DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Gezginin Ihtiyaçları Neler? Fikirlerinizi Alalım

'GENEL KONULAR' forumunda OtelGurusu tarafından 1 Kasım 2017 tarihinde açılan konu 680 kişi tarafından okunmuş, 0 cevap yazılmıştır

 1. OtelGurusu

  OtelGurusu Yeni Üye

  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeni:
  0
  Gezginin ihtiyacı olanların başında gezecek, konaklayacak ve gezerken etkinliklerini yapacak fırsatlar başlıcadır. Bir gezgine çadır verin, fotoğraf makinesi verin ve günlük yiyeceğini sağlayın size gezerek tüm Dünyayı fotoğraflasın. Eğer gezgin olarak sponsor bulabilir isem elimden gelenin daha iyisini yaparım. Ben gezilerimde kendi, kendimin sponsoru olarak kendime çalışmakta olan bir insanım elbette çok özgür ve çok bütçeli gezemiyorum ama genel olarak doğal ortamlarda ve doğal ortama yakın konaklama alanlarında geziyorum.

  Bazen gideceğim yerde kamp alanı ya da ıssız, sessiz, sakin ve güvenli kamp alanı bulmak mümkün olmamamaktadır. Böyle zamanlar da her gezginin yaptığı gibi bende pansiyon, otel ya da konaklama hizmeti alabileceğim hostel türü yerlerde kalıyorum. Hostel çok güvenli ve sağlıklı bir ortam olmasa da bütçemin yetmediği zamanlarda mecburen konaklama hizmeti almakta olduğum bir hizmettir. Ayrıca bazı İnternet siteleri gezginler için evlerini paylaşan ilanlar araçlar sunmaktadır. Ama bu da çok güvenli bir yöntem olmadığından ve bazın insanların bunu fırsata çevirmek için kullandığını gördüm. Kısaca örnek verecek isem baylar bayan avında bayanlarda bay avında evinde konaklama imkanı sundukları kişiden cinsel olarak faydalanma gereksinimi duyan ya da onu planlı bir soygun ile soyan bir çok hadise mevcuttur. Ülkemiz Türkiye de gezi yapacaksanız köylerde konaklamaya ya da doğada güvenli kamp alanlarında konaklama özen göstermelisiniz. Fakat ne olursa olsun en güvenli konaklama şekli kesinlikle Otel olarak geçmektedir.

  Ben İstanbul da çok fazla kamp alanı olmaması ve tüm gezi planımın merkezde olması nedeni ile Otel konaklama hizmetine ihtiyaç duydum. Gezi planım turizm sezonunda olmadığı için merkezin en güzel semtlerinden biri olan Sultanahmet semtinde otel aramaya başladım. Burada bulabildiğim Sultanahmet Otelleri kategorisine sahip bir İnternet sitesi sayesinde gerekli rezervasyonumu ön ödeme yapmadan yapmış bulundum. Otel o kadar iyi ve kaliteliydi ki siz gezgin arkadaşlarıma da bunu sunmak istedim. Zaten Otel Perisi İnternet sitesini keşif ettikten hemen sonra nickname kullanımını OtelGurusu olarak belirledim. Artık daha fazla geziyor ve bunların çoğunluğunu otellerde geçirerek yapıyorum. Sizlere de tavsiye etmek istedim. Şimdi ben ihtiyaçlarımı ve nasıl giderdiğimi sıraladım sizlerde bu ihtiyaçları baz alabilir ya da kendi ihtiyaçlarınız üzerinden bilgiler vererek bizleri bilgilendirebilirsiniz.

  [​IMG]
   

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

 1. KAMP IHTIYACLARI