jimny 2005 ve elktronik arazili 2006 modeller

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aykutSEÇKİN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,464

aykutSEÇKİN

Yeni Üye
Arkadaşlar daha önce belkide yazıldımı bilmiyorum ama 2005 ve yeni elektronik olan arazili jim niylerin farkı varmı yakıtta veya motor bakımından negibi farklarıvar. teşekkürler

Etiketler
Ynt: jimny 2005 ve elktronik arazili 2006 modeller

Ben de jımny'mi alırken bayağı bir araştırmıştım.Bildiğim kadarıyla 2006 modellerin motoru vvtı diye geçiyor ve yakıtı daha az ve performans olarak daha iyi.Ayrıca 2006 modellerde kabin içi farklı ve güncel model ile aynı.

aykutSEÇKİN' Alıntı:
Arkadaşlar daha önce belkide yazıldımı bilmiyorum ama 2005 ve yeni elektronik olan arazili jim niylerin farkı varmı yakıtta veya motor bakımından negibi farklarıvar. teşekkürler
Motor da farklı vites oranları da. Yeniler aynı hız aynı viteste giderken motor devri daha azdır. Hem devir hem de VVT teknolojisi sayesinde ciddi miktarda daha az yakar.

Yenilerin arazi şanzımanı altına koruma takarak kabloların zarar görmesini engellersiniz. En büyük derdi de o kabloların arazi şartlarında kopması nedeniyle arazi vitesinin değiştirilememesidir.

Ağırlıklı olarak offroad amaçlı kulllanılacaksa, daha düşük devir ve elektrikli şanzıman problemi olmaması nedeniyle 2004-2005 tercih edilir.

msenol' Alıntı:
Motor da farklı vites oranları da. Yeniler aynı hız aynı viteste giderken motor devri daha azdır. Hem devir hem de VVT teknolojisi sayesinde ciddi miktarda daha az yakar.

Yenilerin arazi şanzımanı altına koruma takarak kabloların zarar görmesini engellersiniz. En büyük derdi de o kabloların arazi şartlarında kopması nedeniyle arazi vitesinin değiştirilememesidir.

Ağırlıklı olarak offroad amaçlı kulllanılacaksa, daha düşük devir ve elektrikli şanzıman problemi olmaması nedeniyle 2004-2005 tercih edilir.

bilgilendirme için çok teşekkürler

2005 ve 2006 yı birarada kullandığüımızdan biliyorum. 2005 arazi vitesli olmasdı 2006 ının soketli olmasına karşın daha sağlam ve avantajlı. 2006 da bazı aksesurl farkları olmasına rağmen, arkakoltuklar 2005 de hem sırt kısmı hem de oturma kısmı katlanabilmektedir. 2006 da sadece sırt kısmı katlanmaktadır. 2006 da ön tampon biraz daha alçak konumda. ancak 2006 nın torpido, direksiyon amblemi, ve dört çeker göstergesi gibi farklı aksesuarları var. ağır arazide kullancaksanız 2005 i tavsiye ederim. yakıt konusunda hiçbir şey diyemicem çünkü hiçbir jeepimin ne kadar yaktığını hesaplamadım.

Zamanında farklı kaynaklardan bir araya getirmiştim. Rakamlarla gözünüzde daha iyi canlanır.
Son satırda "Final Drive" yazmakta

Jimny gear

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.