GPS Veri Dosyaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,101
Ynt: GPS Veri Dosyaları

Araçda cihaz olmasina rahmen hala çok ilgisizim Nokta koyalimda bari sizi gordukce belki gaza gelir kullanmaya başlarim.

Etiketler

Bir internet sitesinde bütün rotaları toplamak daha güzel olur düşüncesindeyim.

http://www.gpsies.com/ bunun için biçilmiş kaftan.

webexplorer' Alıntı:
sezon açılışını 10.10.2010 tarihinde tombiş oğlumla beraber yaptık, parkur kemalpaşanın bağyurdu mahallesinden güneye doğru hafif tırmanışla başlıyor, çaldağı tepe kazancı mevkiisinde kuzeye dönerek tuzlugedik tepe eteklerinden geçişle yakabağları sırtlarından bağyurduna dönerek sona eriyor.selamlar, kolaylıklar.

[attachment=1]

Merhaba, Bu parkur trekking parkuru mudur?

İki kez İğneada yaptık.

Her ikisininde gps kayıtlarını düzenleyip gpx olarak eke koydum.

Ekli dosyalar

• iğneada.gpx
    3.3 MB · Görüntüleme: 276

17 NİS 2011 tarihinde, bağyurdunda çıkışla ,1407 rakımlı çaldağ tepe - çiçeklidağ - ayıini tepe- kocayokuştepe - kandiltepe - tekneciktepe zirvelerinden geçerek küçükparsada biten 11 saatlik bir gezi.

Başlangıç noktasından itibaren ;

1.km. de batı yönümüzde ( bağyurdu deresi ve ona yamaç veren)kestanelipınar mevkii.

1.3 km. de önümüze ikisi doğuya , biri güneye giden 3 yol çıkar.Biz batıdaki patikayı kullanacağız.

1750. metrede batımızda kale mevkiini görürüz.

2.km.de batımızda fındıklı pınar mevkii yer alır. doğumuzda yüksek harman tepe bulunur

3,5.km de yüksekharmantepe zirvesi doğumuzda kalır( tam bordolarız)

5.km de batımızdaki derenin adı şarlak deresi olur.

6.km de mini yerleşim yeri kazancı yaylasına giriş yaparız. kaynak suları ve elması meşhurdur.

6,4.km.de doğumuzda tuzlugedik tepe zirvesi, batımızda geyikpınarı mevkii yer alır.

7,1.km.de batıda karakaya tepe zirvesi yer alır.

7,9 km.de batımızda çaldağtepe zirvesi yer alır(1407)m., tepenin doğu sırtlarından vadi tabanına doğru akan dereciklere, kırbudak pınarları adı verilir, doğumuzda ise mezartepeyi görürüz.(1140)

9,5 km.deki noktanın 150 metre kadar doğu tarafında dedepınarı denen kaynak suyu vardır."iyi kalpliler sudan içebilir, kötü kalpliler yaklaştığı zaman su kesilir" şeklinde bir inanış vardır.

9,8 km.de yangın gözetleme kulesi vardır, yangın mevsimi dışında boştur,her yöne manzarası harikadır

10,6. km de çaldağının zirvesindesiniz.
11,7.km de çiçekli tepenin zirvesindesiniz.
12,7.km.de doğu tarafınızdaki sırtlara ayıini adı verilir.
13.7 km de Ayıini tepenin zirvesindesiniz.(1064), doğuda aşağıda kalan dere küçükparsa deresidir.

15.4 km de kocayokuş tepenin zirvesindesiniz.
15.9 km de batınızda kalan mevkii kolankaya dır.
16.6 km de koğukkaya sırtlarıdır.
17.2 km de kandil tepe zirvesindesiniz.(520)
17.8 km. de batınızda teknecik tepe zirvesi kalır(587)
18.4 km de çınarlı pınar mevkiinden geçersiniz.
küçükparsa mahallesine varışla gezi sona erer.

[attachment=2][attachment=1][attachment=2]

Ekli dosyalar

• Bağyurdu-Çaldağ-KüçÃÂ
    243.9 KB · Görüntüleme: 376
  • Bağyurdu-Çaldağ-KüçÃÂ
    32.6 KB · Görüntüleme: 273

Rize Yaylarından bazılarının GPS kayıtları ektedir.

Verçenik Yaylası
Vercenik
Huser Yaylası
Huseryaylasi
Palovit Şelalesi
PalovitSelalesi
Elevit Yaylası
Elevityayla1sr
Çiçekli Yayla
Cicekliyaylar
Aydacur Yaylası
Ayduseryayla1sr

[attachment=3]
[attachment=2]
[attachment=1]

Ekli dosyalar

• rize yaylalari 3.gpx
    19.9 KB · Görüntüleme: 439
  • rize yaylalari 2.gpx
    671.5 KB · Görüntüleme: 432
  • rize yaylalari 1.gpx
    480.2 KB · Görüntüleme: 384

harika başlık, daha önce nasıl görmemişim, şaşkınım şu an.. rotalar için herkese teşekürler..

GPS dosya formatları cihazdan cihaza farklılık gösterebiliyor. o yuzden aşağıdaki verdiğim siteden her gps log dosyasını google earth formatına veya istediğiniz başka bir formata dönüştürmeniz mümkün..
http://www.gpsvisualizer.com/

bayar28' Alıntı:
Bır sey merak ettım burdan ındırdıgımız rotaları arac navigasyonuna yuklenırmı yuklenmedıgını tahmın edıyorum yınede emın olayım..
Bunlar rota değl izlektir. İzlek destekli ise cihazınız yardımcı oluruz seve seve.

ben burdan ındırdıgım dosyayı navigasyonuma Klm dosyasına cevırerek rotalarıma yukledım yuledıgım suydu ayder baslangıc y.kavrun yaylası bıtıs ben ıstanbulda oldugum ıcın ıstanbuldan basladı ayderı 1 gecıs yaptı y.kavrun yaylası bıtıs yaptı demek ıstedıgım su navıgasyonada klm dosyasına cevrılerek yuklenırse araba ıcın rotada oluyor...

Elimde Bulunan Yüksek Dağ KML dosyalarından;

Dosya isimleri nereye ait olduğunu gösteriyor.

Ekli dosyalar

• Medetsiz ZParkur.kml
    132 KB · Görüntüleme: 377
  • Dedegul zirve .kml
    43.3 KB · Görüntüleme: 337
  • Aydos - Haziran 2012 .kml
    78 KB · Görüntüleme: 417
  • Bursa - Sarialan - Bakacak Rotası .kml
    83.5 KB · Görüntüleme: 344
  • Uludağ Zirve Rotası .kml
    57.4 KB · Görüntüleme: 349

piranha evoque 4.3 gps cihazımın dahili hafızasını yanlışlıkla sildim daha önce yedeklemediğim için gps özelliğini kullanamıyorum aynı cihazdan olan varsa bana harita dosyalarını gönderebilir mi ? internette bulamadım

piranha evoque 4.3 gps cihazımın dahili hafızasını yanlışlıkla sildim daha önce yedeklemediğim için gps özelliğini kullanamıyorum aynı cihazdan olan varsa bana harita dosyalarını gönderebilir mi ? internette bulamadım

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=287.70#ixzz2O0UIxNBZ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri