Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 289,242
Ynt: Honda HR-V

Atmosferik motorlarda genellikle modifiye için harcanan paraların karşılığını alamazsınız, Honda'nın Civic VTI - Type-R - S2000 gibi araçlarını hariç tutuyorum. HR-V gibi bir araçta modifiye bana pek uygun gelmiyor ama sonuçta Honda motoru kolay kolay kırılmaz ve modifiyede yapılsa gayet sağlıklı hizmet verir. Ülkemizde ki 2000 model HR-V.ler de vtec motor yok diye biliyorum. Ruhsatta motor numarası D16W1 ise vtec değildir, D16W5 ise vtec.dir. Motorları hakkında detaylı bilgi için : http://www.d-series.org/ HR-V ile ilgili detaylı bilgi için http://www.hondasuv.com/ bu siteleri önerebilirim. Motor konusunda emin değilim ama Civic.ler de kullanılan motorlarla bire bir aynı olmasalarda bir çok parçalaı uyumlu.

Arazide, gevşek zeminde fazla bir şey beklemeyin, fazlada güvenmeyin. Ben defalarca saplandığımdan artık ne yapıp ne yapamayacağımı biliyorum. Şanzımanda bazen özellikle sert bir yükselti çıkarken falan size engel olabilir. Kullandıkça ve denedikçe alışırsınız. Özellikle standart lastiklerle bu araçtan fazla bir şey beklemek araca haksızlık olur. Yine de yıllarca benim kahrımı çekti ve bir binekle kesinlikle ulaşılamayacak bir çok yerde gezmemi sağladı.

HR-V için snorkel uygulaması görmedim ve duymadım, tabi ki uygulanabilir ama araca özel bir snorkel yok diye biliyorum.

Etiketler

arac gorunum ve vergı olarak cok ıyı bende hr-v almak ıcın aracımı elden cıkartmayı beklıyorum
bunları yapabıldıgını gormek guzel

Arkadaşlar, yaşadığımız hadiselere dayanarak söylüyorum, bu araca asla şehir içinde bir binek aracı muamelesi yapmayın. Kontrol kaybı ve takla atması çok kolay, ve deformasyonu çok fazla.

Düşük hızlarda kontrolü çok kolaydır, dengesi ve yol tutuşu çok iyidir. Ancak 80 km üzeri hızlarda mantıksız hareketler ölümcül olur. Düşük hızlarda soğukkanlı iyi bir sürücü aracı yanlayarakta olsa çok rahat kontrol edebilir, ancak yüksek hızlarda araç salınıma girdiğinde çok tehlikeli bir duruma düşersiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=ADIIsBU_BGE

Aslında çok hafifte değil mini sınıfında olan bir araç için, 99 HR-V 1250 kg, 98 XJ 1580 kg. XJ'in motora ve altına bakınca HR-V'nin onca ağırlığı nerde merak ediyorum açıkcası...

Eşim e ben kullanmak için ikinci araç olarak hrv ve freelander arasında kararsız kaldık ikisini mukayese etme şansı olan varsa bilgilendirebilir mi?

Araç sürekli dört çeker, her hangi bir tuş, arazi şanzımanı v.s. yok. Arazi aracı beklentisiyle alınmamalı; doğa gezileri yapmak için, hafif parkurlar için ve binek araçların kalabileceği yerleri geçmek için tercih edilebilir.

kyaz75' Alıntı:
Eşim e ben kullanmak için ikinci araç olarak hrv ve freelander arasında kararsız kaldık ikisini mukayese etme şansı olan varsa bilgilendirebilir mi?

Yanlış yorum yapmak istemem ama benim anladığım sanki birbirlerine yakınlarmış gibi. Honda'nın satış fiyatları daha hesaplı aynı paraya daha yüksek model bir HRV mümkün. Ama Free Lander; sanki en azından adı Land Rover gibi geliyor insana. HRV sanki biraz daha yüksek station wagon gibi sanki ??? kararsızım açıkcası...

merhaba;
iki hafta kadar önce bir honda HRV sahibi oldum. bir konu kafama takıldı:

-Aracın altına baktığımda eksoz filtresi ve borusunun normal araç tabanından çok daha aşağıda durduğunu (sanki sarkmış gibi) gördüm. tanıdığım bir özel honda servisine gösterdim normal dedi ama benim içim rahat etmedi. bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

herkese iyi günler.

Egzoz borusunda dirsek gibi bir yer var, aşşağıya doğru çıkıntı yapıyor, ama sorun olmuyor pek...

tesekkurler.

internetteki bazı resimlerde aracın altını dümdüz görünce endişelenmiştim. bazı resimlerde de sarkık gibi görünüyordu. kendi aracıma baktım sarkık gibi kararsız kalmıştım. simdi biraz rahatladım. cevabın için sağol.

daha önceki arabamda costrol magnetec kullanıyordum. hrv için önerdiğiniz bir yağ var mı yoksa bu yağdan devam etsem iyi olur mu?

ayrıca yetkili servis yağ değişimi ve kontrol için 200 YTL fiyat söyledi. bu kontroller için yetkili servis şart mı? honda özel servisi iş görür mü?

Motor yağı olarak ben 5W-40 full sentetik kullanıyorum, bilinen bir motor yağı iş görür, zaten Honda motorlarına bir şey olmaz kolay kolay.

Şanzıman, diferansiyel ve direksiyonda orjinal yağ kullanıyorum, Honda yetkili servislerinden. Bunların alternatifi yok (bence) Otomatik şanzımanda şanzıman yağıyla filtresini de değiştirmeyi unutmayın. Bazı Honda özel servisleri bazı yetkili servislerden bile bilinçli bunu belirteyim, fiyata yorum yapmadan ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR