Isveç 2018 Gezimiz

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,700

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
3,141
Tepkime Puanı
4,413
Yer
Almanya
Video: https://www.youtube.com/watch?v=XK6la0t-q1Y


Isveç gezimize 2017 yılında bıraktığımız yerden başladık.
Videodaki paraşütçünün uçtuğu yerin hemen yakınında ikinci gecemizi geçiriyoruz. Burası askeri bir arazi ama sivillerin de araziyi dinlenme yeri olarak kullanmasına izin veriliyor. Ayrıca arazide koyunlar ve atlar kendi başlarına yaşıyorlar.
Google Maps
 
Son düzenleme:

Etiketler
Rostock-Trelleborg feribot yolculuğu 6 saat sürdü. Gemi çok doluydu. Bileti önceden almıştım (68€). Online bilet alırken değişik günlere ve aynı gün içinde de değişik saatlere bakmakta fayda var. Fiyatlar arasında iki kat fark olabiliyor.

Feribotta telefon bağlantıları satelit üzerinden olduğu için telefon konuşmalarının dakikası 2,99 €. Telefonu kapatmakta fayda var. Avrupa Birliği ülkelerinden alınan bir telefon sim kartı artık tüm Avrupa Birliğlinde geçerli.Bu çok rahat bir durum.

Isveç'in Baltık Denizi kıyıları karavan dolu. Bu kadar karavanı bir arada nadiren görmek mümkün.
Iki gün kaldığımız askeri araziden bugün ayrıldık. Çok güzel bir yerdi ama iki gün sonra hem wc hem de atık suyu boşaltmak gerekiyordu.

Ayrılmadan önce bir kaç resim çektim.
SAM_2964.JPG
SAM_2967.JPG
SAM_2975.JPG
SAM_2954.JPG
SAM_2916.JPG


Burada at ve koyunlar otladığı için olsa gerek Isveçliler köpeklerinin dışkılarını bir plastik torba içinde toplayarak arabalarına koyuyorlardı.
 
Son düzenleme:

Ne güzel, yeni bir gezi yeni bir heyecan başlamış,
Sizinle birlikte İsveç'i gezmekten zevk duyacağız :smiley:
 


Iki gece kaldığımız askeri bölgeye 7 km uzaktaki park ve dinlenme yeri güzel bir yer ama anayol üzerinde. Burada geceleyen karavanlarda vardı. Sanıyorum, bizim kaldığımız yeri bilselerdi oraya gelirlerdi.
Isveç'te bir çok park yerinde böyle kulübeler var.
SAM_2988.JPG


Binanın sol tarafında wc boşaltacak yer:
SAM_2986.JPG


Wc boşaltacak yerdeki muslukta su içilmez işareti var. Aynı işaret wc kapılarında da var.
Karavanla kulübeye yaklaşılamadığı için atık suyu kovayla taşıdık ve wc kasetini boşaltığımız yere döktük.
Buranın Google maps haritası:
Google Maps
 
Son düzenleme:

SAM_3015.JPG

Gezi rehberimizin tavsiye ettiği bir doğa kampingte üçüncü gecemizi geçiriyoruz. Elektrik dışında bütün temel ihtiyaçlar karşılanıyor. Duş dışarda, wc, mutfak, bulaşık yıkama yerleri çok basit malzemeden yapılmış ama her yer çok temiz.
Havalar çok sıcak (30 °). Çevreden buradaki güzel plaja gündüzleri çok gelen var. Gece biz karavancılar ve çadırlarında geceleyenler dışında kimse yok. Günlük ücret 100 Sek/ 55 Tl.

Mutfak ve wc'lerin bulundugu bina:
SAM_3013.JPG


Plaj:
SAM_3019.JPG


Balık tutmaya çalıştığım yer:
SAM_3003.JPG


Karavanların kaldığı yer:
SAM_3010.JPG


Maps haritası:
Google Maps
 


Kanolar da uzun süredir gönlümden geçiyor. 25 Mayıs'ta Oslo'ya 3 günlük kaçamak bir gezi yaptık. Hem Oslo'yu gezmiş, hem de eşimin yeğenini orada ziyaret etmiş olduk. Birlikte çevredeki bir göle gittiğimizde bolca kano gördük. Yeğenimiz kano kullanmak için bir kursa gittiğini, bir sınava katıldıktan sonra ehliyetine kavuştuğunu anlattı. Şimdi severek kano kiralayıp, geziyormuş.
Yukarıdaki wc boşaltma noktası bizler için aynı zamanda bir uyarı niteliğinde; "eğer yat tipi tuvalet taşıyorsan bunu buraya boşaltman imkansız" diyor ;)
Gezinizde artık internet problemi yaşamamanıza da ayrıca sevindim. Sizden daha sık gezi haberleri alabileceğiz :smiley:
 

Kanolar da uzun süredir gönlümden geçiyor. 25 Mayıs'ta Oslo'ya 3 günlük kaçamak bir gezi yaptık. Hem Oslo'yu gezmiş, hem de eşimin yeğenini orada ziyaret etmiş olduk. Birlikte çevredeki bir göle gittiğimizde bolca kano gördük. Yeğenimiz kano kullanmak için bir kursa gittiğini, bir sınava katıldıktan sonra ehliyetine kavuştuğunu anlattı. Şimdi severek kano kiralayıp, geziyormuş.
Yukarıdaki wc boşaltma noktası bizler için aynı zamanda bir uyarı niteliğinde; "eğer yat tipi tuvalet taşıyorsan bunu buraya boşaltman imkansız" diyor ;)
Gezinizde artık internet problemi yaşamamanıza da ayrıca sevindim. Sizden daha sık gezi haberleri alabileceğiz :smiley:


Turistlerden kano kiralarken galiba ehliyet istemiyorlar. Yalnız kiralık kanolarda can yeleği var diye biliyorum. Hemen her köyle kano kirlanır yazılı yerler görüyoruz.
Isveç'te kaset boşaltmak hiç sorun değil. Depo boşaltacak yerleri aramak lazım.
Yakınımızdaki doğa kampingleri sırayla geziyoruz. Çok güzel yerler.Yüzmekten ve çevreyi gezmekten internete son bir kaç gündür fazla vakit ayıramadım.:smiley:
 


Isveç'te ilk haftamızı tamamladık. Smäland eyaletinde doğa kampinglerden ayrılamıyoruz. Bugün üçüncü doğa kampingte ilk gecemizi geçiriyoruz.
Bir kampingten diğerine giderken hep ormanlık ara yolları tercih ediyoruz. Geçtiğimiz küçük yerleşim yerlerinde ve yollarda gördüğmüz güzel evlerden bir kaç örnek.
SAM_3028.JPG

SAM_3031.JPG

SAM_3050.JPG
SAM_3046.JPG
 Dün gecemizi bu doğa kampingte geçirdik.
SAM_3054.JPG

SAM_3055.JPG

SAM_3057.JPG

SAM_3059.JPG

SAM_3053.JPG


Burada göle çok yakındık.
Kampingte çevreden gelen çok aile vardı. Iki çocuklu aile bisikletleriyle taşıdıkları çadırlarını hemen önümüze kurdular. Isveçli ailelerde dikkatimi çeken devamlı çocukları ile meşgul olmaları. Yemek yedikten sonra beraberce kağıt oynuyorlar. Onlarca çocuk suda oynadıkları halde yüksek sesle bağıranı hiç duymadık gibi.
Resimlerde yüzü görülen şahıs olmamasına özellikle dikkat ettim.
Bu nedenle resimler az insan görünüyor.

Kampinge ödediğimiz günlük ücret 100 Sek.

Google Maps
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,810
Mesajlar
1,509,853
Kayıtlı Üye Sayımız
171,436
Kaydolan Son Üyemiz
anadolupardus

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst