Icom Ic-7100 Telsizime Hf Anten Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ATMACA53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,365

ATMACA53

Profesyonel Fotoğrafçı, OffRoad çu (TA9AMP)
Web
www.yolyok.com
Telsiz Çağrı Kodu
TA9AMP
Merhabalar..

130 watt çıkışlı IC-7100 cihazım için Hf araç anteni araştırmaktayım. aşağıda listesi ve fotoları verili antenler arasında kararsız kalıyorum. Tecrübe eden veya fiktri olanların paylaşması beni mutlu edecektir. Şimdiden teşekkürler.

Barrett 2019
Codan 3040
Codan 9350
STEALTH 9360

Barrett 2019

Codan 3040

Codan 9350

STEALTH 9360

Etiketler
Ynt: Icom Ic-7100 Telsizime Hf Anten Tercihi

Bence bunlara hiç gerek yok. Icom AH-4 otomatik anten tuner öneririm, böylece hem kamçı anten hem de gerektiğinde tel anten kullanabilirsiniz. Icom AH-4 kendini ispatlamış, amatörler arasında çok tutulan ve yıllardır üretilen bir tunerdir, sizin bahsettiğiniz antenler screwdrive türünde olup zaman içerisinde kötü koşulların etkisi ile mekanik sorun çıkartmaktalar.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Birde ICOM AH-760 VE AH-740 modelleri var. Icom IC-7100 telsizinin kitapçığında AH-740 uyumlu diyede belirtmekte. Haklarında bilginiz varmı. Saygılar..

Icom ah

Bu antenleri daha önce incelememiştim ama özelliklerine baktığımda AH-740 daha mantıklı geldi bana. Nedeni, 760 olan model screwdrive, birçok kullanıcı tozlu şartlarda antenin mekaniksel sıkışmasından şikayetçi. 740 ise LC kombinasyonlu klasik röleli model, hoplamaya, zıplamaya karşı diğerinden daha dayanıklı olacağına inanıyorum.

Ben yinede AH-4 Tuner öneriyorum size, karar sizin. Birde SGC nin AH-4 benzeri tunerleri var, onlarıda inceleyin. Madem dağ-bayır gezmeyi seviyorsunuz öncelikle zor koşullarda sizi üzmeyecek sağlam yapılı, klasik model anten tunerlerine bakın. Ben hem Icom AH-4 hemde SGC SG-230 kullanıyorum, es kaza anten çubuğu kopsa bir elektrik kablosunu ister toprağın üzerine serip, ister herhangi bir yere gerip yine çıkış yapabilirim.

Çok aydınlatıcı ve fikir verici oldu. Teşekkür ederim. Değerlendireceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri