Hay Bisiklet Severler Karşılamaya ve Sultanahmet Meydanını Doldurmaya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Halil Atalay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,327

Halil Atalay

Yeni Üye
Değerli bisiklet Severler,

Avrupa Kültür Başkenti olan istanbulumuz çok güzel bir amaç için yola çıkan Simon Wintermans'ı karşılamak ve ona 80 km yol boyunca eşlik edeceğiz. bu anlamlım tura eşlik etmek isteyen arkadaşları aramızda görmek bizleri ve simon'u mutlu edecek.

Buluşma yeri 29.06.2010 salı günü saat 08.00 taksim ATLAS HAN

karşılamaya gelecek arkadaşların bu konuda liste yapmaları ve bana özel mesaj atmaları rica ediyorum (katılımcı sayısına göre Kumanya ve araç ayarlanacak)

buradan araçla gümüşyaka'ya gidilecek ve burada simon karşılanacak burada basın için görüntü alınacak ve yol fotoğrafları çekilecek

tur boyunca bizlere polis ve ambulans eşlik edecek turumuzda yiyecek ve yemek ikramı Avrupa Kültür Ajansı tarafından karşılanacak

29.06.2010 Salı akşamı Sultanahmet Meydanı da Canlı Yayın yapılacak burada tüm bisiklet severleri bisiklet için meydanı doldurmasını ve İstanbul Bisikletli Avrupa Kültür Başkenti Olduğunu vurgulamalıyız ve canlı yayın avantajı kullanmalıyız

Akşam ve karşılamaya gelen arkadaşlara gelen bütün bisiklet severlere Avrupa Kültür Başkenti tişort'tü dağıtılacak.

bana ulaşmak için 0532 528 00 61

simonv.jpg

simon1b.jpg

Etiketler
Ynt: Hay Bisiklet Severler Karşılamaya ve Sultanahmet Meydanını Doldurmaya

bu aktivitenin sonuçlarını merak ediyorum.Biraz resim ve bilgi lütfen :smiley:))) Tşklr.

yakın da bütün resimler burada olacak

kısa olarak dün NTV canlı yayında anahaber programına katıldık birçok tv kanalı reportajlar yayınlandı sabah haberlede bizzat benim reportajım çıkdı

Merhaba bisiklet severler sizlere Avrupa kültür başkentlerini dolaşan Simon Wintermans’la yaptığımız keyifli karşıla turunu kısaca anlatacağım

29.06.2010 Salı günü sabah erkenden kalkıyorum hızlı bir hazırlanma sonucunda yol alıyorum taksim’e doğru hava kapalı serin bir şekilde k.çekmece menekşe tren istasyonuna varıyorum tren gelince trene binmek tam bir işkence çünkü tren full dolu yolcular biraz söyleniyor sonra bana bir yer açıyorlar zamanım çok kısa olduğu için bir an önce tren sirkeciye varması için dua ediyorum

Sonunda sirkeciye vardıktan sonra hızlı bir şekilde yol alarak taksime çıkıyorum taksime vardığımda hemen herkes gelmiş sabah karşılamaya gelen sayısı beni şaşırtıyor çünkü hava yağışlı gösteriyordu meteoroloji ama ona rağmen katılım iyi idi kısa bir merhabalaşma sonrasında bisikletlerimiz araçlara yüklüyoruz artından bizde otobüs’e binerek simon karşılamak için yola çıkıyoruz

Biz simon’u İstanbul il sınırında karşılamak için planlar yaparken simon dün ki temposu neticesinde Kumburgaz’a kadar gelmiş ve burada çatırda kalmış neye olsun dedik

Otoyoldan hızlı bir şekilde kumburgaz’a varıyoruz simon bizi burada otobüs durağında bekliyordu bizi görünce büyük bir içtenlikle hoşgeldiniz diyor bizlere bizde kendisine hoş geldin diyerek sarılıyoruz

Simon bize akşam sahilde kumsalda kamp kurduğunu ve çok sesli bir akşam sonunda tam uyguya dalacağı zamanda ezan okunduğu ve başından geçen ilginç olayları anlatıyor çok samimi ve içten bir kişi olduğu için herkes simon’a çabuk ısınıyor

Kısa bir röportajdan sonra fotoğraflar çekiliyor ve yola koyuluyoruz simon dün akşamki macerasından sonra bu kadar diri ve enerjik olması bizim grubumuzu da neşelendiriyor yol buyunca özellikle rampalarda simon’un rampa çıkışı bizleri hayran bırakıyor bisikletin üstünde 25 kiloya yakın bir yük olmasına rağmen çok iyi çıkıyor rampaları

Sözü fazla uzatmadan kesmeden önce katılan tüm bisiklet sever arkadaşlara hem yönetim kurulu adına hem de kendi şahsım adına iletmek istiyorum bu anlamlı turda bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkürler

Not: dün akşam beni üzen şey bisikletin ülkemizde gelişmesini istiyoruz ama birlik de bir şeyler yapmamızın gerektiğini her seferinde söylüyoruz ama bunu da vurgulayan birçok bisiklet sever bu kadar önemli bir buluşmada aramızda görememenin üzüntüsünü yaşamış olmak bizleri üzdü basın canlı yayın yapıyor röportajlar alınıyor 15 milyonluk İstanbul’da sadece 30 – 40 bisikletçi geliyor çok üzücü bir olay biz bu şekilde olduğumuz sürece kimse bize önem vermez birlik olmalıyız boşuna söylememiş adalarımız Bir elin nesi var ! iki elin Sesi var diye

Karşınızda Simon
dsc0015pa.jpg

simon çok çevreci bir kişi oldu her zaman bize gösterdi
dsc0016i.jpg

bize dün akşam yaşadıklarını en içten şekilde anlatıyor
dsc0017nb.jpg

dsc0019z.jpg

dsc0021s.jpg

artık yoldayız
dsc0023y.jpg

dsc0024kh.jpg

simon bisikletin üstünde hiç yükü yokmuş gibi rampaları o kadar iyi çıkıyor ki inanın bel bile şaşırdım
dsc0025k.jpg

dsc0029mb.jpg

İstanbul karşıla kapısına varıyoruz burada simon’a İstanbul hoşgeldin merasimi yapıldı
dsc0036li.jpg

dsc0037y.jpg

dsc0040zz.jpg

simon bisikletine bayrağı alarak bir tur attı
dsc0043q.jpg

dsc0044ay.jpg

dsc0046pm.jpg

dsc0050l.jpg

bugünün en şanslı kişisi Fransız Filip oldu şans onu görünce hemen yanımıza çağırdık
dsc0051yq.jpg

dsc0056ye.jpg

dsc0053g.jpg

tekrar yola çıktık artık iki misafirimiz var
dsc0066g.jpg

dsc0068lz.jpg

dsc0072e.jpg

b.çekmece de tarihi mimarsınan köprüsünden geçiyoruz
dsc0075mc.jpg

dsc0077p.jpg

dsc0078u.jpg

dsc0090m.jpg

b.çekmece kültür park da Akhisar evinde öğlen yemek molası veriyoruz burada yöresel yemeklerden simon ve filip’e ikram ediyoruz
dsc0091dn.jpg

dsc0094ga.jpg

kültür park da kısa bir bisiklet gezi sonunda yola çıkıyoruz
dsc0096f.jpg

dsc0098pi.jpg

dsc0100duo.jpg

dsc0101g.jpg

dsc0106lh.jpg

misafirlerimizle dernek merkezine varıyoruz
dsc0111tl.jpg

dsc0114t.jpg

dsc0117x.jpg

dsc0120y.jpg

moladan sonra Sultanahmet meydanına çıkıyoruz burada bizi basın ordusu karşıladı ve simon
km saatini gösterdi dile kolay 6583 km yapmış toplamda
dsc0121m.jpg

simon burada Sedona İstanbul’u deniyor ve yorumu patlatıyor ben bununla pect 2 günde giderim dedi ve bisiklet için çok güzel bana mı hediye edilecek diye esperiyi patlattı
dsc0128sd.jpg

dsc0133j.jpg

dsc0133y.jpg

dsc0139n.jpg

dsc0159d.jpg

dsc0162e.jpg

dsc0165rw.jpg

NTV akşam haberlerine Canlı bağlantı yaptı ve Simon röportajı yayınlandı
dsc0171nl.jpg

dsc0173e.jpg

bu gezginlerde karavanla geziyorlar son durak olarak onlarda Ayasofya’yı seçmişler
dsc0185is.jpg

artık Ayasofya meydanında Derneğimizin ısrarları sonucu Bisiklet Park yerleri koyuldu tüm bisiklet severlere hayırlı olsun
dsc0187z.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri