Hangi Forester???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yasin Öztürk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,487
Ynt: Hangi Forester???

sakyuz' Alıntı:
Masraflı derken kaza yaparsanız masraflı o da kasko yoksa, ya da sigortacıya masraf çıkarmak istemiyorsanız (nasıl olsa bir şekilde geri ödetiyorlar deyip..)
Kasko'yu ise sigortacıya sormak lazım.
Ben yukarıdaki konuyu aracın lpg uyumunu öğrenmek için açtım (çünkü Ömer bey bu konuda birşeyler biliyor gibiydi) yoksa münferit bir olaydır muhtemelen her forester 6-7 yaşına basınca motoru dağıtmıyordur elbet.
valla lpg konusunda cok dusundum 2009 aracim icin. Arada hesaplarima gore benzin lpg farki sehirici. Km de 0.18 krs civarlarinda fark var. Arabanin orjinalligini bozmaya defermi diye dusunuyorum ve icime sinmiyor lpg taktirmak.. en iyi markayi taktirsaniz bile hangi aracta olursa olsun sorun cikmayacak diye kimsse garanti veremiyor...

Etiketler

Yasin Öztürk' Alıntı:
Doğru söylüyorsun benim kararsız kalışımdan crv ile arasında gittim geldim ama foresterde karar kıldım seninle telefonda konuşabilirmiyiz? alırken nelere dikkat etmeliyim?
bi aralar bende bakmistim crv ye subarudan once.. ama vitesin direksiyondan olmasi ve cekis sisteminin subaruya gore daha yetersiz olmasi yuzunden elemistim..
Benim 2. Subarum ve 2 aracimida caddemotorsdan aldim. Butun servis kayitlari yetkili serviste yapilmis ve aldigim yerde yetkili servis oldugu icin kafam rahat bi sekilde aldim. Kaza,bela olmasin,motor,sanziman ve ozellikle arka amortisorler ayarli oldugu icin bozuk olmasin bence yeter :smiley:

en iyi markayi taktirsaniz bile hangi aracta olursa olsun sorun cikmayacak diye kimsse garanti veremiyor...

Ben uyumsuzluğun bir iki araç ile sınırlı olduğunu zannediyordum ama görünüşe göre yeni araçların çoğu uyumsuz, tabi lpg taktıktan 20bin km sonra subapları bozulan yine sadece 1-2 tanedir, ama ilginç bir şekilde bizim memleketin standartlarına göre uyumlu olduğu düşünülen araçlar ile başka ülkeleri kıyaslayınca farklı şeyler çıkıyor. Benzin fiyatı uyumsuzlukların gözardı edilmesine sebep oluyor olabilir.

bence araç alırken araçta çıkabilecek olumsuzluklar için ortalama bir tutarı araç fiyatı olarak düşünüp aracı öyle almak lazım
sanırım bu tutar subaru için oldukça büyük bir rakkam.

AL1820' Alıntı:
bence araç alırken araçta çıkabilecek olumsuzluklar için ortalama bir tutarı araç fiyatı olarak düşünüp aracı öyle almak lazım
sanırım bu tutar subaru için oldukça büyük bir rakkam.
merak etmeyin yurtdisinda yapilan anketlerde araclarin orjinal halleriyle kullanilmalarinda en sorunsuz 10 arac icerisindedir subaru. Biraz arastirmayla cok satan diye gecinen marklarin kacinci siralarda oldugunu gorebilirsiniz..
Her aracta sikintilar olabilir tutarlarida markaya,parcaya vs.. gibisebeplerle degisebilir.
Yani subarunun servis agi fazla olmamasina ragmen bir suru servis agi olan bi markanin ayni kategorideki modelleriyle arasinda bahsedildigi gibi periyodik bakim,iscilik,yedek parca konusunda ucurumlar yok bence :smiley:

merhabalar 4 ay önce 2007 turbosuz forester aldım ve şuana kadar çok memnunum. yol tutuşu süper. Subarular masraf çıkartan araçlar değiller bende almadan önce araçtırdım ve erol Bey'in de belirttiği gibi hem sorunsuzluk hem de kazalarda göstermiş olduğu sağlamlığı ile bence tercih edilmesi gereken bir araç.

yakıt konusunda ben istanbulda ve yoğun trafikte kullanıyorum en fazla 13lt. benzin yaktı, fakat normal kullanımda 10 ile 12 lt. arasında yakıyor. ben lpg taktırmadım ama takıldığı zaman %30 tasarruf elde edebiliyorsunuz. bu da 9lt. benzin yakıyormuş gibi oluyorsunuz buda böyle bir araç için süper.

aracın en güzel yönleri:

1- devasal sunroof
2- geniş görüş açısı
3- üstün yol tutuşu ve dört çeker sistemi
4- aracın yerden yüksek olması
5- 2.0 motor ve 158 beygir gücü gerçekten hissettiriyor.(120km. hızdan sonra bile bayılmadan çok kısa sürede 180kmh çıkabiliyor.)
6- çok yakışıklı ve bu güne kadar araca binen bütün arkadaşlarım hayran oldular.

Vb.

FREE LANDER SALİH' Alıntı:
merhabalar 4 ay önce 2007 turbosuz forester aldım ve şuana kadar çok memnunum. yol tutuşu süper. Subarular masraf çıkartan araçlar değiller bende almadan önce araçtırdım ve erol Bey'in de belirttiği gibi hem sorunsuzluk hem de kazalarda göstermiş olduğu sağlamlığı ile bence tercih edilmesi gereken bir araç.

yakıt konusunda ben istanbulda ve yoğun trafikte kullanıyorum en fazla 13lt. benzin yaktı, fakat normal kullanımda 10 ile 12 lt. arasında yakıyor. ben lpg taktırmadım ama takıldığı zaman %30 tasarruf elde edebiliyorsunuz. bu da 9lt. benzin yakıyormuş gibi oluyorsunuz buda böyle bir araç için süper.

aracın en güzel yönleri:

1- devasal sunroof
2- geniş görüş açısı
3- üstün yol tutuşu ve dört çeker sistemi
4- aracın yerden yüksek olması
5- 2.0 motor ve 158 beygir gücü gerçekten hissettiriyor.(120km. hızdan sonra bile bayılmadan çok kısa sürede 180kmh çıkabiliyor.)
6- çok yakışıklı ve bu güne kadar araca binen bütün arkadaşlarım hayran oldular.

Vb.
Teşekkürler bu aralar ev taşıdım araca bakamadım ama almak için yeterince bilgim oldu, alınca haber veririm yine aracınızı güle güle kullanın

Yakıt konusunda şu anda şehirçi benzin 10-11lt arası yakıyorum.Eger lpg taktırısam bu rakam en az 13lt cıvarında olacak..Yani kabaca hesapla şehiriçi lpg 0.39krş+lpg ye geçmesi için geçen sürede kullanılan benzını hesaplarsak ortalama 0.43krş yakacak.Benzınde ise 0.53krş cıvarlar yakıyor.Lpg takmaya değer mi?Gerçi arada aklım çeliniyor ama daha sonra düşününce pek değmeyecek gibi..
Lpg taktırınca psıkolojık olarak depoyu doldurunca daha az ödeyınce mutlu oluyor insan :smiley:

Lpg takmaya değer mi?

Değmez. Hele bu konu başlığı altında dönen muhabbetlerden sonra kesinlikle hayır.
Ben taktırdım şans eseri araç uyumlu çıktı, vakti zamanında bu kadar uzun boylu araştırmamıştım.. Araç 98 model değil de mesela 2006 model rav4 olsaydı belki de şimdiye kadar subapları eritmiş, yuvalarını da bozmuştum (en iyi ihtimalle olacaklar bunlar, yoksa yukarıda biryerlerde muhabbeti geçen araba gibi motoru komple yağsız bırakma ihtimali de olabilir, artık hangi şartlarda o kadar kötü bir durum gerçekleşiyor, acaba subaruda motorun yatay duruyor olmasının bunda bir etkisi var mıydı yok muydu, nasıl olur da bir motor içinde ne kadar yağ varsa hepsini dışarı atar, bilemiyorum). Sizinki muhtemelen pek te uyumlu çıkmayacak taktırıp ta canınızı sıkmayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.