İran

toaxe

Ana Kamp
Merhaba ;

Eylül başında araba ile İran' a gittik ve geri dönmeyi başarabildik. 9000 km.'lik gezi notlarımı uzun soluklu bir yazıyla anlatmaya çalışacağım. Umarım sıkılmadan okursunuz ve bu geziyi kendileri de yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.

Toaxe / Ercüment Oğuz

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
Merhaba ;

Eylül başında araba ile İran' a gittik ve geri dönmeyi başarabildik. 9000 km.'lik gezi notlarımı uzun soluklu bir yazıyla anlatmaya çalışacağım. Umarım sıkılmadan okursunuz ve bu geziyi kendileri de yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.

Toaxe / Ercüment Oğuz
Çok iyi olur , merakla bekliyoruz .

adigekuzeyli

Kango camper
Yer
istanbul
Sevgili Gezenbilir Ailesi ;

Merhaba.

Nihayet. İran' la ilgili yazıyı bitirebildim. Sonrasında ise eşim onu açtığı bloğumuza kaydetmek için saatler harcadı ve sonuçta yayınlayabildik.

www.gordum-gezdim.blogspot.com/2020/01

Umarım okumaya zaman ayırır ve okurken keyif alırsınız.

Saygılarımla

Toaxe / Ercüment Oğuz
Elinize emeğinize sağlık gezinizi güzel anlatmışsınız. Keşke ara başlıklar koysaydınız dinlenme molası. Başından yarıya kadar okuyunca yoruldum ve donüş gümrüğüne geçtim. Bu arada girişteki (gümrük) yaşadığınız sıkıntının bir kısmını bende sarp gümrüğünde yaşadım. Sanki hergün gümrük kapısından geçiyormuşuz gibi yardımcı olmayıp yok şu eksik yok bu eksik dolaştırıyorlar.
İlk günlerde kaldığınız otel ücreti ve yine villa kirasını da yazmamışsınız.
Bilgiler için teşekkürler.

makara60

Kamp III
Hepsini okudum ve araçla irana gitmekten vazgeçtim:smiley:Gerçi arada bir böyle yerlere gitmek ülkemizde ki olumlu gelişmeleri farketmek için de gerekli sanırım.Bu gezi yazılarını okudukça ülkemizin doğu ile batı arasında gerçek anlamda bir geçiş noktası olduğunu daha iyi anlıyorum.Umarım batının temizlik anlayışı ile doğunun misafirperverliğini ülkemizde buluşturabiliriz.

memret

Kamp II
Yer
İstanbul
Aynı ülkeye ait birçok gezi yazısı okumuştum.
Bu Kötü bir yazı, sürekli olumsuz eleştiri, sürekli şikayet, insanları hor görme aşağılama vs.

Bir gezginin bakışı ve yorumlaması böyle olmamalı..

Son düzenleme:

bartek

Zirve
7-8 sene önce Iran diye niyetlenip sonra bu olacaklar gözümde büyüdüğü için rotayı Karadeniz'e çevirmiştim. Araçları ile Iran'a gidenler genelde Yüksekova çıkışını öneriyorlar. Yazınızdaki diğer bilgiler için çok teşekkürler.

toaxe

Ana Kamp
Sevgili Arkadaşlar ;

İlginize olumlu ve olumsuz eleştirilerinize teşekkür ederim.

Öncelikle yazının uzun olduğunun farkındayım, daha önce ki yazılarımı parça parça yazmıştım. Evet okurken kolay oluyor ama herhangi bir işe dalınca (yazan açısından) toparlamak zor oluyor diye bu kez böyle bir yol denedim.

Yazımı beğenmeyen ve kötü bulan arkadaşıma gelince ; Görüşlerinize saygı duyuyorum ancak bu yaşananların tamamı gerçek... ayrıca bu ülkeye önyargılı olsak ikinci kez gitmezdik. Bizim için yorucu, üzücü, yıpratıcı bir yolculuk oldu ve bunu da açıkça anlattım...

Saygılarımla.

Toaxe / Ercüment Oğuz

Forum istatistikleri

Konular
100,180
Kullanıcılar
168,088
Son üye
K1SEN

SON KONULAR