İtalya Da Petrol Istasyonunda Yakıt Nasıl Alınır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavan50 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,899

Bu nasıl bir saçmalık böyle ya çok güvensiz bir istasyon şekli bence

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herşeyin kameralar ile monitorize edildiğini sanırım söylemeye gerek yok ...
Kredi kartı ile ödeme yaptığınızda ise şöyle bir yöntem sözkonusu : ÖNCE Ödeme otomatına kredi kartınızı okutuyorsunuz . Otomat size hangi numaralı pompadan yakıt almak istediğinizi soruyor , onu da tuşluyorsunuz . Kredi kartınızla , belirttiğiniz numaralı pompadan yakıt alabileceğinizi (kartınızın akredite olduğunu) yazılı ve sesli olarak size bildiriyor . Kartınızı otomat'dan alıp , pompanın başına geçiyorsunuz ve istediğiniz miktarda yakıtı dolduruyorsunuz . Pompayı yerine asınca , pompa ekranında okuduğunuz rakkama dikkat ediyorsunuz . Şimdi sıra TEKRAR otomata gitmekte : Otomat , doldurduğunuz miktar yakıtı(dizel,benzin vd) evsaf da belirterek , litre fiyatını da yazarak , toplamda ne kadar meblağın kredi kartınızdan çekildiğini de belirterek size fişinizi veriyor ...
Fişi alıyoruz , yola devam ediyoruz ....
İnsan istihdamının da 1 eksik(!) olduğu bir yapay zeka dönemine doğru arabamızı sürmeye devam ediyoruz :smiley::weary::weary::eek::smiley:

Herşeyin kameralar ile monitorize edildiğini sanırım söylemeye gerek yok ...
Kredi kartı ile ödeme yaptığınızda ise şöyle bir yöntem sözkonusu : ÖNCE Ödeme otomatına kredi kartınızı okutuyorsunuz . Otomat size hangi numaralı pompadan yakıt almak istediğinizi soruyor , onu da tuşluyorsunuz . Kredi kartınızla , belirttiğiniz numaralı pompadan yakıt alabileceğinizi (kartınızın akredite olduğunu) yazılı ve sesli olarak size bildiriyor . Kartınızı otomat'dan alıp , pompanın başına geçiyorsunuz ve istediğiniz miktarda yakıtı dolduruyorsunuz . Pompayı yerine asınca , pompa ekranında okuduğunuz rakkama dikkat ediyorsunuz . Şimdi sıra TEKRAR otomata gitmekte : Otomat , doldurduğunuz miktar yakıtı(dizel,benzin vd) evsaf da belirterek , litre fiyatını da yazarak , toplamda ne kadar meblağın kredi kartınızdan çekildiğini de belirterek size fişinizi veriyor ...
Fişi alıyoruz , yola devam ediyoruz ....
İnsan istihdamının da 1 eksik(!) olduğu bir yapay zeka dönemine doğru arabamızı sürmeye devam ediyoruz :smiley::weary::weary::eek::smiley:
Hocam ben istasyonun orta refüj de konumlanmasini güvensiz bulmuştum aslında yoksa ödeme işi basit içinde bulunduğumuz çağın teknolojisi bunu yeterince karşılıyor

Hocam ben istasyonun orta refüj de konumlanmasini güvensiz bulmuştum aslında yoksa ödeme işi basit içinde bulunduğumuz çağın teknolojisi bunu yeterince karşılıyor

Yakıt satan için önce parasal güvenlik,kim takar oradan yakıt alan kişinin can ve mal güvenliğini....
Eğer Türkiye'de olsa normal derdikte, elin Avrupasında bu duruma şaşırmak normal oluyor sanırım:p

Stop, stop, stop !...

Her kazın ayağı öyle olmayabilir.
Sanırım Almanya’da geçerli kuralın, İtalya için de geçerli olduğu aşikar.
Bu bölünmüş yol şehir sınırları içinde olmalı. Bu yolda 70 km/h yapılsa bile öndeki aracı sağdan geçmek yasalarca mümkün. Bu durumda sol şeritteki aracın yavaşlayıp istasyona girmesi sorun değil. Geçiş için, yolun ortadan fiziki olmasa bile, devamlı şeritle bölünmüş olması ve aracınızın 3,5 tonu geçmemesi lazım.

Öbür taraftan İtalya ve trafik kuralları, ayrı bir roman konusu. Aah şu motosikletliler. İnsanın önüne olduğu kadar, arkasına da dikkat etmesi lazım.
Tabii aracınızın demek istemiştim...:p

Son düzenleme:

Haklısınız ...
SOL şeritte bu istasyonun bulunması , GiDiŞ ve GELiŞ olarak her iki yöndeki trafikte seyreden araçlara hizmet vermesi açısından pratik ; ancak istasyona yanaşma açısından sakıncalı duruyor .
BELKi(?) istasyona 200-300 metre kala istasyon işareti ve istasyona GİRMEYECEK araçların , yolun SAĞından seyretmesi (?) ya da hız düşürmesi(?) ile ilgili uyarı levhaları da vardır ...
Akla yakın olan böylesi :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR