Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 -yeni Projemiz-

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çevikhukuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,246

çevikhukuk

''Herşeyi daha iyi hale getirelim''
Yeni proje aracımızı nihayetinde bulduk, aldık ve Alanya sanayisine kattık.
Öncelikle sonsuz desteğini benden esirgemeyen sevgili arkadaşım ONUR DEMİR'e teşekkürlerimi sunmadan geçemeyeceğim.
Evet, adı ONUR kendisi Alanyada serbest Avukatlık mesleğini icra eder, meslektaşımdır kendisi ve tam bir AMERİKAN'cıdır.

V8 onun tutkusu, ZJ 5.2 sahibi, doğa sevgisi ile birlikte tam bir KARA VE DENİZ AVCISI haftasonları 2000 rakımlara yükselmez ise nabzını rölantide tutamadığımız arkadaşımdır kendisi, 1 yıl boyunca uzun uğraşları ile hayallerine ulaşan tam bir OFF ROAD'cu.

Her şey böyle başladı,

V8 şiddetini hissettiğim günden beri Defender'imi terk etmek/satmak zorunda kaldım ve onur ile birlikte uzun uğraşlar sonucu Antalya'dan getirdiğimiz Jeep 4.7 V8'i Alanya Sanayisinde tanıdığımız ustalar ile tek tek gösterdik, görüştük ve fikir türettik.

Fotoğraflarını aşama aşama ekleyeceğimiz aracımızın şuana kadar ki yapılan ve bence de en önemli kısmı; araca uygulanacak olan komple boyama işlemidir. Malum renk önemli ve sedefli siyah ile boyatmaya karar verdik.

Projemizin hakkında kısım kısım bilgi aktarmak gerekirse, boya işleminden sonra malum plaka ve renk'in TÜV-ruhsata işlenmesi aşaması öncelikli ve sürelidir.

Bu işlemden sonra araca 4 inç yükseltme kiti veya 2 inç yükseltme geti yaptırmamaya karar verdik. 4 inç gereksiz yükseklikte ve aracın aerodinamiğini etkileyecek, 2 inç get ise hem gıcırtı sesi hemde kırılma ve esneme riski ile karşılaşılacak.

Peki ne yapmalı; bizce sadece 2 inç yükseltme kiti sorunu çözecek gibi, zaten şu an ki helezon yaylar ve amortisörlerin değişmesi gerekecek ve lastiklerde küçük görünmeyecek, yükseltme ile birlikte A/T lastik %50 off-%50 on road iş görür gibi.

Şimdilik bu kadar....

20131204 130355

20131204 130346

20131206 173921

20131209 132615

20131209 132623

Etiketler
Ynt: -yeni Projemiz- Jeep Grand Cherokee 4.7 V8

Boya kodunu eklemek istedim, havanın rüzgarlı olması boyanın 2 gün gecikmeli yapılmasına sebep oldu, geç olur güç olmaz artık...

20131209 135149

20131209 135630

Ynt: Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 -yeni Projemiz-

Ve sonunda boyandı, iyi de oldu..

20131214 171353

20131214 171216

20131214 171353

hayırlı olsun daim dostum Çevik.Çok güzel diri bir araç bulduk ve çook keyif alacağına eminim.bu araç biraz masraflı olacak ama zevk işi masraf. En az sn kadar heyecanlandırıyor bu proje beni bittiğinde ne yapmışız bakacağız.Bu güzel formda paylaşmanda çok güzel olmuş.Sana ve bana şimdiden kolay gelsin.bu arada benim için söylediklerin için sağ-ol kardeşim... ;D

hayırlı olsun Antalyadan da yapabileceğimiz bişi olursa yardımcı olmaya çalışırız

Ergül bey konu araçta 4 inç yükseltme mi daha iyi olur 2 inç(Kit takım get değil ) yükseltme mi?
4 inç te arkada kasıntı olmaktadır derler, yol tutuşu çok bozulur derler.
Fikriniz nedir?
Saygılarımla

Olacağı varsa 2 inç kit ortak ama yine de tavsiyeye açık olmalıyız..

öyle ağı bir offroad yapmayacaksanız 2. inç olur diye düşünüyorum
çıkan alt takım parçalarınız sağlamsa lastikler vs değerlendirebiliriz kendim için

Ergün bey, teklifiniz aklımda henüz sanayiden çıkamadık. Tüv den sonra kiti deneyecez. Sıkıntı olmazsa neden olmasın.. fakat lastikler hariç

Eğer sorun olmazsa yaptığınız işlerin ortalama maliyetini yazarsanız benim gibi ilgili arkadaşlara rehberlik etmiş olursunuz.

Bu arada araç çok güzel gözüküyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.