Hymer B-655 Sizce Kaç TL'ye Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan şado Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,543

şado

Kamp III
Yer
İSTANBUL
HYMER B 655 CLASSİC 2006 MODEL MERCEDES, TRİPTONİC VİTES, 8000 KM. UYDU ANTEN, ELEKTRİKLİ BASAMAK,TENTE VE ÇİFT KLİMALI BU KYMER MOTOR KARAVANI KAÇ TL'YE ALMALIYIM? GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLERİMİ İLETİRİM...

NOT:FOTOĞRAFLARI EKLEMEYİ BAŞARAMADIM ANCAK PROFİLE BİR TANESİNİ EKLEYEBİLDİM...

Etiketler
Ynt: HYMER b-655 SİZCE KAÇ TL'YE ALMALIYIM?

Şadan bey aramıza hoş geldiniz. Hymer yeni modellerin, Türkiye'de satışı pek olağan değil. 2006 yılında yasal yollardan getirildiği varsaysak ( ithal araçların yeni model sıfır olması gerekiyor) 50-60000 euro Avrupa fiyatını, ÖTV ve diğer vergiler için %110-120 arttırmanız lazım. Kaba bir hesapla 250000 TL yi bulur .
Bilginize
Oğuz

Ynt: Hymer B-655 Sizce Kaç TL'ye Almalıyım?

SAYIN OĞUZ SEVİM İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ANCAK BAHSETTİĞİM KARAVAN TÜRK PLAKALI 2006 MODEL

Şadan bey,
Yazışmalarınızı küçük harfle yapmanız forum kurallarının da gereği, özen göstermenizi istirham ediyorum. Yerli üretim Hymer B-655 yok, Türk plakalı olması 2006 yılında ithal edildiği
anlamına geliyor. Üstte bahsettiğim hesap halen geçerli.
Saygıyla, Oğuz

Oğuz bey, uyarınız için teşekkürler.acemi gezenbilir üyesi olduğum belli. dediğniz gibi hymerin yerli olmadığını biliyorum,655 modeli kullanışlımıdır? şöför üzerindeki yatakta rahat uyunabilirmi dik rampalarda sıkıntı yaşanırmı? bunları sormamım sebebi on sene önce bende hymer citroen c25 vardı bu yazdığım eksiklikleri onda yaşadım.bu aracı almak istiyorum,fakat kaça alırsam hesaplı almış olurum onu bilmiyorum.

Şadan bey,
2006 model bir araçtan bahsediyorsunuz. Teknolojik olarak güç anlamında sorun çıkarması mümkün mü ? Türkiye'de parmakla sayılacak kadar olan bir aracın kullanım bilgisine sadece
gezenbilir üyeleri arasında ulaşmak olası değil. Bildiğim bir tanesinde, şöför üstü yatağın, yatarken çok sabit durmadıığı yönünde bilgi almıştım, yurt dışında çok fazla kullanılan bu tip bir yatak bence kötü olamaz. 10 sene önce kullandığınız Citroen C25 60bg bile güç üretmiyordu şu an motorlar 120bg civarında güç üretiyorlar, eğer maddi durumunuz yerinde ise,
200-250000 ylt lik bir bütçe sizi üzmeyecekse hiç durmayın alın :smiley:
Oğuz

Hymerin kac para oldugunu soyler misiniz?

Merhaba Şadan Bey, buradan(http://www.hurriyetoto.com/oto/ticari/detay.php?ilan_id=819303) bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Sayın mebus , bu karvanı bir daire karşılığında takas etmem söz konusu,bana yaklaşık 70000 euro civarında maliyeti olacak.

Valla bence gayet uygun. Eger kazasi yoksa ve tum aksamlari calisiyorsa alin derim.
Aksamlarinin tek tek calistigini gorun. Bir gun surebilecek bir vakti ayirin.
Hayirli olsun.
Not: evraklarini da iyice kontrol edin. Ozellikle otv sorununun olmamasi lazim. Otvsi basiniza kalmasin sonra. :smiley:
Otv yuzde 80 yanilmiyorsam.

insel' Alıntı:
Valla bence gayet uygun. Eger kazasi yoksa ve tum aksamlari calisiyorsa alin derim.
Aksamlarinin tek tek calistigini gorun. Bir gun surebilecek bir vakti ayirin.
Hayirli olsun.
Not: evraklarini da iyice kontrol edin. Ozellikle otv sorununun olmamasi lazim. Otvsi basiniza kalmasin sonra. :smiley:
Otv yuzde 80 yanilmiyorsam.
İnsel bey hakkında şüphelerim artıyor!!!
25-30.000 TL'lık karavanların hemen hepsine ''bu fiyata kaçmaz alın'' demişti.
Özel mesajlaşmalarımızda fikrini sorduğum bir kaç karavana da ''hemen alın'' demişti.
70.000 Avro'luk karavana da dedi ya...
Zorla adabazarlılaştırma örgütü gibi ''zorla karavancılaştırma'' gibi illegal bir oluşumun içerisinde olmasın sakın :eek: ::smiley: :p ;D

Galiba biraz farkli bakiyoruz karavan meselesine. Hepsi bu. Benim icin karavanla ilgili bunu alayim mi sorusunu soran kisi o karavanin maddiyatini karsilayabiliyor demektir. Yani zaten kimsenin parasina karisamayiz oyle degil mi? Bu para eder mi bu karavan ile bu karavana bu para verilir mi arasinda fark var kanimca? Ben kimin ne verecegine karisamam. Soruyu soran verebiliyorki soruyor.
Yeni yapilmis bir karavan hele hymer ise bu para sizce etmez mi? Yaniliyorsam duzeltin.
Ayrica sanal ortamda bence herkesten suphelenmekte fayda var. Suphelenmekte gec bile kaldiniz. Zira dogru tespit birgun hepinizin karavan sahibi olmasini hakikaten cani gonulden istiyorum.
Karavan olsun tastan olsun. Daha oncede belirtmistim. Su almasin yolda kalmasin yeter. Eger begenmezseniz satar size daha uygun yenisini alirsiniz. Ama su alir ve yolda kalirsa bunu da yapamazsiniz. Bana en uygununu arayacagim diye yillarca karavansiz kalmak neden. Kisinin parasi ne kadarsa o kadarlik bir karavan alir ve yolda olmanin tadina varir. Biraz cesaretlendirmek lazim alacak olani. :D
Umarim yanlis kelam etmemisimdir.

Yanlış kelam etmiyorsunuz elbette. Bu konuda tecrübeli olan sizlerin tavsiye ve görüşleri bizim için özellikle önemli.
Bu işe ilk heves ettiğimde olmazsa olmaz kriterlerim vardı. Artık durum farklı. Yolda kalmasın, parçası bulunsun yeter. İçinde bulunduğum durumda da herhangi bir karavanı beğenmeme lüksüm olamaz zaten. Olacak.. Ama bakalım nasıl ve ne zaman?
Yalnız, beğenmezseniz satar, başkasını alırsınız görüşünüze katılmıyorum. Otomobillerin bile zor satıldığı şu günlerde bir karavanı satmak oldukça zor olsa gerek.
Beğenmeyip satmak da benim için pek geçerli değil aslında. Problemli olursa satmak durumu geçerli benim için. Bu da satış sürecini daha da zorlaştırır. Belki de şanssızlığımdandır ama T2, T3, MB100 gibi araçlar almış olsaydım bu problemi yaşardım inanın.
Şu an için kaçırdığımı düşündüğüm, pişman olduğum tek bir araç var, o da Özdal bey'in geçen yıl satılan aracı...
O zaman alabilecek param da vardı. Neymiş, duşu tuvaleti yokmuş, iki kişilikmiş, ufakmış... Ufaklığın ne olduğunu kangoo ile gördük :smiley:
Hayat törpülüyor tüm çıkıntılarımızı :smiley:

orsaalabanda' Alıntı:
......... Beğenmeyip satmak da benim için pek geçerli değil aslında. Problemli olursa satmak durumu geçerli benim için. Bu da satış sürecini daha da zorlaştırır. Belki de şanssızlığımdandır ama T2, T3, MB100 gibi araçlar almış olsaydım bu problemi yaşardım inanın.........
Ne yaşardın onu anlayamadım ?

Bahtsız bedevi misali :D Şu zamana kadar epeyce otomobil değiştirdim. Yıllarca sorunsuz kullanılmış otomobiller ben satın alınca sanki huy değiştiriyor. Hortum patlatmalar, radyatör delinmeler, triger kayışı koparıp sibop yamultmalar, beyin arızaları... Saymakla bitmez. Araca değil kendi şansıma güvenmiyorum :D

Her arac satilir. Yani dedigim gibi begenmeyip yeni bir karavana gececekseniz satma isinin yavas olmasi dert degil. Begenmeye begenmeye (lafin gelisi, karavana begenmeye begenmeye binilir mi? :D) gezmeye devam edilir ne olurki.
İski paraya sıkısılmasın. Eger oyle olursa biraz haklisiniz. Onun da kolay yolu var. Zaten sahibindende hemen ilaninizi favori listene ekleyenler oluyor. Onlar ciddi bir indirim olursa diye bekliyorlar. Eger paraya cok sıkısılirsa 5 bin lira indirilir fiyat ve satilir.
Herseyin cozumu var. Hic birsey karavansiz olmaya degmez.
Bahtsiz bedevilik hepimizde var. Yapacak birsey yok. Kucuk paralarla bu isi yapiyoruz. Oyle olunca bir suru surpriz cikabiliyor. Isin tuzu biberi. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR