İstanbul; Garipçe Köyü - Sarıyer 2010

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gazze Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,948

Gazze

Kamp I
Yer
istanbul
Web
www.sehidler.com
küçük bir koy.Ama artık kalabalık olmaya başladı.

Resim 094

Resim 135

Resim 176

Resim 259

Resim 199

Etiketler
Ynt: İstanbul; Garipçe Köyü - Sarıyer 2010

merhaba
ilk önce çok güzel bi gezi olmuş resimlerden daha da iç açıcı bir yer olduğuna eminim...
sonbaharda kamp yapmak istiyoruz fakat amacımız gerçekten doğayla başbaşa kalmak ... camping yerleri bize pek uygun değil.. bu koyda ki yabani hayvan türleriyle ilgili bi bilginiz var mıdır acaba?

ben yıllar önce bir arkadaşımla gece kaldık orada.Sadece altımıza aldığımız örtü vardı.Onu üzerimize alıp sabaha kadar titremiştik.Bu bölge gece soğuk oluyor.Onun dışında gece balıkçılar gelip geçiyor ve yarı askeri bölge denebilir.
ama köy halkının çoğu müspet insanlar.

Böcek olarak şimdiye kadar sadece sinek,deniz böcekleri ve karınca dışında başka birşeye rastlamadım.Öyle yırtıcı hayvana hiç denk gelmedim.Sadece yukarıdaki ormanda küçük yılanlar görmüştük.Ama aşağıda şimdiye kadar hiç görmedim.

isteyen olursa ramazandan sonra kahvaltıya gidebiliriz ...

zaten kale içler acısı.Geçenlerde film çekmişler bu sayede biraz temizlenmiş.Ama restaurantların çoğalması ve 3.köprü söylemleri grapçenin eski sakinliğini bitirmiş.

benimde önceden sık gittiğim bir yerdi ama son 1 senedir acaip kalabalık ve bakımsız oldu her yerin fiyatı acaip pahalandı bu saaten sonra düzeleceğinide düşünmüyorum acıkcası

haklısınız hergeçen gün daha da kalabalıklaşıyor ve esnaf çok agresif olmaya başladı.Neredeyse yemek yemeğe gelmediyseniz arabaları köyün dışına bırakın diyecekler.
Zaten kısmende diyorlar.

zaten onu yapıyo herkes hatta hafta sonları sadece cay kahve içilmesine bile izin vermiyolar mekanlarda neymiş illa herkes kahvaltı alaçakmış

kendileri kaybediyor.Ben neredeyse 10 yıldır giderim oraya az-çok köylü bizi tanıyor.Ama kavga ile gürültü ile isteğimizi yaptırmak hoş olmuyor.Halbuki biraz hoşgörülü olsalar daha çok insan ziyaret eder ve herkes memnun kalır.

evet orda birkaç mekan sahibide benim arkadaşım bircok yerin yaptığı hatayı onlarda yaşayacak birgün gelecek kimse gitmeyecek oralara bircok bölge bu hataya düştü

aslında hataya düşmelerini istemesemde işime gelir.Eski sakin günlerine döner belki bu vesileyle ve eskilerin kıymetini değerini o zaman anlarlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR