DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

İstanbul'da Karavan Parkı

'MARMARA' forumunda fsirin tarafından 21 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu 154960 kişi tarafından okunmuş, 234 cevap yazılmıştır

1. Arif Bakkaloğlu

Arif Bakkaloğlu Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Bu konuyu takip ediyorum fakat sorulara cevaplar beni tam rahatlatmadı. Bazı sorularıma arkadaşlar cevap vermedi. Muhtemel görmediler. İstanbul Sarayburnu birde Yeni kapı Sirkeci tarafında çekme karavan ile ailece konaklama imkanı güvenli oluyormu. Bunu öğrenmek istiyorum. Sevgilerimle.

2. Akdeniz45

Akdeniz45 Moderatör

Alınan Beğeni:
    2.482
    Arif Bey gelecek cevapları ben de merakla bekliyorum. Alman Karavanforumda Istanbul’u gezmek isteyenler bilgi istiyorlar. Deniz fenerine yakın bir yerde, Audi Sevisinin yanında da bir yer olacak. Detaylı bilgi ve koordinatları öğrenebilirsem Istanbul’a biraz karavancı turist kazandırabiliz.

Arif Bakkaloğlu bunu beğendi.

3. şado

şado Kamp III

Alınan Beğeni:
    297
    Sarayburnu karavan parkında bir kaçta ne yabancı plakalı karavan ile turist otobüsleri görüyorum kapısında isparkın görevlisi var güvenli olduğunu düşünüyorum.yenikapıda şu anda karavan parkı yok.dilerseniz benim bildiğim topkapı kale içinde metro,tramvay ve otobüs duraklarına çok yakın fatih belediyesinin sosyal tesislerinin otoparkında tahmin ediyorum günlük 20 tl ücretle kalabilirsiniz.tesiste restoran ve wc var ancak elektrik alabileceğiniz yer yok,fotoğrafı aşağıda

Fatih belediyesi sosyal tesisleri

IMG_1344.PNG

4. EvliyaCelebi2

EvliyaCelebi2 Zirve

Alınan Beğeni:
    1.875

.
    Bahsettiğiniz yerin etrafında “sanal, sanal” dolaşdım Şadan bey. :yum:

Dediğiniz gibi gerçekten güvenli olmalı. Çitle de çevrili, böylece ilgisizlerin girişi kontrol ediliyor sanırım. Sur altına düşmedikçe, kablosuz elektriği de var zaten. :sunglasses:

Fakat yapım amacı itibariyle, çekme karavana müsade edeceklerini hiç sanmıyorum. Hatta ısrar edilirse, tüm karavancılar için gecelemeye kapatmaya bile yol açabilir maazallah ! :confused:
    Galiba Arif bey de “Yenikapı Etkinlik Alanı” gibi bir yeri kast etmişti zaten ?

Ben kendi hesabıma, motokaravanımla burada kalırdım diye not aldım.
    Sağolun..:yum:

Yaya olarak tramvay 7, metro 6, otobüs (?) 2, taksi 0 dakika.
    Metro İstanbul

41.0215764,28.9264779

Google Maps

Hatta etrafında dolaşırken,;) belediyenin tesisini kullananlardan otopark ücreti alınmıyor diye okudum.
    Ama yine de gecelemede nasıl olur diye sormak lazım ..

Yok artık, bir de beleş kahvaltı versinler artık..
    Ne tuhaf insanlarız biz karavancılar yahu ! :yum:

.
    408FE6BF-E068-4D2C-9BEA-B8A2BBAA3877.png

Son düzenleme: 15 Şubat 2018
    Akdeniz45 ve Arif Bakkaloğlu bunu beğendi.

5. şado

şado Kamp III

Alınan Beğeni:
    297
    Mesut bey ben karavanı arada sırada belediyenin otoparkına bırakıyorum, geçen sene gecelik 15 ₺ ücret ödüyordum bu sene 20 lira olmuştur diye düşünüyorum.tesislerde 10 ₺ üzeri bir harcama yaparsanız üç saatlik otopark ücretsiz.İstanbula gelirseniz haberim olsun Tunç bey'de buralarda olursa biraber bir kahve içip tanışmış oluruz.

Akdeniz45 bunu beğendi.

6. EvliyaCelebi2

EvliyaCelebi2 Zirve

Alınan Beğeni:
    1.875
    Şadan bey, :yum:

bu seneki planımıza göre Eylülde Türkiye var. Hatta bizim “Sunny”yi Türkçe öğrensin diye kış boyu İzmir’de bırakmayı bile düşünüyoruz. ;)
    Teklifinizi severek kabul ettik. Bizimkiler sade olsun. Ortak sevgilimiz Helena’yı yad ederiz artık.
    Tunç’lar bu ara Çeşme yarımadasında olmalılar.

-o-

Hüseyin, :yum:

Street View’den hemen karşıda Akbil bayisi gözüküyor. Alman forumlarına yazarken İstanbul Kart’dan da bahset bence. Bayiden bu kart alınabilir sanırım ?
    Ya da Şadan bey bir zahmet sorabilir ?

Istanbulkart | Anfänger Guide zum Kauf & Aufladen der Karte

Umarım yine herşeye karışıyorum diye kızmazsın ? :yum:

.

Son düzenleme: 15 Şubat 2018
    maschuk, şado ve Akdeniz45 bunu beğendi.

7. enezege

enezege Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    13
    Arif Bey merhaba,
    Aradan uzun zaman geçtiği için kusuruma bakmayın forumda çok sık aktif olamıyorum.
    Her ne kadar İstanbul'da oturuyor olsam da bu alanı uzun süredir görmedim. Bir ara Avrasya tüneli çalışmaları nedeniyle eski görüntüsünden uzak olduğunu hatırlıyorum. Park aktif olsa bile çekme karavan için sorun olabilir. Ayrıca otopark olduğu için içeride araç trafiğinin çok olduğunu hatırlıyorum.
    Burası için en iyi bilgiyi ulaşılabilirse veya kendisi görürse Memduh Köklü Bey'den alabiliriz.
    Kendisini en son Adria Karavan'ın yaptığı bir söyleşide görmüştüm. Youtube'da Adria Karavan Türkiye sayfasında videosu var.

Arif Bakkaloğlu bunu beğendi.

8. Arif Bakkaloğlu

Arif Bakkaloğlu Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Teşekkürler arkadaşım ilgine.

9. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    499
    iVagon Kamp Karavan Dünyası
    Ömerli Mahallesi, 34794 Çekmeköy/Istanbul
    0532 612 82 04

Google Maps

Haftasonu gordum. Faal idi. Cekme karavan icin ideal.

10. summertime

summertime Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar. İstanbul da karavan da yerleşik kimse yok mu ben mi rast gelemedim.
    Bilgi verirseniz sevinirim.

11. pasolvon

pasolvon Hayat bir gün, o da bu gün!

Alınan Beğeni:
    30
    Maltepe dolgu alanında yerleşik karavancilar var bildiğim kadarıyla. Ben Ömerli ivagona bırakıyorum orada yerleşik kimse görmedim. Haftasonları yoğun oluyor sadece.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...