Grand Cherokee 4.7 ama hangisi ? Yardımınıza ihtiyacım var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bkaraca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,389

bkaraca

Yeni Üye
Öncelikle selamlar, ben buğrahan aranıza yeni katıldım ve ilk msjımı açtığım konuya yazmak yere bilgimi paylaştığım bir mesaj olarak yazmak isterdim bu yüzden özür dilerim.

Benim sorunum şu 2000-2002 model g.cherokee 4.7 almak istiyorum herşeyiyle yakıt, kasko ve vergi düşünüldü orada bir problemim yok çok şükür.Sorun şurada bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim ? Kronik sorunları nelerdir ? Quadra-drive ve track arasında ne fark vardır ve tercih edilesi olan hangisidir ? 235 beygir olan ile 265 olan high output motorların arasında çok büyük bir fark varmıdır ? Hangi rakamlar bu araçlar için alınasıdır? daha bir çok sorum var yavaş yavaş sorayım sizleri korkutmak istemiyorum :smiley: şimdiden yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

Etiketler

Ynt: Grand Cherokee 4.7 ama hangisi ? Yardımınıza ihtiyacım var.

4,7 benzinli motor sorun çıkarma açısından en az sorunlu ve en yaygın motor tipidir.performans ve konforun birlikte uyumlu bir şekilde sergilendiği 2000 model bir wj yi alalı 3 ay oldu.çok memnunum tavsiye ederim.

öncelikle msjlarınız için teşekkür ederim umarım hayırlısıyla keyifle binebileceğim bir wj satın alabilirim...

Ben de uzun zamandır dşünüyorum ancak 4.7 mi yoksa 2.7 dizel mi karar vremdim. 4.7 nin yakıt masrafları korkutuyor beni. Bir de JEEP sahibi olan üyeler bir yandan jeepleri överken bir yandan da jeepin mi var derdin var diyorlar. Bu bir çelişki. Neyi kstediyorlar anlamadım. Jeep kullanan biri Vitarayı tavsiye ediyorsa dşünmek lazım

ya beni inanin yakiti yada vergisi kaskosu vb. korkutmuyor, benim icin motoru vitesi sasisi saglam olsun yeter, sanayide vakit harcamak istemiyorum.Ozellikle v8 istiyorum kuvveti ve sesinden dolayi :smiley: dizel beni hic cekmedi zaten butcemide asiyorlar.takribi olarak 32 bin lira butce ayirabilirim.Sizin bakipta benimle paylasabilceginiz bir arac var mi ? birde sorularima cvp alabilsem cunku surem kisitli...

bkaraca' Alıntı:
ya beni inanin yakiti yada vergisi kaskosu vb. korkutmuyor, benim icin motoru vitesi sasisi saglam olsun yeter, sanayide vakit harcamak istemiyorum.Ozellikle v8 istiyorum kuvveti ve sesinden dolayi :smiley: dizel beni hic cekmedi zaten butcemide asiyorlar.takribi olarak 32 bin lira butce ayirabilirim.Sizin bakipta benimle paylasabilceginiz bir arac var mi ? birde sorularima cvp alabilsem cunku surem kisitli...

Hard off road yapmayacaksanız;
Soft off road, doğa gezileri, piknik, kamp, uzun soluklu geziler için mükemmel bir araç.
Ayrıca asfaltta gaza yüklendiniz mi? Çoğu binek araç arkanızdan gelemez.

LPG uyumluluğu çok önemli, bunun dışında 4.7 V8'lerde motor çok sorun çıkarmıyor.
Şanzıman haddiden büyük ebat lastik takılmazsa onda da çok fazla okumadım sorunla karşılaşan.
Zaten çıkarabilmesi diğer arızalar, rutin şeyler kalıyor.

Dediğim gibi haddinden fazla su ve çamurla haşir neşir olmayacaksanız ben o fiyat aralığına alın 2001 ve üstü bir WJ derim...

Dediginiz gibi offroad gibi bir merakim yok aynen soylediginiz sekilde kullanacagim arabayi lakin neye dikkat etmem lazim neler cok onemli bu araci alirken? Birde dusuk motorlularla high outputlarin arasindaki beygir farki cok birsey farkettirir mi ? Sonucta 2002 modelin vergisi ilk araci aldigim vakit uzebilir...sizden ricam bana bu arac konuusunda yardimci olmaniz ...cevabiniz icin tesekkur ederimmm...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=67725.0

biraz göz atsaydınız yukardaki konu size yeterli yanıtları verecekti...

syn levent bey bahsettiginiz linkleri okudum tesekkurler, yalniz suan fikrimi defistirmis bulunuyorum 98 model 5.9 gc yi almak istiyorum, siz bu araci onerir misiniz ? avantajlari ve dezavantajlari 4,7 ye gore nelerdir? birde bildiginiz temiz bir 5.9 var mi satilik ?

bkaraca' Alıntı:
syn levent bey bahsettiginiz linkleri okudum tesekkurler, yalniz suan fikrimi defistirmis bulunuyorum 98 model 5.9 gc yi almak istiyorum, siz bu araci onerir misiniz ? avantajlari ve dezavantajlari 4,7 ye gore nelerdir? birde bildiginiz temiz bir 5.9 var mi satilik ?

ben sizi teknik detaylara boğmadan bir iki fikrimi yazayım...
aslında grand cherokeeler arasında çok büyük farklılıklar yok...
yani anlamayan biri sadece dıştan wj ile zj kasayı ayırt eder o kadar...
5,9 güzel bir araç, özel bir seri...
sitede 5,9 sahibi olanlar da var araçlarından çok memnunlar...
imkanınız varsa ve tek araç olarak kullanıcam diyosanız wj 4,7 alın...
yok 2. araç olarak kullanıcam hobi ağırlıklı olucak diyosanız 5,9 alın...
bu seçim tamamen zevk işi...

her iki araçtada size tavsiyem ucuzlarına bakmayın...iyi ve sağlam alın alırken temiz alın, daha sonra temiz olmayan bir aracı temiz araç konumuna getiremezsiniz...bu araçların km leri çok oynanır, dikkat edin...ama 250 bin dedir araç diridir, ve serviste tüm kaydına ulaşmışsınızdır...(gözünüzle görmeden inanmayın) o aracı da alabilirsiniz 1milyon mil rahat kullanlan bir araçtır...ama sahipleri kasapça kullanmadığı sürece...
5,9 un temizi biraz pahalı olduğu için de benim size önerim yine wj den yana olacaktır..

Levent bey,
Wj nin temizi nerden bakilsa 32 li rakamlarda en iyi ihtimalle o yuzden butcemi asiyor, tek arac olacak ve daha uygun rakamli olabilecegi icin 5.9 istiyorummm.Sizce bu aracin olmasi gereken fiyat araligi nedir yani aldigim zaman bu arac icin temiz olmak kaydiyla odemem gereken rakam nedir ?

bkaraca' Alıntı:
Levent bey,
Wj nin temizi nerden bakilsa 32 li rakamlarda en iyi ihtimalle o yuzden butcemi asiyor, tek arac olacak ve daha uygun rakamli olabilecegi icin 5.9 istiyorummm.Sizce bu aracin olmasi gereken fiyat araligi nedir yani aldigim zaman bu arac icin temiz olmak kaydiyla odemem gereken rakam nedir ?

5,9 u bilen alır, vergi dezavantajı, sınırlı sayıda üretilmesi, motor hacmindeki az da olsa fazlalık nedenleriyle bilmeyenler korkar ve almaz...benim bildiğim 5-6 tanesi 3 yıldır satılık...
22-23 e tertemiz alırsınız, bikaçtane daha ucuz var ama temiz çıkacağını pek zannetmiyorum....
lpg li bineceksiniz muhtemelen prins ten başka lpg kullanmam şahsen bu araçlarda, 3000-3500tl arası fiyatı var...bunu da göz ardı etmeyin...

Cevabiniz icinnn yine tesekkur ederim, bu bahsettiginiz rakamlar lpgsiz olanlar sanirim ? Eger lpgli ise cok iyi degilse bile prins ile yine makul bi rakam...o sesi kuvveti yeter bana eski vs olmasi cok yakmasi sorun degilll.

Oncelikle yardimlariniz icin tesekkur ederim 2002 model 4.7 grsnd cherokee aracimi bugun almis bulunmaktayim. Vites kolunun yaninda ufak bir buton var basinca 0 D seklinde bir yazi beliriyor kadranda , bu nedir ne ise yarar yardimci olursaniz sevinirimmm

overdrive tuşudur rutin kullanılan bir tuş değil...arama kısmından ararsanız onlarca konu var bununla ilgili....güle güle kullanın..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR