Kamp Ve Karavan Turizmi Ile Ilgili Genelge

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,715

supergezgin

Karavan Yönetim
Mesajlar
394
Tepkime Puanı
51
Yer
Konya
Web
www.ukkf.org
Değerli Arkadaşlar,

Turizm Bakanlığı yetkilileri ile yapmış olduğumuz toplantıların olumlu sonuçlar vermeye başlaması bizi sevindirmiş ve umutlandırmıştır.

Bildiğiniz gibi Yabancı karavanların ülkemizde konaklama süresinin 2 yıla çıkarılması ile ilgili yaptığımız toplantıda diğer sorunlu alanlarla ilgili de görüşmeler yapmıştık. Şu ana kadar bir gelişme olmamıştı. Ancak ekli belgelerde de göreceğiniz gibi konuya Bakanlık yetkilileri de artık sıcak bakmaya başlamışlardır.

Valiliklere gönderilen bu genelge sizlerin bölgelerinizde yapacağınız çalışmalara büyük destek sağlayacaktır. Umarız Master plan çalışmaları da olumlu sonuç verir ve Karavan Turizmi hak ettiği yere ulaşır.Saygılarımla

Erdal Ötügen

Turizm Bk. Yatırım İşleri Gn. Md. 79510.jpg


Turizm Bk. Yatırım İşleri Gn. Md. Genelge 68828.jpg
 

Etiketler

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
Mesajlar
1,125
Tepkime Puanı
639
Çalışmalarınız için teşekkürler , yazılara göre iyi gelişmeler olacak gibi .

Ancak herkes bu genelgeleri eline alıp , kendi ilinde bu tür tesislerin kurulması için başta belediye olmak ilgili kuruluşlara talepte bulunması gerekir .

yoksa genelgeler sümen altında kalabilir .
Takibini ısrarla yapalım arkadaşlar .
 


SERİLA

Hakan TÜLÜ
Mesajlar
140
Tepkime Puanı
182
Yer
İzmir
Bu gelişmeler oldukça sevindirici. Bu vesileyle bir konunun altını çizmek isterim. Şöyle ki, kamp ve karavan turizminin hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için önemli olan hususlardan bir tanesi de örgütlenme ve dernekleşmedir. Kamp ve karavancılığa gönül veren kişiler bulundukları bölgelerdeki kamp ve karavan derneklerine üye olmalı, toplu olarak hareket etmeden doğan gücün farkına varılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu kamuoyu, yerel otoritelerin karar alma süreçlerini etkileyen önemli unsurlardan biridir.
Bu vesileyle başta Federasyon Başkan'ı sayın Erdal bey olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.
 

hiç

Kamp II
Mesajlar
463
Tepkime Puanı
106
Yaş
68
Yer
İstanbul
Güzel bir gelişme. Sonucu meçhul olsa da resmi bir belgeye kavuşmak hiç yoktan iyidir. Emeği geçenlere tebrikler ve teşekkürler. Ancak gelişimi hızlandırmak için örgütlü bir biçimde ses duyurmak gerekir.

Basın çok önemli bir güç . Karavancıların sorunları var diyerek basının ilgisi çekilemez. Zaten karavancıların sorunları bu ülke için " ultra lüks " . Günümüz koşullarında bu gerçeği görmemiz gerek.

Oysa ülkemizde var olan pek çok sorundan bir iki tanesi seçilerek, toplumsal amaç doğrultusunda toplu halde etkinlik gerçekleştirlebilirse basının ilgisi çekilip sonra da kendi sorunlarımızı konu edebiliriz.

Konvoy halinde bir okula kitap götürmekten tutun da, çevre duyarlılığyla ilgili bir etkinlik bu ülkede karavancılar var dedirtir , ilgi ve sempati yaratır. Bir hafta sonu buluşması bu amaca uygun hale getirilerek kullanılabilir diye düşünüyorum.
Tekrar teşekkürler .
 


Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
3,028
Tepkime Puanı
4,249
Yer
Almanya
Erdal Bey paylaşımınızı gezide olduğum için şimdi gördüm. Haziran başında Türkiye’den çıkarken sınırda araçların çıkış işlemlerini yapan memura yabancı karavancıların durumunu sordum. Araçların Türkiye’de uzun süre (24 ay) kalabilmesinin Yurt dışında yaşayan Türklerle ilgili olduğunu turistlerin kendilerinin ve araçlarının Türkiye’de sadece 3 ay kalabileceklerini söyledi. Bu durumda yabancı karavancıların kışı Türkiye’de geçirmesi mümkün olmayacak.
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,204
Mesajlar
1,503,039
Kayıtlı Üye Sayımız
170,727
Kaydolan Son Üyemiz
hayati tuna

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst