google earth~sas planet~navigasyon hakkinda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan issao Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,904

issao

Yeni Üye
selamlar arkadaslar

bu konuyla alakali bir baslik vardi aslinda lakin konu sona dogru biraz farklilasti bundan dolayi yeni bir konu basligi acma geregi duydum.. :smiley:
bende diger arkadaslar gibi off road yapiyorum yani surekli arazideyiz ve navigasyon bu sartlar altinda kacinilmaz hatta hayat kurtarici olabiliyor.piyasadaki navigasyon cihazlari bildiginiz gibi karayollarini kapsiyor lakin takdir edersinizki offroad tamda yolun bittigi yerde basliyor. :smiley:

simdi sorum su

1.piyasada satilan isletim sistemi WinCe6.0 olan uzak dogu bir navigasyon cihazi alip buna sasplanet programindan yukledigimiz haritalari yukleyip yola daha dogrusu yolun bittigi yere 8) dewam edebilirmiyiz.

2.laptop a bir usb girisli gps cihazi takip sasplanet programi kullanarak baska bir navi programina gerek kalmadan laptop la yolumuzu bulabilirmiyiz.

3.android isletim sistemine sahip bir cep telefonuna sasplanetteki haritalari yukleyip cep telefonu ile bu isimizi gorebilirmiyiz.

biraz fazla soru oldu ama mazur gorun.

simdiden cevaplariniz icin tesekkurler

saygilar..

Etiketler
Ynt: google earth~sas planet~navigasyon hakkinda

Selamlar,

2. nolu sorunuz cevaplandırabilirim,
laptopunuza usb gps takarak (60 tl civarında ) sas planet programını kullanabilirsiniz ancak sasplanet programı navigasyon cihazları gibi sizi sesli yada görsel uyalarılar vererek yönlerdirmez. Sas palanet programını Google earth programı gibi düşünebilirsiniz ancak sas palanet programında internete bağlanma ihtiyacı duymazsınız (sas palanet programıyla gideceğiz yerleri internet bağlantınız varken bir defa tararsanız).Diyelim araziye çıktınız program sizinle beraber harita üzerinde gittiğiniz yerleri kızmızı bir çizgi çizerek rotanızı çizer ve bir ok işaretiyle o an oldugunuz yeri gösterekrek harita üzerinde gösterir, ayrıyeten navigasyon cihazlarındaki gibi hız, yükselik, kaç km gittiğiniz vss görebilirsiniz.
Arazide yol bulma konusunda bence birebir.Geçen yaz motorsikletle yalnız dağa çıktım gezmeye, motorsiklete benzin koymayıda unutmuşum :D dağın başında farkettim benzinin bitmek üzere olduğu ve yollarıda bilmiyordum, sas planet ten bakarak en kısa yolu buldum ve yerleşim yerine ulaştım, program olmasa işim şansa kalmıştı :smiley:

cevabın için teşekkürler derinlik sarhoşu :smiley:
lakin anlamaya calıştığım birkaç sey daha var; bunlar içinde yardımcı olursan cok sevinirim..

"sas palanet programıyla gideceğiz yerleri internet bağlantınız varken bir defa tararsanız" derken taramaktan kastınız nedir taramak için ne yapmam gerekiyor..

sas planet programını cözmeye calıştım lakin tam anlayamadığım konular var..

gideceğim bölgenin haritalarını 12x den 17x e kadar kaydetmek (senin tabirinle taratmak) ;D sonrasındada arazide istediğim ölçekteki haritada gps vasıtası ile kendimi görmek istiyorum.bunun için nasıl bir prosudür izlemem gerekiyor..

şimdiden teşekkürler

derinlik_sarhosu' Alıntı:
Selamlar,

laptopunuza usb gps takarak (60 tl civarında ) sas planet programını kullanabilirsiniz ancak sasplanet programı navigasyon cihazları gibi sizi sesli yada görsel uyalarılar vererek yönlerdirmez. Sas palanet programını Google earth programı gibi düşünebilirsiniz ancak sas palanet programında internete bağlanma ihtiyacı duymazsınız (sas palanet programıyla gideceğiz yerleri internet bağlantınız varken bir defa tararsanız).Diyelim araziye çıktınız program sizinle beraber harita üzerinde gittiğiniz yerleri kızmızı bir çizgi çizerek rotanızı çizer ve bir ok işaretiyle o an oldugunuz yeri gösterekrek harita üzerinde gösterir, ayrıyeten navigasyon cihazlarındaki gibi hız, yükselik, kaç km gittiğiniz vss görebilirsiniz.
Arazide yol bulma konusunda bence birebir.Geçen yaz motorsikletle yalnız dağa çıktım gezmeye, motorsiklete benzin koymayıda unutmuşum :D dağın başında farkettim benzinin bitmek üzere olduğu ve yollarıda bilmiyordum, sas planet ten bakarak en kısa yolu buldum ve yerleşim yerine ulaştım, program olmasa işim şansa kalmıştı :smiley:

cevabın için teşekkürler derinlik sarhoşu
smiley.gif

lakin anlamaya calıştığım birkaç sey daha var; bunlar içinde yardımcı olursan cok sevinirim..

"sas palanet programıyla gideceğiz yerleri internet bağlantınız varken bir defa tararsanız" derken taramaktan kastınız nedir taramak için ne yapmam gerekiyor..

sas planet programını cözmeye calıştım lakin tam anlayamadığım konular var..

gideceğim bölgenin haritalarını 12x den 17x e kadar kaydetmek (senin tabirinle taratmak)
grin.gif
sonrasındada arazide istediğim ölçekteki haritada gps vasıtası ile kendimi görmek istiyorum.bunun için nasıl bir prosudür izlemem gerekiyor..

şimdiden teşekkürler

msn ekleyen arkadaşlara daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım

derinlik_sarhosuu@hotmail.com

msn ekleyen arkadaşlara daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım

derinlik_sarhosuu@hotmail.com

derinlik sarhosu kardesim yardimci olmaya calisman konusunda tesekkurler
lakin 10 gun once sizi msn ye eklememe ragmen bir turlu denk gelemedik bu konuyla alakali nasil bir cozumleme yapabiliriz:smiley:

hayirli gunler

çok sık girmediğimden olsa gerek. iletişim için mesaj attım sanırım çözüm olur :smiley:

Selamlar,

merhaba,

yazıda bahsettiğiniz "usb gps" cihazına önereceğiniz bir model var mı ?

BarZef' Alıntı:
merhaba,

yazıda bahsettiğiniz "usb gps" cihazına önereceğiniz bir model var mı ?

ben şöyle bir örnek buldum, hatta siperiş verdim

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/kampanya-laptop-icin-usb-gps-alici-kargo-57761256

;)

issao' Alıntı:
selamlar arkadaslar

bu konuyla alakali bir baslik vardi aslinda lakin konu sona dogru biraz farklilasti bundan dolayi yeni bir konu basligi acma geregi duydum.. :smiley:
bende diger arkadaslar gibi off road yapiyorum yani surekli arazideyiz ve navigasyon bu sartlar altinda kacinilmaz hatta hayat kurtarici olabiliyor.piyasadaki navigasyon cihazlari bildiginiz gibi karayollarini kapsiyor lakin takdir edersinizki offroad tamda yolun bittigi yerde basliyor. :smiley:

simdi sorum su

1.piyasada satilan isletim sistemi WinCe6.0 olan uzak dogu bir navigasyon cihazi alip buna sasplanet programindan yukledigimiz haritalari yukleyip yola daha dogrusu yolun bittigi yere 8) dewam edebilirmiyiz.

2.laptop a bir usb girisli gps cihazi takip sasplanet programi kullanarak baska bir navi programina gerek kalmadan laptop la yolumuzu bulabilirmiyiz.

3.android isletim sistemine sahip bir cep telefonuna sasplanetteki haritalari yukleyip cep telefonu ile bu isimizi gorebilirmiyiz.

biraz fazla soru oldu ama mazur gorun.

simdiden cevaplariniz icin tesekkurler

saygilar..

3 nolu soru için,

bir arkadaş forumda android işletim sistemi için sasplanet ile aynı mantıkta çalışan "alpine quest" prog önermiş.
ben de indirdim ama daha kullanmadım.

bir gözatın isterseniz....

arkadaşım, ben çin malı cihazla sasplanet yüklü sd kart ile oldukça başarılı şekilde kullanmaktayım, ben ürünü temizbeyaz isimli sahibinden.com dan aldım, şu anda satıştada var 284 gibi fiyatı
hatta sasplanetin 6.ayda yeni sürümünü 16 gb lık karta yükledim eski karttakileride kopya yapıştırla sd kartı kullanılır hale getirdim
sırf sasplanet yüklü iken çalışmadı eski karttaki bilgileride yüklemek zorunda kaldım
tarama konusu gözünü korkutmasın çok çok basit bir kere yapınca prof. oluyorsun, ama benimde anlamadığım bir sürü özellik var, kullandığım şekli ile dağlarda hiç gidilmedik orman yollarında dolaşabiliyorum offroad şeklinde

yalnız benimde merak ettiğim ve ihtiyacım olan 7" lik bir ekranda acaba bu iş olacak mı? bendeki cihaz 4.3" biraz küçük kalıyor, arazide özellikle yol olmayan yerde geniş detaylı görmek zor oluyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR