İzmir'den Alanya'ya Kadar Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fiko273 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,504

fiko273

Yeni Üye
Selam arkadaşlar. Ben fikret.
Merzifon'dan başlayıp, Ankara-İzmir- Kıyı şeridinden Alanya'ya kadar 3 motor yola çıkacağız.
15 Haziranda başlayacak seyehatimiz ne zaman biter henüz belli değil :D Hoşumuza giden yerde çok kalmayı düşünüyoruz.
Sizlerin tecrübelerinden yararlanarak öğrenmek istediğim şey; İzmir- Alanya arasında kalan güzel kamp yerleri ve görmemiz gereken yerler konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Ailem Antalya'da, tamam Fethiye-Alanya arası yerler büyük problem değil ama İzmir'den sonraki yerler için yardım istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim. Bende ayrıyeten araştırma yapıyorum fakat birde sizlere sormak istedim.

Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: İzmir'den Alanya'ya Kadar Kamp Alanları

Kamp yerleri olarak.
İzmir 15-16-17-18 haziran
Kuşadası 19-20-21-22 haziran (motorsiklet festivali var ona katılacağız)
Bodrum 22-23-24 haziran'da kamp yapacağız. Buralarda önerebileceğiniz kamp alanları için yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Başlıksız-1.jpg
    Başlıksız-1.jpg
    128.9 KB · Görüntüleme: 582

Merhaba,
Kuş adası ve Bodrum civarlarında keyifle kamp yapacak bir yer ben de bulamamıştım. ama aşağıda linkini yolladığım kitapçık bir fikir verebilir size. belki bazı pansiyonlar çadır kurmanıza izin verebilirler. ya da başka bir yere yönlendirebilirler. Onun dışında başlıca kamp alanlarını bulmuşsunuz.

http://www.hikeast.com/booklet

Bizim yerimiz de Kayaköy, Fethiye'de. Han kamp. aşağıda facebook sayfamızda güncel fotoğrafları bulabilirsiniz.
https://www.facebook.com/HanKayakoy?ref=ts&fref=ts

size şimdiden iyi yolculuklar

teşekkür ederim.
Verdiğiniz kitapçıkta çok güzelmiş. Bi okuyup araştırmam lazım onuda.

Hocam İzmir'de Kalemlik ve Özdere'yi pek tavsiye etmem orada yaşayan bir çok akrabam var ve pis olduğu için pek bizi göndermezler oraya en son 2012de böyleydi.

İzmirde Gümüldür orman kampı var ben gittim hoşuma gitti ama çok kalabalık ve bangır bangır müzik çalıyor gece 12 ye kadar.

Seferhisar güzel yer ancak orada kamptan ziyade apartta kaldım çadır konusunda pek bilgim yok.

Aslında altınızda motor varsa pekde kafanıza takmayın canınızın istediği yerde konaklayın derim ben en güzel kamp bu şekilde yapılan bana sorarsanız tabi zevk meselesi :smiley:

Kuşadasında tavisye edilen Önder Camping var benim bildiğim.

Bodrumda bulmanız çok zor olacaktır.

Muğla tarafında sayısız güzellikte kamp alanı var. Gökova'da gecen sene kaldım denizi olsun kamp alanı olsun süper bir yer ancak sivri sinekten geçilmiyor losyon alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.KAtrancı kampınıda tavsiye ederim bekarlar için ayrı bir küçük koy var istediğiniz hersey mevcut.Bunun haricinde Datça yolu üzerinde inbükü kamp alanıda güzeldir.

Kelebekler vadisi ve Kabak koyu tam birer cennet lakin abak koyu biraz tuzlu olabilir.Kişi başı ücret alıyorlar fakat yemek içinde.Kelebekler vadisine ulaşım sadece tekne ile.Motorla gidebileceğinizi sanmıyorum araç yolu yok.Günde 3 defa elektrik veriyorlar onun harici herşey doğal imkanla.Ama tam bir cennet tavsiye ederim :smiley:Ölüdeniz tareafındada özel işletmelerin kamp alanları var ama pek zevkli olmuyor evin bahçesine çadır kurmaya benziyor tam bir kamp tadı vermedi bana.

Bu tarafa Antalya'ya geçtiğinizde Kaşda en meşhur yer olan Kaş Camping var.Patara plajına gitmeden dönmeyin derim.Patara plajının etrafındaki özel iletmelerde kamp için yer temin ediyordu diye biliyorum yinede sormanızda fayda vardır. Tekirova Adraşan tarafında kamp alanı oldukça fazla.Gezerek bulabilirsiniz fiyatlar tarihe göre değişiyor.

Manavgat tarafında ve Alanya'ya doğru pek fazla kamp alanı yok.Alanya'da İncekum var ama nasıldır bende bilmiyorum bu sene orayı düşünüyorum ama hayırlısı :smiley:Yanlız Alanyaya 20 km uzaklıkta Alanya merkezde zaten bulmak imkansız 5 yıldızlı oteller parsellemiş durumda.

Bildiklerimi ve duyduklarımı az cok yazdım umarım iinizi görür.Geze geze gideceğiniz için illaki bulursunuz çok sıkıntı yapmayın ama dediğim gibi kafanıza neresi güzelse akşam çadırı kurup sabah gezmeye devam etmek en güzeli bana kalırsa.

Şimdiden hayırlı yolculuklar.

Biraz geç olmuş olabilir mesajım, fakat diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek için izmir çeşme de ki listeleri gözden çıkartın nerdeyse tamamı 2009 yılından beri kapalı.

Çeşme de sadece Pırlanta Koyu için kamp alanı mevcut çok rüzgarlı ve bölge kitesurf yapanların uğrak yeri

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR