Hangi Araç Beni Yolda Bırakmaz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aydinaydogan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,729

aydinaydogan

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese selam öncelikle. Açıkca aktivitelerinize katılan arkadaşlarım var heves edip bende bu işe greyim dedim. Epeydir araştırma yapıyorum kafam iyice karıştı. Aslında kafamdaki 2 soru cevap bulursa bende doğru yolu bulurum sanıyorum Gelelim kafamı kurcalayan sorulara. İlki 1990 - 2000 model hangi arazi taşıtını almalıyım ? bu işin kompedanı bu araçtır diyebileceğiniz bir araç varmı ? ikinci sorumda xj - zj modellerden bahsediliyor. Kare kasa denilen bütün grand chorekee araçlarda xj midir yoksa içlerinde çok özel sayılı üretim olanlarmı xj dir. Zj de sanırım bir sonraki kasa ama xj ile aynı alt yapı. çünkü defender ve grand cherokee arasında yım.
Şimdikten ilgilenen ilgilenmeyen herkese çok teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Hangi Araç Beni Yolda Bırakmaz ?

XJ kodlu kasa bu, Cherokee modeli olur kendisi.

2

ZJ kodlu kasa bu, Grand Cherokee'dir.

ZJ Jeep Grand Cherokee

ZJ bir sonraki kasa değil, farklı bir model. aynı alt yapıyada sahip değillerdir, sadece ZJ 4.0 motorluların bazıları XJ ile tam olmasada aynıdır, diğerleri farklıdır. Aslında tüm sorularınızın cevapları forumda mevcut, üç beş saat ayırıp araçlar bölümünü sayfa sayfa okumanız gerekecek sadece...

heryerde kalında defender ve grandcherokee arasında kalmayın... Ikisinide kullanın.... sonra buraya yorumlarınızı yazın... Grand Cherokee arazi lastiği ile defenderın geçtiği heryerden geçer, sonra offroaddan eve dönerken 2saat önce klima serinliği ile başınız ağırmadan yorulmadan müzik dinleyerek eve gider, daha defender eve dönmeden forma resimleri upload eder yemeğinizi yersiniz :smiley:

Derseniz ki V8 çok yakar, vergisi yüksek... ne kadar ekmek o kadar köfte :D

Murat Çelebi arkadaşım cevabına teşekkürler. Model farklılığını anladım o zaman bi konuda daha bilgine ihtiyacım var. XJ dediğimiz Country model kare kasa yada sanırım.4x2 4x4 4x4 low gibi çeşitli çekiş seçenekleri var. Tüm countr modeller XJ midir. Bu önemli bir bilgi benim için. yani gidip bir country alsam (ki ben şuan ilk tercih onu tutuyorum) farketmezmi özlellikle kare kasa şu özelliklisini al diyebilirmisin yoksa hepsi standart istediğin bir kare kasa al mı dersin.

Ynt: Hangi araç beni yolda bırakmaz

Jeepcj7' Alıntı:
heryerde kalında defender ve grandcherokee arasında kalmayın...

:smiley:)))))
katılıyorum......defender arada kalınıpta alınacak araç değildir.

Country donanım seçeneği, çekiş seçenekleri tüm XJ.lerde aynı bildiğim kadarıyla, XJ Sport - XJ Country gibi tanımlamalar donanımı belirtir. Country lükstür, sunrooflusu, elektrikli koltuklusu vardır, Sport daha basittir diye özetleyebilirim.

Bütün civatalarını kendi elinizle sıktığınız araç sizi yolda bırakmaz :smiley: bırakırsada suç sizindir ;D ;D ;D

Ne tür bir off road planlıyorsunuz? yeşil/kar gezi, bol çamur ve su geçişi, kaya tırmanışı? Genel düşünce motoru elektronik beslemeli / kontrollü araçlarla ağır off road yapmamanın hem akıl sağlığı hem de dağ başında kalmamak açısından faydalıdır. Ama TD5 makinada alıncak bir takım koruma önlemleri ile çok başarılı sonuçlar alınabilir.

Dikkat edilmesi gereken bir iki konu da, Seri 1 Discovery'lerin, off road açısından, Discovery Seri 2'lere nazaran daha kolay modifiye edilir ve kullanılabilir olduğudur. Land Rover haricinde düşündüğünüz modeller varsa, diğer arkadaşlar bilgi sağlayabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR