Jenaratör Destekli Enerji Çözümü (kış Ayları Için)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,639

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Atlas

Kış aylarında kifayetsiz gelen solar sistemim (sistem:260w Panel 100A jel akü, SCC) Bana gerekli olduğunu düşündüğüm 45A akü şarjını sağlayamadığı için aküm bitiyor ve kampa dönüyordum. Bu soruna 15A Şarj cihazı ve 700w çanta tipi jenaratörle aynı zamanda bir alternatif yaratarak çözüm aramayı tercih ettim. Evdeki hesaba göre üç saatte 45A şarj yapacak cihaz ile üç saatte iki litre civarı benzin yakarak günlük elektrik ihtiyacımı karşılamayı hesap ediyorum. Umarım pratikte de böyle olur.

45 Amper olduğunu düşündüğüm tüketimimin 30 Amper kadarının webastonun ihtiyacı olan elektrik olduğunu düşünüyorum. Webasto bir gecede iki litre civarı mazot tüketmekte ayrıca. Jenaratörü üç saat ve gündüz çalıştırmayı planlıyorum.

Konu üzerine düşüncesi olan ve özellikle de aynı yollardan geçmiş arkadaşların fikirlerini bekliyorum. Jenaratör desteği ile de olsa sonsuz döngüye sahip olursam bu beni mutlu edecek. Yani esas amaç kapalı havadan (Kapalı veya yağışlı) etkilenmeden bir yerde sonsuz süre ile kalabilmek. Tabii 220siz durumlar için...

Selamlar...

Etiketler
o resimdeki jeneratör biraz sesli hondanın ikinci el jeneratörleri var(letgo-marketplace,facebook) 750 tlden başlıyor biraz araştırın bence daha randıman alırsınız honda em1000f baya ilgimi çekiyor

Biliyorum bu iki zamanlılar biraz sesli oluyor ama biraz ötede çalıştıracağız artık. Çünkü aldık. Çok rahatsız olursa satar AKSA 1000i gibi modellerden bakarım. Yeterince uzun uzatma kablom var Günde üç saat çalışacağı düşünülürse gürültü sorunu aşılır herhalde.

Selamlar.

Arkadaşın dediği gibi, yorumlara göre,bayağı sesli çalışıyormuş.
Ayrıca yağmur havalarda suya dayanaklı koruması yok (IP sınıfı düşük) kataloguna bakın.
Havalandırmalı bir muhafaza altına almanız gerekecek.

Ekli dosyayı görüntüle 510147

Kış aylarında kifayetsiz gelen solar sistemim (sistem:260w Panel 100A jel akü, SCC) Bana gerekli olduğunu düşündüğüm 45A akü şarjını sağlayamadığı için aküm bitiyor ve kampa dönüyordum. Bu soruna 15A Şarj cihazı ve 700w çanta tipi jenaratörle aynı zamanda bir alternatif yaratarak çözüm aramayı tercih ettim. Evdeki hesaba göre üç saatte 45A şarj yapacak cihaz ile üç saatte iki litre civarı benzin yakarak günlük elektrik ihtiyacımı karşılamayı hesap ediyorum. Umarım pratikte de böyle olur.

45 Amper olduğunu düşündüğüm tüketimimin 30 Amper kadarının webastonun ihtiyacı olan elektrik olduğunu düşünüyorum. Webasto bir gecede iki litre civarı mazot tüketmekte ayrıca. Jenaratörü üç saat ve gündüz çalıştırmayı planlıyorum.

Konu üzerine düşüncesi olan ve özellikle de aynı yollardan geçmiş arkadaşların fikirlerini bekliyorum. Jenaratör desteği ile de olsa sonsuz döngüye sahip olursam bu beni mutlu edecek. Yani esas amaç kapalı havadan (Kapalı veya yağışlı) etkilenmeden bir yerde sonsuz süre ile kalabilmek. Tabii 220siz durumlar için...

Selamlar...
Yücel hocam 3 saatte aküyü dolduracak 220 lik akü sarj cihazı alman lazım , bu cihazlar genelde 8 saat durması lazım gelir , 3 saatte full şarj edecek cihaz bulabilecekmisin

Şarj cihazını aldım 15 amperlik. Üç saatte 45 bana yeter. Yeter ki jenaratörün gücü yetsin. Yeter diye umdum ama göreceğiz.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşın dediği gibi, yorumlara göre,bayağı sesli çalışıyormuş.
Ayrıca yağmur havalarda suya dayanaklı koruması yok (IP sınıfı düşük) kataloguna bakın.
Havalandırmalı bir muhafaza altına almanız gerekecek.
Evet sesli ama kendimizden uzak tutacağız ara kablomuz var.

Madem ürünü de almışsınız, kullanım ve tecrübelerinizi aktarmanızı sabırsızlıkla bekliyorum... takip!

Yaptığınızı ben de gerçekleştirmek üzereydim ki siz önce davranmışsınız. Ben de kullanım deneyimlerini okumak isterim.

@yugun hayatta mısınız?

Ben de bir jeneratör aldım zor zamanlar için. Küçük bir deneme yaptım. Şarj cihazım 25A. Sorunsuz şarj yaptı. Ama uzun vadede ne olur göreceğiz. Aldığım cihaz hyundai hhy 960. 2 zamanlı. 56 db sesi var. Honda da aşağı yukarı aynı. Kağıt üzerinde tabii. Sizin tecrübelerinizi de duymak isterim. Hayatta iseniz tabii :-\

Merhaba,
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Ben henüz bu sistemi deneyemedim.
Denediğim zaman yazarım.
Selamlar.

Merhaba

Jeneratör için şöyle bir sistem düşündüm ama tabii yapacak yetenekli biri lazım. Aracın arkasında bu motosikleti yerleştirirsek panelvan için iki stepne ve bir jeneratörü de motosiklet bünyesinde bir araya getirsek gayet işlevsel olur.

Video: https://youtu.be/VgXktQ71k1c

Benim verdiğim linkten dolayı bunu yazdıysanız ben linkteki motoru yaparsak zaten araba tekeri ile yapıldığı ve jeneratör motoru kullanıldığı için normalde jeneratör lazım olduğunda zinciri boşa alıp çalıştırıp jeneratör ihtiyacını karşılayan yada yedek lastikleri üzerinde tutan, gerektiğinde motor olarak kullanıp iş görmeye de hazır İsviçre çakısı gibi ikinci bir aracı paylaşmak istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 510147

Selamlar...
Ben yaklaşık 3 seneden beri aynı güçteki yamaha markayı kullanıyorum benim 25 A şarj cihazımı ve derin donduruculu buzdolabımı sorunsuz çalıştırıyor ve aynı anda
gerçi 190 voltlara düşüyor ama hiç bir sıkıntı çekmedim

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.