Kamp Alanında Yağmurdan Korunma (Tente Tavsiyeleri vb)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,968

SERKANEFE

Zirve
Yer
Aydın
Merhaba,

Bu havalarda Kamp yaptığımızda yaşadığımız en büyük problem yağmur oluyor, genelde aracımla gidebildiğim yerlerde kamp yapıyorum.

Yağmurdan korunmak ve altında mangal, masa sandalye atmak adına vakit geçirebileceğim hazır bir tente veya bunun gibi birşey önerisi yapabilir misiniz ?

Çok teşekkür ediyorum.

Etiketler
Ynt: Kamp Alanında Yağmurdan Korunma (Tente Tavsiyeleri vb)

Boyacıların Kullandığı teleskopik sırıklardan 2 adet temin etmeni ve 5 x 5 metre ebatlarında hafifi bir branda almanı tavsiye ederim.

Brandanın köşelerinde ve ortalarında kuş gözü halka olursa telespoik sırıkları bu gözler vasıtası ile brandaya sabitleyebilirsin.
Brandanın diğer 2 ucunu arabaya bağlarsın.

Teleskopik sırıkların köşelerini de yere 45 derece açı ile sabitlersin sağdan soldan V şeklinde.

Sırık uzunluğu kadar yükseğe çıkar branda.

Kamp bittiğinde rahatlıkla araç bagajına yerleştirebilirsin.

Son olarak bu brandayı öyle bir şekilde dizayn et ki, araç üst örtüsü de olabilsin diğer zamanlarda.!!

bu hafta bitiriyorum resimleri koyucam ama biraz ağır oldu sanırım, ben römorka koyucam, ama tam korumalı olucak

Decathlon magzalarında satılan altına araç ta girebilen gölgelikler var. Çok hafif ve yeterince büyük.

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.decathlon.com.tr/products-pictures/250/gd-asset_15062251.jpg&imgrefurl=http://www.decathlon.com.tr/TR/tarp-haki-181365389/&usg=__r_bWUSP5fVh_de_52l65v46EjPU=&h=250&w=250&sz=6&hl=tr&start=1&zoom=1&tbnid=mh1RfCIeluF-nM:&tbnh=111&tbnw=111&ei=96OaUIiaNIKH0AWEroGAAw&prev=/search%3Fq%3Ddecathlon%2Bya%25C4%259Fmur%2Btente%26hl%3Dtr%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1

Decathlon mağazasında TARP adı altında çadır reyonunda var.........70 TL civarında idi sanırım............

74,90 mı.?

Çok tuzlu. Turşu mu kuruyoruz.
:smiley:

3*3 m branda taş çatlasa 25 lira etmez. ( Çok kalın bir branda olmasın. - Cırtlak renk alın fiyat düşer.)

2 Teleskopik sırık da 25 eder.
(http://www.koctas.com.tr/boya-malzemeleri/dekor-ayarli-metal-sirik/887-1717/)

Ben yaptım diyebilme durumu da cabası.

Sevgili Tezzmertek kardeşim,
ben yaptım demek gerçekten zevkli........uğraşıp bir şeyler uydurmayı da seviyorum..... ;D
Bu tarp denen zımbırtıdan yapmak için İstanbul'da gezmediğim kumaşçı, tenteci kalmadı......Brandalar genelde kalın......katlaması da zor oluyor......Şemsiye kumaşı tavsiye ettiler........Unkapanı İMÇ bloklarında şemsiye kumaşı var dediler ama uygun kumaş yoktu.......Hafif ve kullanışlı olması önemli.........Ben o yüzden Decathlon'dakini aldım tuzlu muzlu............ ;D

Serkan nerede.?

Biz klavye paralıyoruz burada.?
;D

güzel bi başlık olmuş benimde bu hafta sonu arkdaslarla kamp planım vardı yagmur yagınca iptal etme ihtimalimiz dogdu ama halen iptal etmiş değiliz ;D ;D bende bu hafta sonuna yeni bir üretim yapma peşindeyim hava çok sertleşmez ise üretime paylaşırım murat abi verdiğin bilgiler çok iyi çokta ucuza patlar sanki bi koçtaşı ziyaret edim bakalım ne çıkartabilecem :smiley:

Merhaba burdayım abi :D

Abi aslında vakit bulabilsem kendi aracım için tasarladığım tenteyi yaptırıcam herşey hazır aslında ancak bi türlü başımı kaldıramıyorum, kız arkadaş ve işler derken :smiley: Kadir ve İsmail abinin önerdiği tente şuan için işime yarıyor açıkcası, birazda makül bir fiyatta.

Herşey için çok teşekkür ederim...

Sağolsun.

Merhaba,

Eğer arabanda taşıyacaksan ve kamp attığın yerde kuracaksan, bence zahmetsiz olduğunu düşündüğüm bir ürün http://www.anadoluavmarketi.com/urun_detay.asp?id=12112 çapı 2.1 metre, etrafı tamamen kapanabiliyor.

Serkan arkadaşımız 2 hanım alırsa olabilir. Haremlik yapar bu çadır ile.
;D

Oooooo şahaneymiş....Bunun içine otağ kurulur da çatır çatır........öhö öhö.......uyunur yani......... ;D ;D ;D ;D Hasan bundan her kampçıya lazım valla..................

TezzMertek' Alıntı:
Serkan arkadaşımız 2 hanım alırsa olabilir. Haremlik yapar bu çadır ile.
;D

2 metre çapında şemsiyenin altına 2 hanım alıpta girerse ne ala ! ama 5X5 metrelik brandanın altında tüm İstanbul'a kamp yaptıracağı kesin, kapalı otoparkıda yanında cabası. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR