Hangi Forester???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yasin Öztürk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,484
Ynt: Hangi Forester???

ben bu "tutulmayanlar" kısmına katılmıyorum..

O zaman onu 'sıfırı vakti zamanında çok satmamış olanlar' olarak düzeltelim.

Son zamanlarda dıkkatımı çeken özellıkle Subaruda bi hareket var.Yavaş yavaş Subarunun farkındalığının farkına varmaya başlıyorlar herhalde :smiley:

O hareketlenme hepsinde var, kimi markalar biraz arkadan geliyor. Sebebi yükselen dolar kuru olabilir, ama netice itibari ile fiyat yine potansiyel alıcıların ekonomik durumuna bağlı, dolar kuru ne kadar yükselirse yükselsin...

Etiketler

"Tutulmayan" derken hızlı el değiştirmeyen ve müşterisi az olan araçları kastediyorum. Daha önce mazda 323 kullandım, satılabilmesi için 2 ay gerekti, sonrasında reno 11 kullandım, satmaya karar vermemle aracın satılması arasında 24 saatten az zaman vardı :smiley:

flamable' Alıntı:
"Tutulmayan" derken hızlı el değiştirmeyen ve müşterisi az olan araçları kastediyorum. Daha önce mazda 323 kullandım, satılabilmesi için 2 ay gerekti, sonrasında reno 11 kullandım, satmaya karar vermemle aracın satılması arasında 24 saatten az zaman vardı :smiley:
Subaru için konuşursam Subaruyu bilen veya benım gıbı derın arastırmlar sunucunda "herkese ve herşeye ragmen"diyerek alırlar..2.elde zaten satıp Kar yapayım amaçlı alınacak bir araç değil.Eger bır Subaru alıyorsanız uzun soluklu bıneceksınız demektır.Siz onu üzmezsenız oda sizi üzmez :smiley:
Ama aldıktan sonrada başka bir araca kullanmak ıstemeyeceksınız veya kullandıgınızda Subarunun degerını daha iyi anlayacaksınız demektır kendı adıma...
Ben Forester'ımı sattım niye;
çünkü daha üst model Forester almak için :smiley:

Daha fikri olan yazarsa sevinirim ama yorumlara bakılırsa alınacak bir araç, 2002-2005 arası turbolu modeli ideal benim için galiba, teşekkürler...

Yasin Öztürk' Alıntı:
Daha fikri olan yazarsa sevinirim ama yorumlara bakılırsa alınacak bir araç, 2002-2005 arası turbolu modeli ideal benim için galiba, teşekkürler...
bencede o kasa gayet rijit duruyor. Onu aldiktan sonra bide prodrive kit ondan sonra x5 lere kafa tutarsınız :smiley:

Ya şimdi aracın durumunu piyasasını enine boyuna inceleyip mantıklı olduğuna karar verip piyasasını yükseltmeyelim. 40-45 bin liralık araç alacak bütçemiz de yok malesef... ;) Bence forester yedek parçası son derece pahalı ve kaza yaptığınızda japonyadan parça gelene kadar aracı 3 ay serviste bekleyeceğiniz bir araçtır arkadaşlar, keza outlander da öyle hatta daha beter. Ayrıca bunun böyle olmadığını gösteren bir delil de yok zaten ortada. Siz de aksini iddia etmeyin de fiyatlar yükselmesin. :D

Şaka bir yana yedek parça durumu ne bilmiyorum ama böyle bir risk -bence- gerçekten var olduğu için ben olsam hafta içi iş-ev arasında kullanacak başka bir aracım olmadığı sürece gidip te forester ya da outlander almadan önce durup bir düşünürdüm acaba durum nedir diye.

sakyuz' Alıntı:
Ya şimdi aracın durumunu piyasasını enine boyuna inceleyip mantıklı olduğuna karar verip piyasasını yükseltmeyelim. 40-45 bin liralık araç alacak bütçemiz de yok malesef... ;) Bence forester yedek parçası son derece pahalı ve kaza yaptığınızda japonyadan parça gelene kadar aracı 3 ay serviste bekleyeceğiniz bir araçtır arkadaşlar, keza outlander da öyle hatta daha beter. Ayrıca bunun böyle olmadığını gösteren bir delil de yok zaten ortada. Siz de aksini iddia etmeyin de fiyatlar yükselmesin. :D

Şaka bir yana yedek parça durumu ne bilmiyorum ama böyle bir risk -bence- gerçekten var olduğu için ben olsam hafta içi iş-ev arasında kullanacak başka bir aracım olmadığı sürece gidip te forester ya da outlander almadan önce durup bir düşünürdüm acaba durum nedir diye.
siz diger markalarin butun yedek parcalarini ellerinnde bulundurduklarini saniyorsunuz herhalde:smiley:
Teyzeoglumun 2008 honda crv sinin park freni teli koptu. Sadece tel degismedigi icin 45get gun parca gelmesini bekledi :smiley:
Yani diger markalarda da beklemeyeceginizin garantisi mi var acaba?

Yani diger markalarda da beklemeyeceginizin garantisi mi var acaba?

Bilmem ben araştırmaya devam ediyorum internette yedek parça fiyatlarını.
Orjinal subaru farı gördüm az önce bir sitede 800 küsür liraydı(+kdv ilave edilecek), alternatifini arıyorum şu anda. Yan sanayi rav4 farı aynı model aralığında 260 liraydı(+kdv ilave edilecek). Biri orjinal öteki muhtemelen yan sanayi tabi ama seçenek sahibi olmak güzey şey. Bu soruların cevaplarını bulmam lazım.

Bu arada forester ön kaput 840 lira+kdv http://www.jaspasubaru.com/index.php?sayfa=urun&urun_id=1481
Rav4 ön kaput 380 lira+kdv http://www.otomobilyedekparcalari.com/TOYOTA-RAV4-MOTOR-KAPUTU-20062009-MODEL-ICIN,PR-29512.html

Forester için olan orjinal diğerini bilmiyorum.

Bu fiyat farkları kasko fiyatını etkiliyor mu, asıl soru bu. Yoksa zaten aracı kaskosuz kullanacak değiliz. Sizin bu konudaki tecübeniz nasıl?

Bu arada bir internet sitesinde mitsubishi outlander stop farı buldum 154 ytl (muhtemelen +kdv), stokta var görünüyor ama geçmişteki tecrübelerimden bu sitelere pek güven olmadığını söyleyebilirim. Siparişi alıyorlar, kredi kartı bilgisi vs giriyorsunuz, o an kredi kartından herhangi bir çekim yapılmamış olduğunu görünce önce durumdan bir şüpheleniyorsunuz zaten, ertesi gün bir e-mail geliyor parça bulunamadı sipariş iptal edildi diye.

Bu rav4'un orjinal fari ne kadar acaba? Bizim araclarin yan sanayi fiyatlarida uygun merak etmeyin :smiley: ayrica orjinal parca fiyatlarida digerlerine yakin fiyatlarda..
Bunu bilmesem sizin gibi dusunurdum 4 yillik subaru kullanicisiyim kullandigim 2.Forester aracim.

Bu rav4'un orjinal fari ne kadar acaba? Bizim araclarin yan sanayi fiyatlarida uygun merak etmeyin :smiley: ayrica orjinal parca fiyatlarida digerlerine yakin fiyatlarda..
Bunu bilmesem sizin gibi dusunurdum 4 yillik subaru kullanicisiyim kullandigim 2.Forester aracim.

Ben yazılımcıyım (yani bilgisayar programcısı), düşünmeden veya az bilinen gerçekler yüzünden düşünmek isteseniz de imkansızlıklar yüzünden yeterince düşünemeden iş yapmanın maliyetini iyi öğretiyor bu meslek adama. ;) Bu arada rav4'ün orjinal farı da pek ucuz değildi ama sanırım 800 de değildi. Şu an hatrımda olmadığı için kesin birşey söyleyemeyeceğim. Bu arada araçların yan sanayi parçaları kolay bulunur diyorsanız bir kaç deneme yapıp bulalım derim internetten. Mesela yan sanayi subaru forester çamurluğu ve farı arıyor olalım. Buyrun meydan sizin, ben bir süredir bakıyorum pek sonuç bulamadım.

Aracima bindinmi kafam rahatmi-evet
kendimi guvende hissediyormuyum -evet
ayricalikli bi aracami biniyoeum-evet
Daga tasa rahatca surebiliyormuyum -evet
benim onceliklerim binlar eger onceligim parca fiyatlari olsaydi altimda duster,cherry vs. Olurdu ama bu sorulara cevabim evet mi olurdu orasida ayri bi konu :smiley:

benim onceliklerim binlar eger onceligim parca fiyatlari olsaydi alrimda duster,cherry vs. Olurdu ama bu sorulara cevabim evet mi olurdu oradida ayri bi konu :smiley:

Onların da ayrı dertleri var. Chery benim listeye hiç girmedi, duster'ı da pek ciddi düşünmedim.

sakyuz' Alıntı:
Onların da ayrı dertleri var. Chery benim listeye hiç girmedi, duster'ı da pek ciddi düşünmedim.
yani subaruda alsaniz en cok satilan aracida alsaniz kusursuz olmuyor o zaman degilmi?

Forester hakkında nette karşıma ilk çıkan siteye üye oldum ve tek soru sordum ilginize teşekkür ediyorum, cevaplar gayet aydınlatıcı son kararım forester peki alırken dikkat etmem gereken hususlar neler her arabada olduğu gibi mi yoksa ayrıca şunlara da dikkat etmek gerek dediğiniz unsurlar varmı???

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR