 25 kuruş ediyor, bu mu ANORMAL??? Aracımım 1.8 olduğunu da tekrardn hatırlatayım size ve bir soru; sizce normal yakıt miktarı nedir??, yani daha ne kadar az yaksıbu araç : )) ben de bir de focus ghia var benzinli, bundan fazla yakıyor, onu da hatırlatayım ölçek olsun diye...

ikincisi; arka bagaj+tampon+cam+far vs. ye 35.000 TL diyen yetkili soyguncu! : )), pardon servis kim?? : )))) şu forumda parça satan veya land rover servisi olan bir çok kurum sahibi arkadaş var, sorun bakalım bunlara ne kadar isteyecekler, yani inanılmaz talihsiz bir şekilde kötü bir servis noktasına düşmüşsüz, çok daha ucuza bu forumdaki dostlar aracılığı ile ciddi ellerde halledilebilir bir şeydi bu, en fazla 1/4 üne dört dörtlük hallolurdu, samimiyim.. Sizin adınıza üzüldüm araca da yazık olmuş arkadaşınız da epey üzülmüştür...

neyse 1.8 in yakıt durumu bu, 25 kuruş/km LPG ile, tekrardan bilgize sunayım istedim, talihsiz servis deneyiminiz için de tekrardan üzüntülerimi bildiriyorum, saygılar..

--merhaba anormal yakıt konusu LPG siz araç için geçerli , ama sonuçta benzin de 3.7 lira onu da göz önüne almak gerekiyor. ben 1,8 motorlu aracı o dönem sahip olduğum 3,3 v-6 Pathfinderle kıyaslıyordum ve neredeyse aynı yakıyorlardı maalesef....

--Görüştüğümüz servis Türküye ithalatçılarından biriydi. Araç pert oldu ama üzülen olmadı kaskodan fazlası ile para iade alınıp yerine 2007 model Opel Antara aldılar..
--Ben de 36.000 TL ye Kia almama taraftarıyım. Motoru büyük ve teknolojisi 2001 yılına ait iiyi araştırın derim. Şahsen hala sizin tarzınıza uygun olarak Vitara diyorum
ama kendim şu an 36.000 TL para verecek olsam Skystar Nissan alırım , hem araba konforu var hemde arazi performansı Bunu da TRT de ki pazar günü yayınlanan Zor Yollar programında fazlası ile görüyoruz zaten
Umarım yardımcı olmuşumdur...Bol şansss

yayla4x4' Alıntı:
Çok teşekkür ediyorum bilgileriniz için.
Ben de zaten sizin de belirttiğiniz gibi hafif arazi şartlarında kullanacağım.Bu sene yaylamıza çıkabileyim artık diyorum inşallah.
Sizin arabanızın modeli ne bu arada?
Madem siz de satıyorsunuz sizinkini de değerlendirebilirim.
Merhaba sanırım arazi aracı almaktan beklentilerimiz aynı. (Formun suzuki bölümünden takip edebilirsin.) Bende senin gibi önce freelenlander almaya niyetlendim ve bayağı araştırdım hatta 1.8i serisinden bir tane buldum.Ama araştırınca dıştan çok hoşuma giden bu aracın hiç tavsiye edilmediğini gördüm ve vazgeçtim. Hatta Land Rover servisi ile görüştüm ve bana kesinlikle yaklaşmamamı hatta aracı aldığım takdirde bakım veya arıza durumunda servise gidersem motorunu bile açma zahmetinde bulunmayacaklarını söylediler. Şu anda suzuki almaya karar verdim. Umarım temiz ve uygun fiyata bulabilirim.

ali05' Alıntı:
Merhaba sanırım arazi aracı almaktan beklentilerimiz aynı. (Formun suzuki bölümünden takip edebilirsin.) Bende senin gibi önce freelenlander almaya niyetlendim ve bayağı araştırdım hatta 1.8i serisinden bir tane buldum.Ama araştırınca dıştan çok hoşuma giden bu aracın hiç tavsiye edilmediğini gördüm ve vazgeçtim. Hatta Land Rover servisi ile görüştüm ve bana kesinlikle yaklaşmamamı hatta aracı aldığım takdirde bakım veya arıza durumunda servise gidersem motorunu bile açma zahmetinde bulunmayacaklarını söylediler. Şu anda suzuki almaya karar verdim. Umarım temiz ve uygun fiyata bulabilirim.

Bahsettiğiniz servisin bilgilerini Land Rover'la paylaşmayı düşünür müsünüz?

1.8i serisinden bir tane buldum.Ama araştırınca dıştan çok hoşuma giden bu aracın hiç tavsiye edilmediğini gördüm ve vazgeçtim. Hatta Land Rover servisi ile görüştüm ve bana kesinlikle yaklaşmamamı hatta aracı aldığım takdirde bakım veya arıza durumunda servise gidersem motorunu bile açma zahmetinde bulunmayacaklarını söylediler.
hangi servis bunu diyebilir,sonuçta her baktığı araçtan para kazanacak bir servis kesinlikle bunu demez,tamamen uydurmaca bu söylenilen.

Ben de Freelander almak istiyordum fakat yazılanları okuyunca kafam karıştı.Yine de yardım isteyeceğim.

20-25.000 lira param olduğunu düşünün.Ve freelander beni etkiliyor.İnternet fiyatlarına baktığımda 2000-2002 model arası anca alabilirim.
İşe gidiş geliş için günde 30 km, yani ayda 600 km yol yapacağım; ekstra gezmeler hariç.Yaylalara ise, yazları gidebileceğim daha çok.Rize'de yaşıyorum.

1.8 benzinli seçenek de yakıt yönünden bana fazla geleceğini düşünmekteyim.Bu durumda; 1.8 LPG li mi alayaım, 2.00 dizel mi alayım?
Yakıt durumları nasıldır? 1.8 LPG mi daha fazla yakıyor, 2.00 dizel mi? Dizel almaya karar verirsek bu durumda diğer sorum şu : 2.00 di var, bir de 2.00 TD4 HSE var Hangisini alalım ?... Şimdi fark ne oluyor, TD4 olduğunda daha fazlamı yakıyor, hem güçlü hem fazla yakıt mı demek oluyor,hangisi daha tasarruflu? 2.di ile 2.TD4 HSE arasında yakıt durumu ve perfonmans açısından ne fark vardır? TD4 fiyat olarak daha fazla internette.

Yoksa bundan vazgeçip Vitara 1.6 mı alayım. Ama aklımkalıyor freelanderda.Bu tür arabaları da daha önce hiç kullanmadım.Yani heyeceanlıyım, bir hevesim var...

Evet sorularımı tekrar edeyim:
1)1.8 LPG li mi alayaım, 2.00 dizel mi alayım?
2)2.00 di var, bir de 2.00 TD4 HSE var Hangisini alalım ?
3)2.di ile 2.TD4 HSE arasında yakıt durumu ve perfonmans açısından ne fark vardır?

Teşekkürler arkadaşlar...

isbir111' Alıntı:
hangi servis bunu diyebilir,sonuçta her baktığı araçtan para kazanacak bir servis kesinlikle bunu demez,tamamen uydurmaca bu söylenilen.
Telefonunu internetten aldığım bir servis ile görüştüm ve bana söyleneni burada paylaşmak istedim. İster inanırsınız ister inanmazsısnız.

İbn Arabî' Alıntı:
Ben de Freelander almak istiyordum fakat yazılanları okuyunca kafam karıştı.Yine de yardım isteyeceğim.

20-25.000 lira param olduğunu düşünün.Ve freelander beni etkiliyor.İnternet fiyatlarına baktığımda 2000-2002 model arası anca alabilirim.
İşe gidiş geliş için günde 30 km, yani ayda 600 km yol yapacağım; ekstra gezmeler hariç.Yaylalara ise, yazları gidebileceğim daha çok.Rize'de yaşıyorum.

1.8 benzinli seçenek de yakıt yönünden bana fazla geleceğini düşünmekteyim.Bu durumda; 1.8 LPG li mi alayaım, 2.00 dizel mi alayım?
Yakıt durumları nasıldır? 1.8 LPG mi daha fazla yakıyor, 2.00 dizel mi? Dizel almaya karar verirsek bu durumda diğer sorum şu : 2.00 di var, bir de 2.00 TD4 HSE var Hangisini alalım ?... Şimdi fark ne oluyor, TD4 olduğunda daha fazlamı yakıyor, hem güçlü hem fazla yakıt mı demek oluyor,hangisi daha tasarruflu? 2.di ile 2.TD4 HSE arasında yakıt durumu ve perfonmans açısından ne fark vardır? TD4 fiyat olarak daha fazla internette.

Yoksa bundan vazgeçip Vitara 1.6 mı alayım. Ama aklımkalıyor freelanderda.Bu tür arabaları da daha önce hiç kullanmadım.Yani heyeceanlıyım, bir hevesim var...

Evet sorularımı tekrar edeyim:
1)1.8 LPG li mi alayaım, 2.00 dizel mi alayım?
2)2.00 di var, bir de 2.00 TD4 HSE var Hangisini alalım ?
3)2.di ile 2.TD4 HSE arasında yakıt durumu ve perfonmans açısından ne fark vardır?

Teşekkürler arkadaşlar...

paranız yetiyorsa kesinlikle ve kesinlikle TD4 alın, yetmiyorsa 1.8 benzin+LPG lilere bakın ve 2.0 di lerden de bir nebze daha uzak durun, ben de 1.8 benzin+lpg li vardı, halen lpg fiyatları neredeyse aynı olduğu için yazayım, Afyon da şehir içi 23-24 kuruş yakıyordu, litre olarak ise 11-13 litre arası değişiyordu, uzun yolda ise 19 kuruş civarı geziyordu ki bu da yaklaşık 9-9.5 litre/100km civarı olarak pompada net ölçülüyordu, siz niye sattınız derseniz "uzun yola gittim ve alıştığım binek tarzının çok dışında olduğu için sürüş ve konfor açısından rahat edemediğimden" derim,

freelander c,dden albenisi olan bir araçtır ve suzuki grand vitarayı her koşulda bozar ancak arazide, yani orta ve üst koşullardaki zor arazi şartlarında vitara daha meziyetlidir bunu da itiraf etmek lazım, yaylaya derseniz freelander sizi her koşulda yaylalara kıra bayıra götürür ancak çok ciddi arazi şartlarında sürekli 4 çeker olan bu araç nispeten güçsüz ve kabiliyeti daha sınırlı hale gelecektir vitaraya göre, daha ne diyeyim, alırsanız kazasız belasız binin, 1.8 lerde motor üst kapak contası aşırı sıkıştırmalı kullanımdan dolayı sıklıkla arıza verir, mutlaka bilene gösterin birde en ağır arızası arazi şanzımanıdır, bakımları ve yağlanması 15-20 binde bir yapılan şanzımandan korkmayın ama misal adam 150 binde ki aracının şanzıman yağı vs .ni yeterli sıklıkta değişmemişse sıkıntı yaratabilir ki bunu istemezsiniz, dediğim gibi bu paraya alınacak en prestij veren araçlardan biridir, kullanımı şehir içi ve arazide iyi, ben ava felan gittiğimde sorunsuz gidip geliyordum, yeterli lastiğimiz yeri iyi tutsun : )) mümkünse TD4 ve HSE alın, yoksa HSE 1.8 lpg li, başka bir şeye de karar verirseniz hayırlı olsun şimdiden ve tekrardan kazasız belasız binmeniz dileği ile...

Saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri