Karavan Mobilyası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Toztuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,967

Toztuna

Ana Kamp
merhaba arkadaşlar,
17 m3 ducatom var. karavan imalatçılarının verdiği uçuk fiyatlara bütçem yetmediği için kendim yapma fikrini düşünmeye başladım ama ben mobilyayı yapamam. mdf den çok dolap vs yapmışlığım var ama aynı şey değil. marangozlar da sabit kafa. su kontrasından şık mobilya yapan istanbulda bildiğiniz usta var mı?

Etiketler
merhaba arkadaşlar,
17 m3 ducatom var. karavan imalatçılarının verdiği uçuk fiyatlara bütçem yetmediği için kendim yapma fikrini düşünmeye başladım ama ben mobilyayı yapamam. mdf den çok dolap vs yapmışlığım var ama aynı şey değil. marangozlar da sabit kafa. su kontrasından şık mobilya yapan istanbulda bildiğiniz usta var mı?
Daha once mobilya deneyiminiz varsa herturlu yaparsiniz.kendi fikirlerinizi uygulayin.ben profil kasa uzerine mobilya giydirmesi yapacagim.kimsede gormedim.onemli olan kendi zihninizde isi botormek.disardan arayisa gecmeyin bence.

Konuyu takibe aldım çünkü benim de ihtiyacım var bu bilgilere. Mobilya konusunda tecrübesizim ama basitçe yapabilirim. Bahsi geçen su kontrasını çok duydum. Sizce hangi malzemeyi kullanmalıyım ve İstanbul içinde nereden almayım? İhtiyacım olan şey düz bir plaka çünkü yerden yüksek bir yatak yapacağım. Kaba saba olarak şöyle bir şey olacak, alta fotoğraf ekliyorum. Bu şekilde bir profil bana yeter. Önemli olan konu yatağın iki kişiyi rahatça taşıyabilecek mukavemette olması. Çünkü sadece yere sabitlemeyi düşünüyorum. Dolayısıyla yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
1f04a21edc45592627bc1b71833d1fba

Kürşad bey eğer bunu biraz daha açarsanız bir vakit bulduğunuzda çok memnun olurum. Çünkü inanın o kadar bilgisizimki :smiley: Bahsi geçen malzeme nedir ve 2boy’dan kasıt nedir?
Yaptiracaginiz malzemeyi kafanizda tasarlayin.araciniza gore olcu alin.2 boy profil alin.her boy 6mt dir.12 mt yapar iki boy.aldiginiz yerin yakinlarinda demircide olur.olculerde kestirin kaynattirin.ustune ne kaplarsaniz kaplayin.suntalam, kontra. Mdf, tahta vs vs.sonra araciniza monte edin.

Daha once mobilya deneyiminiz varsa herturlu yaparsiniz.kendi fikirlerinizi uygulayin.ben profil kasa uzerine mobilya giydirmesi yapacagim.kimsede gormedim.onemli olan kendi zihninizde isi botormek.disardan arayisa gecmeyin bence.
hocam ben mutfak dolabı giysi dolabı yaptım ama karavan mobilyası işi bambaşka biraz da büyük karavancıların yaptığı gibi estetik olsun istiyorum. yukarıdaki arkadaş gibi sadece yatak olsa yaparım da bunun mutfağı var banyosu var yan panelleri var vs. aslında ben bu konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırma yaptım yok ben bu işi beceremem :smiley:) ama malzemeleri de almış bulundum

özetle şimdi bana lazım olan benim elimdeki malzemeyi ekipmanı monte edecek mobilyasını yapacak butik bir karavancı.

hocam ben mutfak dolabı giysi dolabı yaptım ama karavan mobilyası işi bambaşka biraz da büyük karavancıların yaptığı gibi estetik olsun istiyorum. yukarıdaki arkadaş gibi sadece yatak olsa yaparım da bunun mutfağı var banyosu var yan panelleri var vs. aslında ben bu konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırma yaptım yok ben bu işi beceremem :smiley:) ama malzemeleri de almış bulundum

özetle şimdi bana lazım olan benim elimdeki malzemeyi ekipmanı monte edecek mobilyasını yapacak butik bir karavancı.
Malzeme ne aldiniz.varsa aracinizin fotolarini atin bakayim.

hekiler
güneş paneli
invertör aküler şarj
ocak evye
lavabo musluk tuvalet
majeratör
göstergeler dış aydınlatmalar
masa ayakları döner koltuk mekanizması
webasto
hidrafor
elektrik su girişleri
dış duş
basamak vs ana hatlarıyla lazım olabilecek çoğu şeyi aldım yani
araç da 2+1 boş panelvan

hekiler
güneş paneli
invertör aküler şarj
ocak evye
lavabo musluk tuvalet
majeratör
göstergeler dış aydınlatmalar
masa ayakları döner koltuk mekanizması
webasto
hidrafor
elektrik su girişleri
dış duş
basamak vs ana hatlarıyla lazım olabilecek çoğu şeyi aldım yani
araç da 2+1 boş panelvan
Aslina bakarsaniz karisik gibi gorunsede degil.sadece eleltrik kismi problem.gunes enerjisini uzmanina yaptirmaniz gerekli.siz yaparsaniz baya bi bos vaktiniz ve alet edavat olmasi lazim.tabiki işi bitirememeyi de dusunmek gerekli.buyuk bir iş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR