Kapadokya Kamp 25 Mart

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Beratbera Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,675

Beratbera

Ana Kamp
Sevgili dostlar.

25 mart cuma günü itibari ile 3 ila 5 gün arası kapadokya'da kamp atmak istiyorum. Çok özledim oraları.daha önce bir çok kez gittim ama bu sefer farklı, zira bu sefer otelde 4 duvar arasında değil çadırımda kalıp sabah güneşin doğuşunu seyretmek,gece yıldızları seyretmek ve bol bol yürüyüş yapmak istiyorum. Kamp yeri için tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. Eğer yol arkadaşı olmak isteyen olursa memnuniyet duyarım.cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Göreme merkezde ve avanos da 3-4 adet var.Ancak benim önerim size açık Göreme hava müzesinin hemen üzerinde bulunan kaya kamping olacaktır.Fiyatı 10-20 fazla olabilir ama hem konumu hemde kamping anlayışları diğerleri ile mukayese bile edilemez.

Göreme merkezde ve avanos da 3-4 adet var.Ancak benim önerim size açık Göreme hava müzesinin hemen üzerinde bulunan kaya kamping olacaktır.Fiyatı 10-20 fazla olabilir ama hem konumu hemde kamping anlayışları diğerleri ile mukayese bile edilemez.
İlginize çok teşekkür ederim. Bu dönem açıktır değilmi? Bir de Göreme merkeze yakınmıdır acaba?

Buyuk ihtimal aciktir ama riske atmayin.Nette Kaya camping iletisim bilgileri mutlaka vardir.Goreme merkeze aracla 5 dakika.acik hava muzesinin onunde Dik bir rampa var onu saymazsaniz yuruyerek 10-15 dakika

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaya camping te konaklarsanız lütfen deneyimlerinizi bizim ile paylaşırmısınız? Bu yaz tatil planımızda Kapodokya bizimde rotamızda. Teşekkürler

Kaya camping te konaklarsanız lütfen deneyimlerinizi bizim ile paylaşırmısınız? Bu yaz tatil planımızda Kapodokya bizimde rotamızda. Teşekkürler
Bizim aileceğe Arka bahçemiz diye tabir ettiğimiz Kapadokya ile ilgili öğrenmek istedikleriniz konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Konu kaya kamping e gelince bölgede tecrübe ettiğimiz 4 farklı kamp alanı daha bulunmasına rağmen hem çadır kamping için karavan kamping için Kaya Kamping bizim favorimiz.Fırsat bulduğumuz her fırsatta(yılda en az 8-10 kez ) gittiğimiz ve gidilmesi gereken biryer olarak düşünüyorum.Daha önce genel bir değerlendirme yaptığım aşağıdaki yorum haricinde sormak istediğiniz başka soru olursa çekinmeden yazın lütfen ;

Tek Kelime ile "Mükemmel": Kaya Camping Caravaning, Göreme, Türkiye - TripAdvisor

1-2-3 burdur salda fest teror olaylarindan dolayi ertelenmis ilgilenen arkadaslarin haberi olsun...

Merhabalar

Dün kaya camping ile görüştüm açıkmış.seyahatim dönüşü izlenimlerimi sizinle mutlaka paylaşacağım.

Sağlıcakla kalın

Bizim aileceğe Arka bahçemiz diye tabir ettiğimiz Kapadokya ile ilgili öğrenmek istedikleriniz konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Konu kaya kamping e gelince bölgede tecrübe ettiğimiz 4 farklı kamp alanı daha bulunmasına rağmen hem çadır kamping için karavan kamping için Kaya Kamping bizim favorimiz.Fırsat bulduğumuz her fırsatta(yılda en az 8-10 kez ) gittiğimiz ve gidilmesi gereken biryer olarak düşünüyorum.Daha önce genel bir değerlendirme yaptığım aşağıdaki yorum haricinde sormak istediğiniz başka soru olursa çekinmeden yazın lütfen ;

Tek Kelime ile "Mükemmel": Kaya Camping Caravaning, Göreme, Türkiye - TripAdvisor

Merhabalar

İlginize ve desteğinize çok teşekkür ederim. Yapmış olduğunuz yorumlardan sonra tercihim kesinlikle kaya kamping olacak. Acaba bu seyahatleriniz esnasında erciyese çıkma fırsatıda buldunuz mu? Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Merhabalar

İlginize ve desteğinize çok teşekkür ederim. Yapmış olduğunuz yorumlardan sonra tercihim kesinlikle kaya kamping olacak. Acaba bu seyahatleriniz esnasında erciyese çıkma fırsatıda buldunuz mu? Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

En son Erciyes'e pazar çıktım.:smiley: Daha önce bahsetmedim sanırım ama Kayseri de yaşıyorum.Kapadokyaya arka bahçemiz dememin sebebide yakınlığı. Kış sezonunda fırsat bulduğum her pazar Erciyese kaymaya gitmeye çalışıyorum. Elimden gelecek bir şey ise severek yardımcı olmaya çalışırım

En son Erciyes'e pazar çıktım.:smiley: Daha önce bahsetmedim sanırım ama Kayseri de yaşıyorum.Kapadokyaya arka bahçemiz dememin sebebide yakınlığı. Kış sezonunda fırsat bulduğum her pazar Erciyese kaymaya gitmeye çalışıyorum. Elimden gelecek bir şey ise severek yardımcı olmaya çalışırım

Erciyesi 5-6 sefer uzaktan görmek kısmet oldu, her görüşümde beni tekrar tekrar büyüledi,hazır oraya kadar gelmişken cumartesi göremeden bir araca atlayıp erciyesi görmek niyetindeyim. Hayatımda hiç kayak yapmadım bu konuda kabiliyetim olmadığını düşünüyorum ama o dağda biraz yürüyüp havayı içime çekip manzaraya doymak istiyorum. Ulaşım ve trekking güzergahı konusunda bana bilgi verebilir ve tecrübelerinizden faydalandırırsanız size minnettar olurum.çok çok teşekkür ederim.

Erciyesi 5-6 sefer uzaktan görmek kısmet oldu, her görüşümde beni tekrar tekrar büyüledi,hazır oraya kadar gelmişken cumartesi göremeden bir araca atlayıp erciyesi görmek niyetindeyim. Hayatımda hiç kayak yapmadım bu konuda kabiliyetim olmadığını düşünüyorum ama o dağda biraz yürüyüp havayı içime çekip manzaraya doymak istiyorum. Ulaşım ve trekking güzergahı konusunda bana bilgi verebilir ve tecrübelerinizden faydalandırırsanız size minnettar olurum.çok çok teşekkür ederim.

Kapadokyadan günibirlik kayseri merkeze gelip ordan erciyese çıkıp aynı güzergah üzerinden de dönmek(erciyestede zaman geçireceğinizi düşününce ) zor ve baya bir yorucu olabilir.Erciyese Kayseri merkezden belediye otobüsleri veya develi ilçe dolmuşları ile gidebilirsiniz. Mevsim kış olduğu ve erciyestede anlık hava şartları değişebildiği için fiziksel performansınız ve ekipman yeterliliğiniz iyi ise Tekir kapı dediğimiz merkez bölgesinde yürüyebilir, sosyal tesislerden yararlanabilirsiniz.Ancak Hava sıcaklığı sıfır derece üstüne bu mevsimde pek çıkmaz,azda olsa arazide halen kar var.Hissedilen sıcaklık ise sıfırdan çok daha düşüktür.

Nacizane benim size tavsiyem illa erciyesi görüm diyorsanız geldiğiniz gün Kayseri'de veya erciyeste konaklamak, sonra kapadokyaya geçip orda devam etmek şeklinde olabilir.Yada aynı planı Kapadokya dönüşünede bırakabilirsiniz.
Kayaseri Havalaanından yakın zamanda başlayan Havaş otobüsleri ile Şehir terminaline geçiliyor diye biliyorum.Burdan Kapadokyaya geçen Şehirlerarası Otobüs firmaları veya garın hemen yanındaki ilçe terminalinden Kapadokya ya küçük otobüsler bulmanız mümkün.

Kapadokyadan günibirlik kayseri merkeze gelip ordan erciyese çıkıp aynı güzergah üzerinden de dönmek(erciyestede zaman geçireceğinizi düşününce ) zor ve baya bir yorucu olabilir.Erciyese Kayseri merkezden belediye otobüsleri veya develi ilçe dolmuşları ile gidebilirsiniz. Mevsim kış olduğu ve erciyestede anlık hava şartları değişebildiği için fiziksel performansınız ve ekipman yeterliliğiniz iyi ise Tekir kapı dediğimiz merkez bölgesinde yürüyebilir, sosyal tesislerden yararlanabilirsiniz.Ancak Hava sıcaklığı sıfır derece üstüne bu mevsimde pek çıkmaz,azda olsa arazide halen kar var.Hissedilen sıcaklık ise sıfırdan çok daha düşüktür.

Nacizane benim size tavsiyem illa erciyesi görüm diyorsanız geldiğiniz gün Kayseri'de veya erciyeste konaklamak, sonra kapadokyaya geçip orda devam etmek şeklinde olabilir.Yada aynı planı Kapadokya dönüşünede bırakabilirsiniz.
Kayaseri Havalaanından yakın zamanda başlayan Havaş otobüsleri ile Şehir terminaline geçiliyor diye biliyorum.Burdan Kapadokyaya geçen Şehirlerarası Otobüs firmaları veya garın hemen yanındaki ilçe terminalinden Kapadokya ya küçük otobüsler bulmanız mümkün.[/QUOTE

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle dikkate alacağım ve erciyesi kapadokya dönüşüne bırakacağım.iyi günler dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri