İzmit'te Dev Tüneller

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,306
Ynt: İzmit'te Dev Tüneller

tarihi eserlerini gizleme ve kimseye duyurmama rekoru bizdedir heralde.. bunları nerdeyse sadece müze görevlileri biliyordur bide mahalleli...
 

Etiketler

Ynt: İzmit'te Dev Tüneller

O tünellerin Kartepe'ye kadar gittiği, Astakoz döneminden kaldığı hep söylenir. Kartepe'de de var benzer tüneller. Eski adıyla Keltepe, hani dağa ayıp oluyor diye isim değiştirdiler ya, kel diye adlandırılmasının sebebi, zirvesinin haberleşme amacıyla kayalarla örülmüş baca olması.

Ayrıca bugün İnönü Caddesi Yenituran durağının hemen ilersindeki Dispanser'in altı da Aspendos gibi amfitiyatrodur. Üstüne tek katlı dispanser inşa edilmiş.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,366
Mesajlar
1,517,098
Kayıtlı Üye Sayımız
172,022
Kaydolan Son Üyemiz
Erenberber

SON KONULARGeri
Üst