kabak koyu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan memeth Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,320

memeth

Yeni Üye
selamlar arkadaşlar.biz 4 arkadaş kabak koyuna gitmeyi planlıyoruz önümüzdeki hafta.kalacak yer çadır yeri ve bungalov fiyatları hakkında bilgi veya telefon numarası falan verebilirseniz çok seviniriz.teşekkürler.

Etiketler
Ynt: kabak koyu?

kabak koyunun facebook ta sayfası var.belki oradan size yardımcı olabilecek birileri olabilir.

Ben bu sene uğradım.Kemdi özel arabanla aşağı inemezsin.Orada özel arabalar aşağıya taşımacılık yapıyor.İniş 30, çıkış 30 tl alıyorlar.Ben bir günlüğüne gitmiştim.Adama iniş çıkış beraber 30 mu demiştim.Hıı hı tarzında evet dedii.Aşağı inince çıkışta 30 tl deyince acayip sinirim bozulmuştu.İnsanları doğru düzgün aydınlatmıyorlar.Bu servisler için para ağacısınız.Bende dönüşü kızıp yürümüştüm.Ama kabak koyu süper yer.heli,n kampı sitesi var oradan bakabilirsiniz.Plaj taşlık.Ben gittiğimde müthiş dalga vardı
http://www.helinkamp.com

kabak koyunca 2 gece konaklamıştım kampingin ismi şanti garden (galiba böyle yazılıyor) kasım 2010 da kendi çadırımızda gecelik 20 lira vermiştik. sonra pişman olmuştuk, güzergahımıza devam edince ilerde daha güzel yerler vardı, üstelik ücretsiz. biz lykia yolunu yürüyorduk kabak alınca arasında şelale diye tabir edilen mevkide süper kamp oluyor. daha ilerde alınca köyünün yakınlarında ana yoldan inişte sahilde güzel yerler var. üstelik ücret mücret yok. detaylı bilgi isterseniz yazarım.

Bayram dolayisi ile 2 ay oncesinden kapora gondererek, buyuk heyecanla gittigimiz Gemile Camping den ertesi gun sorumlu (sahsima gore daha cok sorunlu) kisi ile tartisarak ayrilmisdik. Bana gore dogal yasam tarzini tam anlami ile idrak edememis kisilerin isletmesini yuruttugu bir yer olmus. Diger tesisler hakkinda yorum yapmam dogru olmaz ama omrum boyunca bir daha Kabak koyunun yakinlarindan gecmek istemem. Daha cok ayrinti vererek yasadigim kotu tecrubeyi ayrintilandirmak isterdim ama aklima gelince bile sinirim bozuluyor o yuzden kisa kesiyorum kusuruma bakmayin. Bence Kabak koyu haricinde o civarlarda nerede kalirsaniz kalin daha iyi vakit gecirebilirsiniz.

Saygilarimla

inmek ayrı dert....çıkmak ayrı....güzel mi ? güzel...yazılanlara bakılırsa rahatsız bir durumlar varmış...çadır yeri 20 tl mi imiş !! yavaş yavaş bütün koylar böyle olacak...:smiley: parasız kendi kıyılarımızda kamp yapıp denize giremeyeceğiz...artık yukardan şöyle bir bakmakla yetiniriz...:smiley:))

[attachment=1]

KABAK KELEBEKLER VADS 150

Yaklaşık 2 hafta önce Kabak Koyu'na gitme fırsatım oldu. Koyun güzelliğine diyecek bir şey yok ama yukarıdaki işletme sahiplerinin tutumlarından ve "paragöz" tavırlarından rahatsız olduk. Sanırım bu işletme sahipleri oraya gelen herkesi yolunacak kaz olarak görüyorlar. Aşağıya iniş için yürümek yerine bu işletmelerin arazi araçları kullanılabilir ama bu araçlar da oldukça pahalı. Biz bu yüzden yürümeyi tercih ettik. Koya inişimiz sandığımızdan daha kolay geçti ancak çıkışta gerçekten yorulduk. Eğer yeterli kondisyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız o yolu yürümenizde fayda var. Ama yorulacağınızı düşünüyorsanız da en azından inişi yürüyerek çıkışta araç kullanın derim.

çok haklısınız orada taşıma yapanlara pirim vermemek gerek,en iyisi yürüyerek inip çıkmak,benimde onlarla kötü anılarım var

http://www.montenegromotel.com/fiyat.html

1<>2km geride kalınabilecek adam gibi biryer ..yemekleri güzel yarım pansiyon şeklinde kalınabiliyor havuz var mini.. deniz yok gidip bir yerlerden girecen ,aile işletmesi ve oldukca düzgün insanlar..o bölgede o tür esnaf yok kadar az ..benzer'i 10 kadar daha tesis var ..!

o bölgede doğa +manzara olagan üstü bir yerde yemek yiyeyim dediğinde problem ..

kabakta arazi aracımla aşagıya sokmadılar.. ;D neymiş yolu devlet degil kendileri yapmışlar ..falan filan ?? bir yıgın tadsız olay..
ailesi ile coluk coçuk gidecek kişilere tavsiye etmem kabak denilen yeri..maksat jandarma + polisten ondan bundan uzak gözden ırak yer amacı..anlayan anladı onu.. ;)
o bölgede kendi köylülerinin denize girdiği önünde çeşmesi olan bir yer var fazlaca kayalık iyi yüzen kişilere engel degil..ama aile ce gidene tavsiye etmem arazi aracı + traktör anca gidebiliyor ,orayada.. ;)

yürüş yolu likya üzerinde 9 göller bölgesi var googlede bile görünüyor..ben cok aradım bitane bile ıslak göl görmedim..alayı kuru durumda imiş..bu yok üzerinden devam edince akdenizin olagan üstü manzaraları cıkıyor denizi tepelerden gören..bu yoldan patara ve saklı kent yaptım..görülmesi gereken yerler..

faralya denilen yerde manzara doğa süper..deniz işi sakat..önü kelebekler vadisi yürüyerek inilen yeri varmış ama anca dagcılık sporu ile ugraşan tam donanımlı kişilere uygun ,,ayagında tokyo terlikle mümkün degil derim..ama kişiye ve yaşa ,başa görede degişir tabii.. ;D
illede gidecem derseniz ölüdenizden teknesi var.. ;)
kabak koyu..iniş + çıkış üçreti ..yeme içmeyi denemedim..onuda bir bilenine sorun..
kıdırak orman mesire yeri..bu bölgenin 10 numara yeridir 1990 dan beri ara sıra giderim bu tür yerleri yeşil elbiseli orman bakanlığına bağllı ormancı denilen abiler işletirdi yıllardır..şimdilerde valiliğin verdiği özel bir işletme işletiyor..paranın kime gittiği kimin ne kazandığının peşinde degilim..işin o bölümü ilgim dışı..
>>bi şeye fena takıldım.. ::smiley: ??? deniz tıpkı bi dükkan gibi saat 9 da acılıyor akşam 6,5 paydos kepenk iniyor..
içeri giren aractan para..adamdan para alınıyor ..daha bitmedi deniz önünde şemsiye + şezlonglara yanaşmak 3<>5 metreden fazla yasak bi 30<>40 tl de ona toka etmeniz gerekiyor..kullanmayı düşünüyorsanız tabii..ama sonra hepsini toplayıp bi denize girme işi bu gün bana kaça mal oldu diye hesaplamamanız lazım derim..
ölüdeniz..de aynı işletme tarafından işletiliyor..hali içler acısı..aynı şeyler gecerli..
yamac paraşütü yatla günlük turlara katılmayı düşünenlere cok güzel yerlere götürüyorlar iyi yüzen kendine güvenen kişiler için gecerli ben ayagımı yere basmam lazım diyenler uzak durmalı..derim..12 adalar turu vs o manzara + doga anlatılmaz yaşanır..derim.. :smiley:
deveye hendek hoplatmak diye bir laf varya..orada denize girmeye calışmak işte öyle bir şey..her şeyin en güzeli var ama imkanları her tarafı ayrı problemli.. 8)
turistler bizden iyi biliyorlar o bölgeyi 40 derece sıcaklıkta günde 50<>100 km yürüyenleri..paraşütle uçanı ,paralı olanlarıda yat kiralayıp mavi tur muhabbeti yapıyor.. :smiley: :smiley:

ne yazık ki heryerde bu tip işletmeci sıkıntıları yaşanıyor, bu konuda bir konu başlığımda var... Kışa girerken yağ depolamaya çalışan ayı mantığıyla ziyaretçiye yaklaşan insanların atılan adımdan para talep etmeleri gerçekten insanı uyuz ediyorl. Hani doğal güzelliği olan bölgenin korunması ve temizliği deseniz o husustada çok verimli olduklarından şüpheliyim, insanımızda yavaş yavaş doğa bilinci oluşmuş durumda, zaten kimse artık eskilerde olduğu gibi yiyip içip sağa sola saçarak terketmiyor bölgeyi, birdaha geleceğinin farkında olmaya başladı herkes inceden inceye. Tapulu arazi olmadıktan sonra bu tip yerleri gelir kapısı olarak görülmemesi gerektiğini ve devletin bu gibi yerlerde işletme hakkının çizgilerini çok net şekilde belirlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kendi Özel aracınızla giremezsiniz yolu biz yaptık ta ne demektir ya?? Buna müsade edilmemeli mesela.

Devlet arazisi üzerine tel çekip,ertesi gün tel kesilmemişse ,üzerine eve benzer birşeyler kurup ileride oradan yol geçer hayali ile istimlak edileceği günü beklemek bize mahsus birşey olduğundan bu tür başlıkları okurken ne kadar içim daralsa da , normal karşılamaya başladım. Şehir hayatının yorgunluğu içerisinde hasret kaldığımız doğayı ,denizi,sakinliği gördüğümüzde bir çoğumuz hiç sorun etmeden istenilen her maddi manevi yükün altına imza atıyoruz.Çünkü zaman değerli ve oraya kadar gidildiyse o tatil yapılacak...
İşte adamlar da bunu bildikleri ve 11 buçuk ay çalışmış faniyi orada 15 gün geçireceği ve en iyisini isteyeceğini bildiğinden ne kadar kötü hizmet ederse etsin,karşılığında senden hakkı olmayanı almayı bir borç bilmiş.Bu tür tiplere de halk arasında şark kurnazı deniyor.Bunlara ne yaparsan yap döner dolaşır yine aynı aç gözlülüğünü sergiler buna da hayat kaygısı,kavgası adını takar.O yüzden sıkmayın canınızı,güzelce sakin insandan uzak yapabildiğiniz her tatili dinlenmiş hak etmiş sayın...

Yurdum insanı sakin ve sessiz bir koya veya bir tabiat parçasına gittiği zaman ( çoğu gitmez korkar) orda şehirde alışık olduğu konforu tabiiki bulamaz ve duş,tuvalet vs.gibi zorunlu !! ihtiyaçları nedeniyle hep sızlanır...birileride bu sızlanmaları dikkate alarak ve de Devlet babanında bu konudaki her ne hikmetse anlaşılmaz tavrından faydalanarak oraya ufaktan ilk etapta zararsız gibi gözüken birtakım dandikten duş tuvalet vs. gibi ( zorunlu !! ?? ihtiyaçlar için) şeyler konduruyor..Şehir insanı seviniyor oh ne iyi oldu diye...sonra tesis büyüyüpte giriş şu kardeşim dedikleri zamanda ağlıyor.. Kıylılar son bildiğim 100 mt ye kadar kamu kulanımı içindir...işin özü budur..buna sahip çıkılmazsa..ilerde gidecek sessiz sakin yer diye bişey olmayacak..
yani otel veya tesis kamp yeri her neyse....kurulduğu kıyı şeridini özel mülkiyeti gibi kullanırsa olacağı budur..Balık baştan kokuyor yani..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR