Hamak Kampı: Quechua Fresh Tarp Gölgelik, Quechua 2 Hamak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanakbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,548

ayhanakbuga

Kamp I
Yer
Erzurum
Hanım Erzurumlu olduğu için akraba çevresi geniş. Akrabalarından birinin düğünü olacağı için cuma gününden hanımı ve çocukları hanımın annesinin evine bıraktım. Kendim de yabancı yuoutube kanallarında sık rastladığım "hamakla geceleme"yi deneyimlemek için plan yaptım. Cuma gecesinden elektronik aletlerin şarjını doldurdum. Decathlondan aldığım Quechua Tarp Fresh Gölgelik ve Quechua 2 Kişilik Hamak'ı sırt çantama yerleştirdim. Niyetim değişiklik olsun diye Tekke Deresi Göleti'nde gecelemekti. Oraya kurtların indiğini duymuştum. İçimde bu yüzden bir tedirginlik vardı. Hazırlığımı tamamladıktan sonra cumartesi günü kapalı bir havada yola çıktım. Gölete vardığımda, karların erimediğini gördüm. Gölet kardan dolayı çekiciliğini kaybetti o an. Güvenlikten izin almanın zor olduğunu düşündüğümden ve kurt korkumdan da dolayı hamaklı geceleme için plan değiştirdim.

Evimizin de yakınında olan Dadaşkent Atatürk Üniversitesi Ormanına karar kıldım. Geceleyeceğim yerde su olmadığı için pet su aldım (abdest için de..). Akşam yemeğine BİM'in tavuk dönerinden aldım. Mantar da aldım ve ikisini birlikte pişirdim. Ben beğenmedim tadını, denemeyi düşünene de tavsiye etmem. Gece soğuk geçer diye alttan üşümemek için R değeri biraz daha yüksek şişme matımı ve konfor derecesi -10 larda uyktu tulumumu aldım yanıma. Dumanı ve kokusu yüzünden ateş yakmayı pek sevmiyorum. Zaman geçsin diye ateş de yaktım. Kamp yaptığım yerde tilki gördüğüm oldu birkaç kere. Gece yiyecek için tilki gelir ve alttan bir ısırık alırsa diye endişe ettim. Bazen de içmek için gelenler olabiliyor. Bana zarar verebilirler diye de geçirdim aklımdan. Arabayı, trafiği görece işlek bir yol kenarına park ettim. Polis gelip beni gece kaldırabilir veya hırsızın biri arabaya zarar verebilir diye de düşündüğüm oldu. Endişlerimin hiçbiri gerçekleşmedi, çok şükür.

Hamak boyu ve tarp uzunluğu eşit olduğu için; yağmur yağsaydı, serpintiden ayaklarım başım ıslanabilirdi. Hamağın açık kısmını birleştirmek için -uyku tulumu uyurken düşmesin diye- üç dört yerinden ip şeklinde ekler yapılabilirmiş. Benim gibi yatakta dönenlerdenseniz hamaktan pek keyf alamayabilirsiniz çünkü sadece sırtüstü yatmaya müsait sağa sola dönemezsiniz :D Hamakla geceleme, deneyim açısından güzel; ama bende çadırın yerini alamaz. Her yerde ağaç bulamayabilirsiniz mesela..

Etiketler

Hanım Erzurumlu olduğu için akraba çevresi geniş. Akrabalarından birinin düğünü olacağı için cuma gününden hanımı ve çocukları hanımın annesinin evine bıraktım. Kendim de yabancı yuoutube kanallarında sık rastladığım "hamakla geceleme"yi deneyimlemek için plan yaptım. Cuma gecesinden elektronik aletlerin şarjını doldurdum. Decathlondan aldığım Quechua Tarp Fresh Gölgelik ve Quechua 2 Kişilik Hamak'ı sırt çantama yerleştirdim. Niyetim değişiklik olsun diye Tekke Deresi Göleti'nde gecelemekti. Oraya kurtların indiğini duymuştum. İçimde bu yüzden bir tedirginlik vardı. Hazırlığımı tamamladıktan sonra cumartesi günü kapalı bir havada yola çıktım. Gölete vardığımda, karların erimediğini gördüm. Gölet kardan dolayı çekiciliğini kaybetti o an. Güvenlikten izin almanın zor olduğunu düşündüğümden ve kurt korkumdan da dolayı hamaklı geceleme için plan değiştirdim.

Evimizin de yakınında olan Dadaşkent Atatürk Üniversitesi Ormanına karar kıldım. Geceleyeceğim yerde su olmadığı için pet su aldım (abdest için de..). Akşam yemeğine BİM'in tavuk dönerinden aldım. Mantar da aldım ve ikisini birlikte pişirdim. Ben beğenmedim tadını, denemeyi düşünene de tavsiye etmem. Gece soğuk geçer diye alttan üşümemek için R değeri biraz daha yüksek şişme matımı ve konfor derecesi -10 larda uyktu tulumumu aldım yanıma. Dumanı ve kokusu yüzünden ateş yakmayı pek sevmiyorum. Zaman geçsin diye ateş de yaktım. Kamp yaptığım yerde tilki gördüğüm oldu birkaç kere. Gece yiyecek için tilki gelir ve alttan bir ısırık alırsa diye endişe ettim. Bazen de içmek için gelenler olabiliyor. Bana zarar verebilirler diye de geçirdim aklımdan. Arabayı, trafiği görece işlek bir yol kenarına park ettim. Polis gelip beni gece kaldırabilir veya hırsızın biri arabaya zarar verebilir diye de düşündüğüm oldu. Endişlerimin hiçbiri gerçekleşmedi, çok şükür.

Hamak boyu ve tarp uzunluğu eşit olduğu için; yağmur yağsaydı, serpintiden ayaklarım başım ıslanabilirdi. Hamağın açık kısmını birleştirmek için -uyku tulumu uyurken düşmesin diye- üç dört yerinden ip şeklinde ekler yapılabilirmiş. Benim gibi yatakta dönenlerdenseniz hamaktan pek keyif alamayabilirsiniz çünkü sadece sırtüstü yatmaya müsait sağa sola dönemezsiniz :D Hamakla geceleme, deneyim açısından güzel; ama bende çadırın yerini alamaz. Her yerde ağaç bulamayabilirsiniz mesela..

Tek kişilik güzel bir kamp olmuş.
Kamp paylaşımlarınızı keyifle izliyorum.
Bence biraz yemek yapmakta kendinizi geliştirseniz dahada güzel olur. Döneri haşlama gibi derin kapta hazırladınız, tavada kızartma yapsaydınız daha lezzetli olurdu. Birde önceki paylaşımınız dada bim den aldığınız soteyi beğenmemiştiniz. Bunun yerine bulunduğunuz yerdeki mahalle kasabına ne istediğinizi söyleyin size on numara et hazırlar, ben çok denedim hiç pişman olmadım.
Güzel,keyifli kamplar dilerim.

Tek kişilik güzel bir kamp olmuş.
Kamp paylaşımlarınızı keyifle izliyorum.
Bence biraz yemek yapmakta kendinizi geliştirseniz dahada güzel olur. Döneri haşlama gibi derin kapta hazırladınız, tavada kızartma yapsaydınız daha lezzetli olurdu. Birde önceki paylaşımınız dada bim den aldığınız soteyi beğenmemiştiniz. Bunun yerine bulunduğunuz yerdeki mahalle kasabına ne istediğinizi söyleyin size on numara et hazırlar, ben çok denedim hiç pişman olmadım.
Güzel,keyifli kamplar dilerim.
Teşekkürler değerli fikirleriniz ve desteğiniz için... Yemek yapmak bilgi birikimi ve özen istiyor. Ben hızlı olsun, güzel olmasa da olur diyorum yemeden önce. Yedikten sonra da keşke... lerim oluyor. İnşallah kendimi geliştirebilirim bu alanda :smiley: (aynı tas aynı hamam devam edermişim gibi de geliyor kendimi tanıdığım kadarıyla)

Solo kamplar en sevdiğim şey. Kuru gürültü yapan mızmız ve geveze kampçılar biraz ilerde oynasın :smiley: diğer taraftan yemeklerle ilgili ciddi bir gelişme katedeceğininkanısındayım. Odun ateşinde çorba yapabilirdin. ama tabiki insan öğrene öğrene tada tada demişler. :smiley: Emeğine sağlık. güzel ve bilgilendirici bir video olmuş.

Solo kamplar en sevdiğim şey. Kuru gürültü yapan mızmız ve geveze kampçılar biraz ilerde oynasın :smiley: diğer taraftan yemeklerle ilgili ciddi bir gelişme katedeceğininkanısındayım. Odun ateşinde çorba yapabilirdin. ama tabiki insan öğrene öğrene tada tada demişler. :smiley: Emeğine sağlık. güzel ve bilgilendirici bir video olmuş.
Çok teşekkür ederim. Katkınız ve güzel dilekleriniz için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR