Hafif Arazi Için Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 06mehmet06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,794

06mehmet06

Yeni Üye
Yer
Ankara
merhaba arkadaşlar
hafif arazi ve otoyol kullanımı için araç bakıyoruz
çok fazla para vermek istemiyoruz 50 bin tl civarında max
öncelik konforlu olması ,içi ne kadar geniş olursa o kadar iyi özellikle bagaj
sorunsuz olması parçası pahalı olabilir ama sorun çıkarmasın
yakıt tüketimi konusunda dizel araç istemiyorum lpg li olacak ancak 30 ltler civarında şehir içi yakıt tüketmi olmasa iyi olur 20 lt ler gibi karşılayabilirim
mümkünse 2.500cc 4000cc arası difrensiyel kiliti olursa iyi olur
baktığım araçlar infinity qx4 ..nissan pathfinder 3.3 ...hyundai galloper ..subaru outback 3.0 ...disco 3.9 (yakıt tüketmi sanırım bu modelin diğerlerine göre daha fazla )

genel olarak bu araçlara bakıyorum farklı araçlarda tavsiye edebilirsiniz

kısa süre içinde almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

teşekkürler

Etiketler
merhaba,

dif kilitli derken orta kilitten bahsediyorsunuz sanırım?
subaru da bu yoktur, içlerinde parça fiyatı bildiğim kadarı ile en pahalı olan ve bulunması da zor olan subaru.

diğer yandan subaru (daha az yakar) hariç diğerleri 20-25lt/100km seviyelerinde gezer.

japonlar daha iyi bir alternatiftir, hele ki az el değiştirmiş LPG siz bir araç bulursanız çok iyi bir ekspertiz snrası alınabilir, yalnız ekspertizi bu araçtan anlamayan bir serviste boşuna yaptırmayın.

son olarak da bütçenin tamamını araca bağlamayın, 15-20 yaşında araç alacaksınız, illa ki 3-5 masraf açar, bundan dolayı cepte ne olur ne olmaz 3-5 nakit kalmalı.

düşündüğünüz araçları burada paylaşın, bilgisi olan arkadaşlar yorum yapacaktır.

Bütçe sorunum yok elimdeki paranın bir kısmı bu tutar 4. Araç olarak kullanılacak.. Geçenlerde bir Nissan pathfinder vardı ancak sahibine ulaşamadım lpgsiz ve 100 bin mil civarındaydı.. Amacım köye inşaata başladım o yüzden git gel çok olacak bu tarz bi araç lazım tavsiyenix için teşekkürler

rica ederim,
bütçe sorunu yok ve köyde inşaata gidilecek ise en güzel araç L200 dür, her yol şartında doğru lastik ile yolda bırakmaz kolay kolay..

dif kilit derken orta diferansiyel kilit, arka diferansiyel kilit bir de ön diferansiyel kilit var.. mekanik olan ya da elektronik olan vs.. yani neyi kastettiğinize bağlı. araba almadan önce 4 çeker sistemleri ilgili inceleme ve okuma yapıp biraz bilgi sahibi olduktan sonra arabalara balarsanız daha iyi olur. bir çok insan 4 çeker araba alıyor fakat neyin nerede işe yaradığını ve nasıl kullanacağını bilmiyor. oldukça çıkması zor bir dağ zirvesinde sıfır hilux almış birisine denk gelmiştim. arabadan konuşurken senin arabada arka diferansiyel kilit var falan dedim. hiç bilgisi yoktu. olmadık yerde arkayı kilitleyip yanlış kullansa aks kıracak.

dif kilit derken orta diferansiyel kilit, arka diferansiyel kilit bir de ön diferansiyel kilit var.. mekanik olan ya da elektronik olan vs.. yani neyi kastettiğinize bağlı. araba almadan önce 4 çeker sistemleri ilgili inceleme ve okuma yapıp biraz bilgi sahibi olduktan sonra arabalara balarsanız daha iyi olur. bir çok insan 4 çeker araba alıyor fakat neyin nerede işe yaradığını ve nasıl kullanacağını bilmiyor. oldukça çıkması zor bir dağ zirvesinde sıfır hilux almış birisine denk gelmiştim. arabadan konuşurken senin arabada arka diferansiyel kilit var falan dedim. hiç bilgisi yoktu. olmadık yerde arkayı kilitleyip yanlış kullansa aks kıracak.
Kabaca bilgim var mercedes g serisi yada unimog istemiyorum orta diferansiyel kilidi yeterli

aranızda çok yeniyim birkaç sorum olucak.. babam 2007 de 0 km l200 manuel aldı ve arb nin havalı kilitlerinden taktırdı ön ve arka yıllarca kullanıyoruz aracımız epey bi yoruldu 178 bg olan 2014 model bir l200 bulduk sanırım bunlarda kilit yok.bizim 2007 model olan l200 müzden söküp yeni araca takablirmiyiz uyumlumudur.cevap veren abilerime simdiden çok teşekkür ediyorum saygılar

Mehmet Bey Merhabalar, bu yazdığınız 4x4'leri aynı kategori içinde değerlendirmek yanlış olur diye düşünüyorum. "" 2.500cc 4000cc arası difrensiyel kiliti olursa iyi olur, infinity qx4, nissan pathfinder 3.3 ...
hyundai galloper ..subaru outback 3.0 ...disco 3.9 ""
Hafif Arazi ve Otoyol ve İç Hacmini düşünürseniz OUTBACK'in Rakibi olamaz! Bu WEB sayfasında daha önce OUTBACK ile ilgili yazdıklarımı ve fotoğrafları incelerseniz çok doğru olacaktır. OUTBACK'in üretilmesini
Kuzey Amerika Subaru ve FUJI HEAVY INDUSTRY'den isteyen Kuzey Amerika Avcılar Federasyonu'dur, bu da seçiminize ne kadar yakın bir 4x4 olduğunu gösteriyor. 2,5 L. motorlu OUTBACK'ler çok hesaplı bir şekilde satın alınabilir. GALLOPER'ı listeden çıkatırsanız iyi edersiniz, (Discovery - 3.9i V8, 182HP) Dünya'da 4x4 olarak en güvenilir bir markanın bu otomobili için hiç kimse HAYIR diyemez. Sorun muhtemel çıkacak masrafların ağırlığıdır. INFINITY ile PATH FINDER ayırmanızda ya da yeniden incelemenizde çok fazla yarar olacaktır, çok farklı iki sektöre hitap eden araçlardır! Defransiyel Kilidi'ne fazla takılmayın, burada yazılan 4X4'lerin hepsi inanılmaz Ciddi, Yıllara varan çalışmaların ardından üretilmektedir. O modelde Kilitli Defransiyel gerekliyse, zaten fabrika bunu araca monte edecektir. Kilitli Defransiyel'in (Locking Rear Axle Differential) bunun PATH FINDER'da yer alması doğaldır, üretim amacı sadece DAĞ, DERE, TEPE olarak olarak düşünülmüştür. İçi yeterince geniş değildir. Japon Grubu araçlar için sorularınızı cevaplayabilirim. Selamlar, Ömer.

Outback 2.5 lar biraz eski daha çok 2005 e kadar olan 3.0 lar dikkatimi çekiyor onların lpg ile sorunu varmıdır yada kronik sorunu rüzgar sesinden başka ne var

merhaba arkadaşlar
hafif arazi ve otoyol kullanımı için araç bakıyoruz
çok fazla para vermek istemiyoruz 50 bin tl civarında max
öncelik konforlu olması ,içi ne kadar geniş olursa o kadar iyi özellikle bagaj
sorunsuz olması parçası pahalı olabilir ama sorun çıkarmasın
yakıt tüketimi konusunda dizel araç istemiyorum lpg li olacak ancak 30 ltler civarında şehir içi yakıt tüketmi olmasa iyi olur 20 lt ler gibi karşılayabilirim
mümkünse 2.500cc 4000cc arası difrensiyel kiliti olursa iyi olur
baktığım araçlar infinity qx4 ..nissan pathfinder 3.3 ...hyundai galloper ..subaru outback 3.0 ...disco 3.9 (yakıt tüketmi sanırım bu modelin diğerlerine göre daha fazla )

genel olarak bu araçlara bakıyorum farklı araçlarda tavsiye edebilirsiniz

kısa süre içinde almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

teşekkürler

belki kıstaslara eklersiniz, 2006 yılına kadar olan Mitsubishi outlander otomatik awd tavsiye ederim. kilitli sistem değil ama bildiğiniz kar süpürme aracı, doğru lastik ile çamurdada çok keyif veriyor.
2.4 atmosferik 160 bg veya 2.0 turbo 240 bg (modifiye ile 300 bg civarına çıkıyor) motorları canavar ve arıza nedir bilmez lpg ile tam uyumlular. yakıtları ve konforları ideal dolu araçlar, süspansiyonları sayesinde asfalttada çok başarılılar.

Mehmet Bey Merhabalar, Subaru EJ2,5 ve EF3.0 içerisinde, özellikle 2,5 olanı yazmam yeni modellere göre
daha hesaplı ve çıkma parçası kolaylıkla bulunabilen araçlardır.
Daha önce Subaru Motorları ile ilgili yazdıklarımı okursanız kolaylıkla anlayacaksınız LPG, Dünya'da hiç bir Ülkede Otomobil Motoru yakıtı olarak kabul edilmemiştir. Özellikle Dünya'da sadece PORSCHE ve SUBARU
(horizontal) yatık çalışan motorlar üretir. Bu motorların (GENEL) yakıtı sadece 91-93 Oktan Kurşunsuz Benzindir. Maalesef LPG Dünya'da ilk kez Türkiye'de YER-KA'da Subaru'ya uydurulmuştur, sonrasında bu WEB sayfasında Pistonların, Süpapların ne hale geldiğini gösteren fotoğraflar bulabilirsiniz.

Mehmet Bey Merhabalar, Subaru EJ2,5 ve EF3.0 içerisinde, özellikle 2,5 olanı yazmam yeni modellere göre
daha hesaplı ve çıkma parçası kolaylıkla bulunabilen araçlardır.
Daha önce Subaru Motorları ile ilgili yazdıklarımı okursanız kolaylıkla anlayacaksınız LPG, Dünya'da hiç bir Ülkede Otomobil Motoru yakıtı olarak kabul edilmemiştir. Özellikle Dünya'da sadece PORSCHE ve SUBARU
(horizontal) yatık çalışan motorlar üretir. Bu motorların (GENEL) yakıtı sadece 91-93 Oktan Kurşunsuz Benzindir. Maalesef LPG Dünya'da ilk kez Türkiye'de YER-KA'da Subaru'ya uydurulmuştur, sonrasında bu WEB sayfasında Pistonların, Süpapların ne hale geldiğini gösteren fotoğraflar bulabilirsiniz.
2004 model Subaru xt 160 bin km de bi aracım vardı ve neredeyse hatasızdı lpg de yoktu son dönemde yakıt fiyatlarının artışı 15lt şehir içi yakınca canımı sıkmaya başladı ve küçük çaplı bi trafik kazası yapınca sattım.. O yüzden Subaru çok uzak değilim ama outback daha çok binek gibi geliyor.. Aslında daha hoş araçlar bi dönem uzun süre Volvo xc70 2.5t bakmıştım ama neredeyse tamamının 200 k km civarında şanzıman sorunu çıkarması kafama takılmıştı

Merhaba, FORESTER (ORMANCI) ve OUTBACK (TAŞRALI, Şehir Dışında yaşayan) iki otomobili farklı gözlerle incelemek lazım, 1986 yılından 2011 yılına kadar Subaru'nun bütün modellerini kullandım, hala Subaru için (eski modeller) Motor Parçaları satıyoruz. OUTBACK Amerikan Pazarı talebi doğrultusunda üretilmiş ve hepsi 3.6 motorlu otomobillerdir. Özellikle ilk Serinin Tüm Motor Segmanları (Çok yaylı) DEVES (Amerika Üretimi) kullanılarak üretilmiştir. OUTBACK'in bu modeliyle ilgili AMERİKA'da çekilmiş nerelerden nasıl geçtiği konusunda kesin bilgi veren fotoğrafları benim yazılarımın ekinde kolaylıkla görebilirsiniz. Selamlar, Ömer.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri