Ilk Deneyim Için...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zenorica Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,637

Zenorica

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba Arkadaşlar,
Uzun zamandır böyle bir sitenin varlığından haberim yoktu. Biraz şehirle fazla iç içe olmanın verdiği sıkıntı canıma tak edince kamp yapabileceğim arkadaşlar edinmeye karar verdim. Daha önce hiç kamp yapmadım. Bilen arkadaşlarla bir kaç günlük deneyim yaşamak istiyorum. İstanbul olursa sevinirim. Kampçılığa dair az çok bilgim var ama yinede bilgi almak isterim. Teşekkür ederim :smiley:

Etiketler
Merhaba Arkadaşlar,
Uzun zamandır böyle bir sitenin varlığından haberim yoktu. Biraz şehirle fazla iç içe olmanın verdiği sıkıntı canıma tak edince kamp yapabileceğim arkadaşlar edinmeye karar verdim. Daha önce hiç kamp yapmadım. Bilen arkadaşlarla bir kaç günlük deneyim yaşamak istiyorum. İstanbul olursa sevinirim. Kampçılığa dair az çok bilgim var ama yinede bilgi almak isterim. Teşekkür ederim :smiley:
Merhabalar ben İstanbul da pendik ilçesinde ömerli barajında yaptım. kurtdoğmuş köyünde. Önünüzde nehir ve arkanız orman çok güzel tavsiye ederim orayı. Pendik içinden 132D numaralı otobüs hattı var indikden sonra 20 dakkalık yürüyüş ile mekana varabiliyorsunuz

Selamlar. Öncelikle önereceğim yerlerden biri haric diğerlerine henüz bende gitmedim ancak topladıgım bilgiler neticesinde trekking ve kamp alanları için çok güzel mekanlara ulaştım. İstanbula yakın olması ve kalabalıkdan kopmak adına Kocaeliden bir kaç alternatif sunmak isterim.

-Kayaüstü Yaylası
-Menekşe Yaylası, papaz çayırı
-Ballıkaya Vadisi
-Avcıdere,Gürgenlik Mesire alanı
-Fulacık Avcı Köyü
-Safiye Başdeğirmen Parkuru
-Maşukiye Seka Kampı

Aşagıda paylaştıgım pdf dosyasında Kocaelideki yürüyüş parkurları,kamp yapılabilecek alanlar ve teknik bilgilerin olduğu faydalı bir döküman bulacaksın.Saygılar..

http://www.kocaeli.bel.tr/images/yayinlar/KocaeliDogaYuruyusParkurlari.pdf

Merhaba, ben ve arkadaşlarım da acemi kampcılarız fakat ekipmanlarımızı tamamladık. Google da bilgi ararken sık sık gezenbilir.com'dan faydalandım, fakat çok aktif bir üye değilim. Buluşmalarımızı ve paylaşımlarımızı genelde üyesi olduğumuz motosiklet forumundan yapıyoruz, fakat ben kamp ile ilgili herkesi ve her paylaşımı takip etmeye çalışıyorum.

Vakti ve yeri bana uyan her kampa katılma niyetim var bu sene :smiley:

Bu cumartesi Yalova Erikli Yaylası Çifte Şelaler'e kamp yapmaya gittik, 6 motor 2 araba hanımlar çocuklar vs. Fakat ertesi gün 3 gün boyunca sürecek sağanak beklentisi olduğu için kalmaya cesaret edemedik.

Önümüzdeki hafta da Sakarya Poyrazlar'a kamp organize etmeyi düşünüyoruz, ilgilenenen olursa bize katılabilir.

Merhaba ben İstanbul civarı bi çok bölgede kamp yapıyorum genelde c.tesi 15-16 arası yola çıkıp pazar hava durumuna göre öglen veya akşam dönüyorum siteden benim saatlerime uyabilecek arkadaşlar var ise bi tanışma kampı ayarlıyabilirim ilk kamp için şile yolu üzerinden ömerli barajı kenari çok uygun bir kaç resimde ekliyim .

IMG 0992

72368 10154204386569674 7058879884498114747 n

1916884 10153990419154674 3646262009990016912 n

10653511 10153990419474674 6756345894279636852 n

Merhaba, ben ve arkadaşlarım da acemi kampcılarız fakat ekipmanlarımızı tamamladık. Google da bilgi ararken sık sık gezenbilir.com'dan faydalandım, fakat çok aktif bir üye değilim. Buluşmalarımızı ve paylaşımlarımızı genelde üyesi olduğumuz motosiklet forumundan yapıyoruz, fakat ben kamp ile ilgili herkesi ve her paylaşımı takip etmeye çalışıyorum.

Vakti ve yeri bana uyan her kampa katılma niyetim var bu sene :smiley:

Bu cumartesi Yalova Erikli Yaylası Çifte Şelaler'e kamp yapmaya gittik, 6 motor 2 araba hanımlar çocuklar vs. Fakat ertesi gün 3 gün boyunca sürecek sağanak beklentisi olduğu için kalmaya cesaret edemedik.

Önümüzdeki hafta da Sakarya Poyrazlar'a kamp organize etmeyi düşünüyoruz, ilgilenenen olursa bize katılabilir.
Sakarya poyrazlara beklerim, sakarya üniversitesinde okuyorum ama poyrazlar yerine maden deresini tavsiye ederim. Gerek yok poyrazlara isterseniz konu hakkında konuşalım

Sakarya poyrazlara beklerim, sakarya üniversitesinde okuyorum ama poyrazlar yerine maden deresini tavsiye ederim. Gerek yok poyrazlara isterseniz konu hakkında konuşalım

Konuşalım kardeşim, biz en az 5-6 motor oluruz. fazlası belli olmaz, süpriz olur. Görsel harita vs paylaşırsan bakar karar veririz, artılarından eksilerinden de bahsedersin bir zahmet.

Saygılar

Yazdıklarınızı daha yeni okuyabilme fırsatım oldu ama Taha bana birçoğunu anlattı zaten. Benim bir aracım yok. Araba, Motor vs... Bu yüzden bana nasıl gelebileceğimi de söylemeniz gerekiyor. Yada bir yerde toplanıp hep beraberde gidebiliriz. Size nasıl uygun olursa. Benim tek sıkıntım çalışıyorum ve bazen gideceğiniz zamanlara uygun olmuyor yani haftasonları da çalışıyorum bazen bunun için ne yapabilirim bilmiyorum :( Kamp yapmayı çok istiyorum :(

Merhaba ben İstanbul civarı bi çok bölgede kamp yapıyorum genelde c.tesi 15-16 arası yola çıkıp pazar hava durumuna göre öglen veya akşam dönüyorum siteden benim saatlerime uyabilecek arkadaşlar var ise bi tanışma kampı ayarlıyabilirim ilk kamp için şile yolu üzerinden ömerli barajı kenari çok uygun bir kaç resimde ekliyim .
Merhaba Bizde haftasonları istanbula yakın konumda kamplar yapıyoruz. Haftaiçi haberleşirsek haftasonu kampları için organıze olabiliriz.

Yazdıklarınızı daha yeni okuyabilme fırsatım oldu ama Taha bana birçoğunu anlattı zaten. Benim bir aracım yok. Araba, Motor vs... Bu yüzden bana nasıl gelebileceğimi de söylemeniz gerekiyor. Yada bir yerde toplanıp hep beraberde gidebiliriz. Size nasıl uygun olursa. Benim tek sıkıntım çalışıyorum ve bazen gideceğiniz zamanlara uygun olmuyor yani haftasonları da çalışıyorum bazen bunun için ne yapabilirim bilmiyorum :( Kamp yapmayı çok istiyorum :(

Valla ben de senin gibi kamp yapmayı çok istiyorum, mümkünse her hafta sonunu kampda çadırda geçirmek isterim :smiley:

Bu sene çok kamp yapacağım inşaallah.

Bu siteye 2011 de üye olmuşum, ama yazmaya yeni başladım. Daha önce forumu çok okudum, çok faydalandım, çok şey öğrendim. Yukarıdan arkadaşlar da bahsetmişler, gezenbilir.com olarak yapılacak kamplara da katılabiliriz.

Fakat biz bahsettiğim gibi belirli bir arkadaş grubumla genelde motosikletli olarak buluşmalar kamplar düzenliyoruz. Önümüzdeki ilk kampı da ya Poyrazlar'da ya da Taha'nın tavsiyesi ile maden deresinde yapmayı planlıyoruz.

Ben genelde ya eşimle ya da çocuğumla kamp yapmayı planlıyorum, eşiyle gelen başka arkadaşlar da var. Yanlız gelen erkek arkadaşlarımız var, az da olsa hanım motosikletli arkadaşlarımız da geliyor.

Ulaşım konusuna gelirsek, bu tek başına gelen arkadaşlardan rica ederiz araçsız gelecek olanlar alınabilir. Fakat elbetteki kişisel kamp ekipmanlarınız yanınızda olmalı.

Valla ben de senin gibi kamp yapmayı çok istiyorum, mümkünse her hafta sonunu kampda çadırda geçirmek isterim :smiley:

Bu sene çok kamp yapacağım inşaallah.

Bu siteye 2011 de üye olmuşum, ama yazmaya yeni başladım. Daha önce forumu çok okudum, çok faydalandım, çok şey öğrendim. Yukarıdan arkadaşlar da bahsetmişler, gezenbilir.com olarak yapılacak kamplara da katılabiliriz.

Fakat biz bahsettiğim gibi belirli bir arkadaş grubumla genelde motosikletli olarak buluşmalar kamplar düzenliyoruz. Önümüzdeki ilk kampı da ya Poyrazlar'da ya da Taha'nın tavsiyesi ile maden deresinde yapmayı planlıyoruz.

Ben genelde ya eşimle ya da çocuğumla kamp yapmayı planlıyorum, eşiyle gelen başka arkadaşlar da var. Yanlız gelen erkek arkadaşlarımız var, az da olsa hanım motosikletli arkadaşlarımız da geliyor.

Ulaşım konusuna gelirsek, bu tek başına gelen arkadaşlardan rica ederiz araçsız gelecek olanlar alınabilir. Fakat elbetteki kişisel kamp ekipmanlarınız yanınızda olmalı.

Gerçekten bu konuyu bu başlığı açtığım için iyiki diyorum. Kamp için gerekli herşeyi Taha bana liste yaptı. Elbette kendi kişisel kamp ekipmanlarımızı alırız :smiley: Ben biraz kamp konusunda heyecanlıyım maruz görün. Çok hevesliyim. Ulaşım öneriniz bence gayet mantıklı araçlar boş gitmesin :smiley:

Mesela bu hafta Düzce Kocayayla'da çocuk kampı varmış, hava güzel olursa oğlumla gitmeyi düşünüyorum. Çocuğuyla kamp yapmayı isteyenler düşünebilir.

Gerçekten bu konuyu bu başlığı açtığım için iyiki diyorum. Kamp için gerekli herşeyi Taha bana liste yaptı. Elbette kendi kişisel kamp ekipmanlarımızı alırız :smiley: Ben biraz kamp konusunda heyecanlıyım maruz görün. Çok hevesliyim. Ulaşım öneriniz bence gayet mantıklı araçlar boş gitmesin :smiley:

Peki elinde sadece liste mi var? Yoksa alışverişini de yaptın mı? :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.