Jimny Fiber Dodik Ve Cam Rüzgarlığı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fbmy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,033

fbmy

Kamp III
Yer
İstanbul 216
Aracıma fiber geniş dodik ve cam rüzgarlığı taktım. Uzun aramalar sonun da cam rüzgarlığını aliexpress ten getirdim. Fiber dodiği de Özcan ustada yaptırdım.

İlgisini çekenler için maliyetler aşağıdaki gibi.

Cam Rüzgarlığı 80$ Kargo dahil.

Dodik 10 Parçadan oluşuyor (kapı ve marşpiyel dahil) krom allen civata ile kaprotaya havalı somun takılarak monte ediliyor. Siyah Boya dahil 1500 TL

IMG 2100

IMG 2105

IMG 2112

IMG 2111

IMG 2095

Etiketler
Ynt: Jimny Fiber Dodik Ve Cam Rüzgarlığı

Mesud bey lastiklerinizden memnun musunuz acaba aracinizin uzerindeki lastiklerden bende düşünüyorum islak zeminde ozellikle asvaltta nasillar acaba bilgi alabilirmiyim Teşekkürler

Lastiklerden genel olarak memnunum. Şehir içinde üstündeki lastikler ile kullanıyorum. Offroad da extreme lastik kullanıyorum. Foto'da görmüş olduğunuz lastik AT sınıfıdır. Yani hepsinden biraz (kuru-çamur-kar ve ıslak) karışık bir lastiktir. %50 yol %50 offroad olarak geçer. Islak zemin ve asfaltta aracın standart üstünde gelen lastikten daha fazla kayar. Kar ve çamur da standarttan daha iyi performans gösterir. 4 mevsim kullanabileceğiniz, bir takım lastikle 1 kaç iş yapabilen iyi lastiklerden bir tanesidir.

Bilgi icin tesekkur ederim mesud bey yani bunlari alsam istanbul icinde her mevsimde kullabilecegim bir lastik

aliexpress'ten aldıklarınız gümrüğe takıldı mı? toplam ilave maliyet (posta masrafı+vergi) ne tuttu acaba merak ettim öğrenmemizin bir sakıncası olur mu?

düzeltme: aldığınız şeyin fiyatının gümrüğe takılacak düzeyde olmadığını fark edince sorudan vazgeçtim. hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

dodikler orjinal dodiklerden ne kadar daha geniş?

özcan ustanın web adresi neydi? birde hangi il ve ilçede?

freelander99' Alıntı:
dodikler orjinal dodiklerden ne kadar daha geniş?

özcan ustanın web adresi neydi? birde hangi il ve ilçede?

Tek tarafta 3,5 cm gibi daha geniş.

Web adresini bilmiyorum.

Özyakuplar Oto

İstanbul / Ümraniye
(0216) 314 5061

özyakuplar dodik üretiyor mu?
mekanik servis idi orası?

kendileri de üretim yapıyorsa çok iyi,

dodik hazırmıydı , araca veya size özel mi üretildi?
(belki daha geniş e ihtiyacım olacak o yuzden merak ettim)

Kalıplar kendilerine ait sipariş üzerine dışarıda döktürüyorlar. Diğer detayları kendilerine danışırsınız.

fiks ölçü kullanılıyormuş, yni değişiklik yapılamıyor.

arac uzerinde gormeyi istiyorum dodikleri,
anadolu yakasında ne taraftasınız? bir gün ziyaret etsem araç üzerinde görsem dodiği? mümkün mü?

İş yerim Dudullu'da Modoko civarlarında genelde aracım orada duruyor uygun bir zamanda görebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR