Kamping Alanı Dışında Kamp Yapmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80CrV2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,821

80CrV2

Keskin bir bıçak, harlı bir ateş...
Merhabalar,
Bir süredir kampçılıkla ilgileniyorum; çok acemi sayılamam ama ciddi anlamda deneyim sahibi olduğumu da söyleyemem. Şimdiye kadar içme suyu bulunduğu için kamping alanlarını tercih ediyordum; fakat sadece içme suyu için kamping alanlarına günlük 30 40 lira vermek bütçemi aşmaya başladı. Aracım olmadığı için de yanımda litrelerce su taşıyamıyorum. Bu yüzden özellikle kamping dışında kamp yapanların fikir, deneyim ve önerilerini alabilir miyim?

Etiketler

doğa içerisinde pınar suyu olan yerler bulabilirsin biz izmirde çadır kampı için pınar suyuna yakın yerlerde kamp yaparız ..başka alternatif yok sanırım

kamping alanlarına ulaşım ücretini saymazsak su sıkıntısı yaşamayacağın birkaç yer biliyorum antalya-ibradı-üzümderesi var görsellerden de görebilirsin doğa harikası bir yer ve benim gördüğüm en rahat kamp yapılacak yer . ulaşımı biraz sıkıntı ama ibradı ya gidip ordan üzümderesi otobüsleri olabilir yada otostop la üzümderesi dönüşünde bekleyebilirsin kaçkarlarda da su sıkıntısı yaşamıyorsun ama ordaki kampımda 65 km rota belirleyip gittim giderken yaklaşık 6-7 kmde bir yayla oluyor oralardaki insanlardan Allah razı olsun yemek yemeden göndermediği gibi çamaşırlarımı bile yıkadılar ama ayı tehlikesi var

doğa içerisinde pınar suyu olan yerler bulabilirsin biz izmirde çadır kampı için pınar suyuna yakın yerlerde kamp yaparız ..başka alternatif yok sanırım
cevabınız için teşekkürler, önerebiliceğiniz yerler var mı?

kamping alanlarına ulaşım ücretini saymazsak su sıkıntısı yaşamayacağın birkaç yer biliyorum antalya-ibradı-üzümderesi var görsellerden de görebilirsin doğa harikası bir yer ve benim gördüğüm en rahat kamp yapılacak yer . ulaşımı biraz sıkıntı ama ibradı ya gidip ordan üzümderesi otobüsleri olabilir yada otostop la üzümderesi dönüşünde bekleyebilirsin kaçkarlarda da su sıkıntısı yaşamıyorsun ama ordaki kampımda 65 km rota belirleyip gittim giderken yaklaşık 6-7 kmde bir yayla oluyor oralardaki insanlardan Allah razı olsun yemek yemeden göndermediği gibi çamaşırlarımı bile yıkadılar ama ayı tehlikesi var
öneriler için sağol ibradının görsellerine baktım ulaşımı çözebilirsem eğlenceli bi kamp için bana çok uygun olabilir :smiley:
karadeniz kaçkarlar kesinlikle kamp yapılacak yerler listemde ama şu an için kendime ve ekipmanlarıma o kadar güvenemiyorum, gerçi cahil cesaretiyle bi anda yola koyulurum belki :D

cevabınız için teşekkürler, önerebiliceğiniz yerler var mı?

öneriler için sağol ibradının görsellerine baktım ulaşımı çözebilirsem eğlenceli bi kamp için bana çok uygun olabilir :smiley:
karadeniz kaçkarlar kesinlikle kamp yapılacak yerler listemde ama şu an için kendime ve ekipmanlarıma o kadar güvenemiyorum, gerçi cahil cesaretiyle bi anda yola koyulurum belki :D
dağ bölgelerinde kamp düşünürseniz ..narlıdereden toprak yol olmak üzere çıkılan ÇATALKAYA orman kulübesi yakınlarında suyu akan yerler var ayrıca tüm izmiri uçak bakışı izleyebilirsiniz ..30 yıldır çıkarım ayı görmedim bir kaç tilki (oda soğuk kış aylarında) tavşan falan ...domuz genelde çok olur ama asla çadır içinde uyuyan insana zarar vermezler yeter ki yaralamaya kalkmayın ...:smiley:

dağ bölgelerinde kamp düşünürseniz ..narlıdereden toprak yol olmak üzere çıkılan ÇATALKAYA orman kulübesi yakınlarında suyu akan yerler var ayrıca tüm izmiri uçak bakışı izleyebilirsiniz ..30 yıldır çıkarım ayı görmedim bir kaç tilki (oda soğuk kış aylarında) tavşan falan ...domuz genelde çok olur ama asla çadır içinde uyuyan insana zarar vermezler yeter ki yaralamaya kalkmayın ...:smiley:
gidilecekler listeme bi ekleme daha yaptım teşekkürler ama kafama takılan şey şu; bölgeyi bilmediğim için suya ulaşmakta zorlanırmıyım? :smiley:

Ayrıca bi soru; sizce berrak akarsuyu içmeden önce sadece kaynatmak yeterlimidir?

gidilecekler listeme bi ekleme daha yaptım teşekkürler ama kafama takılan şey şu; bölgeyi bilmediğim için suya ulaşmakta zorlanırmıyım? :smiley:

Ayrıca bi soru; sizce berrak akarsuyu içmeden önce sadece kaynatmak yeterlimidir?
çadır kurduğun yere çok yakın olacak akan su ..akan su dediğim işaret parmağı kalınlığında....su konusuna gelirsek sürekli akan kaynak suyu kolay kolay pis olmaz , hiç duymadım pınar suyundan hastalanan insan ..ama garanticiyim diyorsan kaynat istersen:smiley: bu arada bahsettiğim yerlerde konaklama için mangal gibi yüreğin olmalı :smiley: bir 2 arkadaş giderdik eski yıllarda ...100 cl viski al yanıma bir süre sonra hiçbir şey umurunda olmaz:smiley:)

Son düzenleme:

çadır kurduğun yere çok yakın olacak akan su ..akan su dediğim işaret parmağı kalınlığında....su konusuna gelirsek sürekli akan kaynak suyu kolay kolay pis olmaz , hiç duymadım pınar suyundan hastalanan insan ..ama garanticiyim diyorsan kaynat istersen:smiley: bu arada bahsettiğim yerlerde konaklaman için mangal gibi yüreğin olmalı :smiley: bir 2 arkadaş giderdik eski yıllarda ...100 lük viski al yanıma bi süre sonra hiç bir şey umrunda olmaz:smiley:)
konaklama konusundaki sıkıntı hayvansa sorun olmaz ama insansa o durum farklı tabi :smiley: yinede haftasonu kaçamakları için tercih edilebilecek bi yer sanırım, teşekkürler :smiley:

Selamlar,

Antalya alakır vadisi içerisinde dere boyunca güzel ve düzenden uzak kamp atılabilecek yerler var, tavsiye edilir.

Isparta yada Burdur/Bucak civarlarında suya yakın kamp atılabilecek yerler bilen var mı?

Memo

ben ailemle giderim ücretsiz kamp alanlarını tercih ediyorum 50-70 tl verecek olduktan sonra pansiyonda kalırım doğanın yerini tutmaz ama konumuza döneyim yakında wc olsun su önemli değil aracımla alıp geliyorum. Bazen su olmayan yerde 20 lt satın su kullanıyorum evet tabakları yıkamaya ve duş almaya zaten pahalı değil araç olmazsa katlanır bisiklet ve boş bir bidona bakar otomobil şart değil

Merhabalar,
Bir süredir kampçılıkla ilgileniyorum; çok acemi sayılamam ama ciddi anlamda deneyim sahibi olduğumu da söyleyemem. Şimdiye kadar içme suyu bulunduğu için kamping alanlarını tercih ediyordum; fakat sadece içme suyu için kamping alanlarına günlük 30 40 lira vermek bütçemi aşmaya başladı. Aracım olmadığı için de yanımda litrelerce su taşıyamıyorum. Bu yüzden özellikle kamping dışında kamp yapanların fikir, deneyim ve önerilerini alabilir miyim?
Ormanlarda çeşmelerden akan kaynak suları vardır o bölgede yaşayan insanlar ne şişe su bilirler ne damacana nerede klorlu su o suyu içerler ve sağlıklıdır nar

Ormanlarda çeşmelerden akan kaynak suları vardır o bölgede yaşayan insanlar ne şişe su bilirler ne damacana nerede klorlu su o suyu içerler ve sağlıklıdır nar
yöre halkı biliyor olabilir ama herhangi biri için o çeşmeleri bulmak samanlıkta iğne aramaya dönüşebilir, yinede bildiğiniz yerler varsa öğrenmek isterim

yöre halkı biliyor olabilir ama herhangi biri için o çeşmeleri bulmak samanlıkta iğne aramaya dönüşebilir, yinede bildiğiniz yerler varsa öğrenmek isterim
Size mesafesini bilmiyorum ama Karabük Ovacık boduroğlu yaylası ve Karagöl mevkii süper. Karabük Yenice ormanları da iyidir. eğriova Göleti şeker Kanyonu Göktepe Yaylası. Yine kimsenin bilmediği ve uğramadığı Karabük Ovacık ta Çakallı Yaylası vardır. bakir bölgedir. bolca çakal bulunduğundan bu ismi almıştır. Ama bu saydığım yerlerin tamamında, ayı, domuz, kurt, tilki, çakal, geyik, Karaca, Yaşar.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri