DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Hiç Motorkaravanım Olmadı,tavsiyeleriniz

'MOTOKARAVAN' forumunda Barbaros III tarafından 13 Ağustos 2017 14:28 tarihinde açılan konu 225 kişi tarafından okunmuş, 3 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. Barbaros III

Barbaros III Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0
    Değerli bilgilerinize ihtiyacım var,Özellikle halen Motorkaravan kullanıcılarından...Hepinizı gönülden Selamlarım,Artık gezilerimi yeni alacağım Wohnmobil eşliğnde yapmak niyetindeyim bu konuda çok alternatifler gördüm açıkçası tercih vermek oldukça zor..Uygun fiatlı bir adres buldum FIAT araç üzerine hiç bir bilgim yok,yada hangi aracı tercih etmeliyim lütfen birikimlerinizi paylaşın..Bu arada Düseldorf ta yapılacak fuara da gitmeyi planlıyorum her istediğiniz bilgiyi de bol FOTO lu özel paylaşabilirim...Yanlış yapmadan bir tercih yapmalıyım,lütfen yardım....,benim bulduğum Wohnmobil adresi:XGO "Dynamic 28 G" 2017 PREISSENSATION !!! - Reisemobil-Zentrum Palmowski GmbH

Etiketler:

2. makara60

makara60 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    35
    karavan dünyasının beşiğinde yaşıyorsunuz,kıymetini bilin.:smiley:

3. EvliyaCelebi2

EvliyaCelebi2 Zirve

Alınan Beğeni:
    340
    @Barbaros III, :yum:
    denizlerin hakimi olduğunuzu biliyoruz, bu defa karada sefere çıkaracağınızı söylüyorsunuz, peki hiç karavanla birkaç hafta geçirmişliğiniz var mı ?
    Bu inanın çok önemli ! Düşünün tekne almaya kalkan birine ilk önce ne sorardınız ?

İkincisi kendinizden bahsedin önce..Aileniz varsa toplamda kaç kişisiniz. Yakın ve orta gelecekte artma ve azalma bekliyormuşsunuz ? Herşeyin evdeki gibi mi olmasını isterdiniz, yoksa uyuma yatkın mısınız ? Karavanınızı senede ne kadar ve nerelerde kullanacaksınız ? İkinci aracınız olacak mı ? Geceleme tercihiniz v.s. v.s.

Üçüncüsü karavanınınız mutlaka yeni mi olmalı ? Bence Almanya'da yaşıyıp karavancılığa ilk adımı atacak biri için, belki 13-15 000 € bandında 8-10 seneyi ve 150 000 km geçmeyen ikinci el marka bir karavan 1-3 sene sonra tekrar satarken çanınızı acıtmadığı gibi, bütün gerekli tecrübeleriyle ne istediğini bilen yeni bir karavancıyı ortaya çıkarmaz mı ? ;)

Not
    Palmowski firması en alt segmenteki bahsettiğiniz o iki markanın mallarını damping fiyatıyla senelerdir satıyor.
    Sadece krediyle sattıkları gibi kredinin onlar üzerinden alınması şart olabilir ? Aracın karavan tescil masrafları ile, gaz kontrolü ve fabrikadan naklini sizin üzerinize almanızı da isteyebilirler.. Hatta birçok donanımı ekstra sunuyorlardır ?

Son düzenleme: 14 Ağustos 2017 22:38

4. EvliyaCelebi2

EvliyaCelebi2 Zirve

Alınan Beğeni:
    340
    Sanırım her soruyu gereksiz yere ciddiye alıyorum galiba ? :confused:

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...