Hertürlü Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Omerkoptur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,729

Omerkoptur

Yeni Üye
Yer
Antalya
cümleten selamlar aranıza Antalyadan katılan yeni bi kardeşiniz olarak klavyenizden dökülecek her kelimeye muhtaç durumdayım :smiley: offroad meraklarım arasında en kıyıda köşede kalan sporlardan birtanesiydi.Genelde kendime hitap eden kısım bu sporun aksine yere mümkün olduğunca yakın araçlarla uğraşmak olsa da arazi araçlarına özellikle de Ln serisi toyotalar,kısa şase defender’lar ve kısa unimoglara hastalık boyutunda takıntılıydım diyebilirim :smiley: offrodla tanışmam biraz garip ve çok hızlı gelişti ilk başta 12 sene yatmış ondan öncede hareket edemeyecek hale gelmiş 98 model 4x2 649.xxx Km’deki B2500 mazdayı toplayıp ayaklandırıp hala biniyor olmam.Diğeride bana motor yapılmak için gelmesine rağmen 4 ay bende kalan 2008 model nissan skystar.
İkisiylede mecbur kalarak arazi bile denemeyecek yangın yolları çimenlik çamurluk alanlara girince çok kötü bir şekilde hastalığı kapmış bulunmakdayım.Arazide kesintisizce kontrollü kaymayı altımdaki araçda hissetmek asfaltta drift için kullandığım birçok arabamdan çok daha keyifliymiş.(bakınız sağda sola arkasını bıraktırıp maganda gibi yanlamakdan bahsetmiyorum) altımda şuan araziye girip çıkabildiğim birtek bitkinleri oynayan mazdam mevcut kendimiz sepet ve demi tampon yaptık her yanına delici yayıcı sisleri bağladık tır gibi geziyoruz çıtırdan da yükseltmemiz mevcut bununlada bulduğumuz şehir içindeki her sit alanına yağmurda çamurda dalıp polislerle birbirimizi yiyor,Tabana kadar gömüldükden sonra da çıkaramazsak çareyi yoldan geçen offroad donanımlı araçlara yalvarmakla geçiriyoruz :D Ama inanın zorda kalınca o lastiklerin önünü arkasını tırnaklarımızla kazmak bile muhteşem bir keyif veriyor ki zaten daha çamuru görür gölmez tek tarafın boşa düşmesi ve 195.r14c lastiklerle bataklığa düşmüş gibi kalıyoruz :D :D hiç yapamazsam jantları 16” yapıp öne 245/70/16 arkaya da 280/70/16 traktör lastiği takıp arka diferansiyeli de kaynakla %100 kilite çeviricem belki biraz daha batmadan yol alabiliriz :smiley: Şimdi nacizane bilginize ve tecrübelerinize muhtaç bu kardeşinize mümkünse 20-25 bin, o paraya anca 4 çeker atv ye binersiniz derseniz en fazla 40bin Tl’ye kadar Mümkünse Sadece PickUp araç tavsiyesi istiyorum kaportada ağır hasar olmadığı sürece boya masrafı önemli değil pert kayıtlı olabilir yada motordan istediği kadar ağır hasarlı olabilir motor olmadan dahi alabilirim zaten kendi uğraşım motor mekanik üstüne.Tavsiye edeceğiniz yada kıyaslayacağınız araçlar için bütün bildiklerinizi olumlu olumsuz yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum . Gerçekten araziye uyumlu önden ve arkadan bi tekeri boşa sarınca olduğu yerde kalmayan gerek kilitleri gerek donanıma yükseltmeye uygunluğu bakımından birkez alıp ekstradan kilit vs gibi şeylerle uğraşmak yerine diğer donanımlara para ve vakit harcamak istiyorum. Torsiyonlu araçların ağır offroad da yok denecek kadar az kabiliyete sahip olduğunu gözlemledim oyüzden kafamda da şuanlık ln65 hiluxlar.Bulabilirsem ne kadar beceriksiz ve önü kapalı olmasına rağmen sağlamlığını bana ispat etmiş olan, şuan 1milyonu devirmiş ikinci 449bin km’sine gelmiş ve kapak dahi açmadan anahtar deymemiş durumda canını almaya devam ettiğim 97 98 kasa b2500 4x4 olucak büyük ihtimal :smiley: herkesin hertürlü fikrini görüşünü bekliyorum eşinizde dostunuzda varsa araç da olabilir herkes saygılarımla...

Etiketler
okuyamadım durumum yoktu :D

yani ölümsüzlüğün sırrı yazıyor desen okumam :smiley: gözünüseveyim ya paragraf kullan, ya da kısa bi özet geç :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR