Karavan 220 Volt Elektrik Giriş Fişi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,969

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
arkadaşlar uzun konaklamalardan kamp alanından elektrik alabilmek için karavana fiş adapte etmek lazım, hem kibar hemde işlevsel olmalı, ben aşşağıdaki römork fişini kullanmak istiyorum, hem dışarı çıkıntısı yok hemde su için kapağı mevcut ve heryerde bulunan bir malzeme markası ak-sa,
sizlerin önerebileceği başka malzemeler varmı,

DSC01954

DSC01955

DSC01956

DSC01958

DSC01959

Etiketler
Ynt: Karavan 220 Volt Elektrik Giriş Fişi

Sayın Buralpdi,

Karavana 220 volt elektrik girişi için kullanılanstandart fiş ve priz resimlerini aşağıda veriyorum:

Karavan sabit prizi:
[attachment=1]

Bağlantı kablo fişi :
[attachment=2]

Resimlerden de görüleceği gibi kablonun ucundaki fiş tehlikeyi önlemek için kapaklı ve dişi özellikli. Karavandaki priz ise erkek. Fişin kapağını açıp prize taktığınızda, priz resminde görünen küçük mavi plastik mandal iki parçayı birbirine kitliyor ve bağlantıyı çekme ile çıkmayacak bir hale getiriyor. Yani sistem güvenli olacak şekilde tasarlanmış.

Bu parçaları sıradan elektrik malzamesi satan yerklerde bulabileceğinizi sanmıyorum ama büyük mağazalarda bulabilirsiniz.

Selamlar,

Doğan

Fi

Sabit priz

Doğan bey yapı marketler dahil baktım ama bu ürüne benzer bir şey bulamadım, nereden temin edebiliriz

İzmir Ege Karavan, Bu tür malzemeleri satıyor. Telefonla görüşürseniz kargo ile yollayabilirler. Bir de yurt dışından internet aracılığı ile değeri 100 Euro nun altındaki malzemeleri gümrüksüz olarak ( örneğin Reimo'dan) almak mümkün diye biliyorum.
Kolay gelsin.

http://www.tekneyatshop.com/index.php?page=1&AnaIDi=227&AltIDi=229

Araç kasasına takılan kısmı ise tüm karavan üreticilerinde bulabilirsin hocam... (Adapazarı, Ege ve İmaj karavanda)

Bende araç dışı 220v şebeke besleme pirizi araştırmalarımı sürdürüyorum, ilk örneği aldım, kilitli kapaklı lastik contalı, ama marin bacakli, uzatmamın bir ucunu marin fiş ile değiştirerek kullanabilirim, birde 4 cm kadar çıkıntı yapması canımı sıktı, araştırmalarıma devam edeceğim...
Araştırırken, çok güzel minik ve çıkıntısız pirizler buldum, ama kapakları çok kırılgan, araçlar yolda yağışlı ortamlarda oto yıkamalarda suya maruz kalacağı içinde bir kısmınıda bu sebeple suya mukavim olmadıkları için elemek zorunda kaldım...
Arkadaşlardan bir şey rica edeceğim, lütfen Türkiye'de satılmayan ürünleri internetten bulup eklemeyelim, marin marketlerdeki pirizler 150-305 TL arasında bunlarıda biliyoruz, biraz alternatif sektörlerde, makina imalatında ve otomasyonda kullanılan fiyatlarıda uygun ürünleri nereden temin edilebileceğinide paylaşalım..

Metecee

bu fotoğraftakiler şeklen de oldukça iyi duruyor.
ankara'da bu ürünlerden bulabileceğim bir yer varmıdır?

dogan124' Alıntı:
Sayın Buralpdi,

Karavana 220 volt elektrik girişi için kullanılanstandart fiş ve priz resimlerini aşağıda veriyorum:

Karavan sabit prizi:
[attachment=1]

Bağlantı kablo fişi :
[attachment=2]

Resimlerden de görüleceği gibi kablonun ucundaki fiş tehlikeyi önlemek için kapaklı ve dişi özellikli. Karavandaki priz ise erkek. Fişin kapağını açıp prize taktığınızda, priz resminde görünen küçük mavi plastik mandal iki parçayı birbirine kitliyor ve bağlantıyı çekme ile çıkmayacak bir hale getiriyor. Yani sistem güvenli olacak şekilde tasarlanmış.

Bu parçaları sıradan elektrik malzamesi satan yerklerde bulabileceğinizi sanmıyorum ama büyük mağazalarda bulabilirsiniz.

Selamlar,

Doğan

Yukarıdaki prizler, fabrika makinalarının elektrik kumanda panolarında kullanılan prizler, az bişey çıkıntıları var ama idare edebilirler...Veya aşağıdaki gibi teknelerde kullanılan duş girişlerinin içine elektrik fişi montajlayarak ideale en yakın elektrik besleme girişi yapılabilir...

Grnt236

Grnt237

Grnt235

atiladi' Alıntı:
Yukarıdaki prizler, fabrika makinalarının elektrik kumanda panolarında kullanılan prizler, az bişey çıkıntıları var ama idare edebilirler...Veya aşağıdaki gibi teknelerde kullanılan duş girişlerinin içine elektrik fişi montajlayarak ideale en yakın elektrik besleme girişi yapılabilir...

Atilla bey sizin resimdeki karavana bu piriz lazım avrupanın bazı yerlerinde

150720112179

Burada sağda görülen uç bizim standart topraklı prizimiz. Sağdaki yanlış hatırlamıyorsam Malta'da kullanılıyordu. Bunun uçları köşeli olan İngilizlerin standardı. Halilo11'in gönderdiği fotoğraftaki nesne temel olarak adaptör işlevi görüyor. Aynı işlevi görecek muhtelif ülkeler için adaptörler havaalanlarında hemen her zaman bulunuyor. Buralarda bulacağınız adaptörler fotoğraftaki gibi kablolalı değil, doğrudan prizin üzerine takılan cinsten. İlgilenen var ise İngiltere'deki sistem için adaptör priz örneğini fotoğraflayıp gönderebilirim.

Doğrudur dünyanın çeşitli yerlerinde marinalarda farklı firizler kullanılır, yuvarlak pabuçlu 3'lü marin prizler olduğu gibi, dikdörtgen pabuçlu prizlerin kullanıldığı yerlerde var, yıllardır karavancılık yaptığımız için zaman içinde 3-4 çeşit adaptör sahibi olduk, gittipğimiz yerde hangisi uygunsa onu kullanıyoruz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR