Kamp Için Malzeme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tnryksl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,659

Tnryksl

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar eşimle beraber kamp yapmak istiyoruz.İlk yapıcağımız yer istanbul çevresi olacak ve 4. ayda yapacağız.Bir gece kalmalı.
Biz ilkbahar ve yazın kesinlikle kamp yapacağız.Sonbaharda kesin sayılır.Ama kışın yaparmıyız bilmiyorum.Ben niyetliyim ama eşim ne der bilmiyorum.
Sorularım şunlar.
Bizim için bu çadır fazlamıdır? daha ucuz birşeymi bakmalıyız yada bu kalitede daha uygun başka çadır varmıdır?Bu çadır bize büyükmüdür?
Husky Fighter Kırmızı 3+1 Kişilik Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

uyku tulumu araştırmadım öneriniz varsa sevinirim.

kamp mutfağı olarak bunu düşündüm? sizce daha ucuz veya daha kullanışlı olur dediğiniz başka bir set varmıdır? yazın uzun süreli 1-2 haftalık
Stanley Kamp Ve Dağ Pişirme Seti Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Çakı olarak victorinox çakım var makası pensesi bıçağı testeresi konserve açacağı ve bir iki fonksiyonu daha olan çakım var.Yanına ek olarak bir bıçak almama gerek varmı varsa öneriniz?

Işık olarak gaz lambası mı yoksa led mi almalıyım?
Cosiness Metal Gaz Lambası Yeşil Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Kafa lambası decathlondan en ucuz olan neyse onu almayı düşünüyorum kaliteye gerek varmı onda?

balta gereklimi?

ocak için önerininiz varmı?

matara için bu pahalımıdır?Yani gerek varmı bukadar pahalı bir şeye?
Cosiness Metal Gaz Lambası Yeşil Fiyatı - Taksit Seçenekleri

koltuklarımız var zaten.
atladığım malzeme varmı?
varsa bunları sıralarmısınız?
Şimdiden teşekkür ederim

Etiketler

Birde katlanır küreğe gerek varmı?.çadırı kurucağımız yeri az eşelemelimiyiz?ben zarar verme taraftarı değilim ama tecrübeli arkadaşlar ne der?gerekli bir şey mi?

Birde çanta...Pahalı olmasına gerek yok çoğu zaman araçla gideceğiz gitceğimiz yere.Arabaya yakın kurarız kampı

Selam,
ben baya bir kamp için araştırdım ve aldığım ve beğendiğim ürünleri yazayım. Çadırı Easy Camp Meteor 300 Çadır aldım.Hoş daha 1 sefer çadır kurdum ama tatmin etti.Çünkü Isparta ,yenişarbademli dedegöl yaylasında ocak ayında yaptım.aslında bu çadır işi sizin alım gücünüzle alakalı.Ancak tüm okuduğum forumlara ve tecrübelerime göre çadır ne kadar küçük o kadar kolay ısınıyor.Büyüdükçe ısı oluşturma ve tutma sorunu oluyor.Ancak siz kış kampı düşünmüyorsunuz sanırım, o zaman sorun yok.Uyduruk Tepe lambası ve ışıldak kullanıyorum ve memnunum.Uyku tulumu da Mumien-Schlafsack -21.5 C Uyku Tulumu aldım.Ancak uyku tulumu işi çadır işinden çok daha karmaşık.Kışın yapmayacaksanız sanırım bu yeterli olacaktır.
Selamlar

Bu arada çekiç hiç kullanmadım.Balta ve keser kullanıyorum.Sırf bu kamp işi için arabamı satıp 4*4 aldım.Bu sebeble çanta kullanmıyorum,herşeyi bagaja:smiley: Biz de eşimle kampa gideriz ve biz pişirme yöntemi olarak ocak değil odun ateşi kullanıyoruz.Bu arada mat seçimine dikkat,ısı konusunda çok faydası var.Makalu Askeri Mat 50 Kg Yoğunluklu 12mm MAT-303 mat kullanıyorum ama bu konuda benden daha fazla tecrübelilerin tavsiyesini almalısın sanırım.

teşekkürler nuvanda..bende ilerde 4x4 alıcam inş. şimdilik bi şunları alıp kampa başlayalımda:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR