Karavanda Çamaşır Makinesi Konusuna Yeni Bir Yaklaşım :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,933
Böyle bir poroceye benimde ihtiyacım olsada kapasitemin üzerinde bir emek ve tasarım. Geçen yaz söke'li karavancı arkadaşta gördüm yayık makinasına 12 V elk.cam motoru takarak çalıştırmış kazanın hacimini
saymazsak başarılı bir çalışmaydı. Seyyar olması bu porocenin en başarılı özelliği,takipteyim.

Ben yinede kafa yoracagım efendim.Bu makineyi uzman gibi neden önerdiniz acaba?
Selamlar,

Teknelere ilgim dolayısı ile aynı çamaşır problemi orada da yaşandığından böyle bir çözüm olmuştu. Bende öneriyim dedim.

Bu arada bu indirimli fiyatı eskiden 2500tl idi.

Enerji sıkıntısı neden problem olsun ki. Kampta elektrik var yada benzincinin fişine takılabilir diye düşünüyorum 10 lira verseniz en kötü...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yinede bu markanın sizce ayrıcalıklı özelliği nedir ki öneriyorsunuz onu merak etmiştim.Ben elektriği bir fiş ile alıp makineyi çalıştıracaksam buna niye deve yükü ile para vereyim ayrıcalığı nedir
Bu markanın ayrılacalığı şu, başka hiçbir markada böyle bir tasarım ve boyut yok.

Elektrik olmadan akü ile nasıl çamaşır makinesi çalıştırmayı düşünüyorsunuz acaba? Eğer öyle bir niyetiniz varsa hayal benden söylemesi.

Eşek yüküyle para demişiniz ama bence gerekli birşey. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Hem rahatına düşkün olupta hemde 3 kuruşa 5 köfte olmuyor malesef.

Ben paylaşım yaptım belki birisinin işine yarar diye, hata yaptım herhalde...

Selamlar,

Teknelere ilgim dolayısı ile aynı çamaşır problemi orada da yaşandığından böyle bir çözüm olmuştu. Bende öneriyim dedim.

Bu arada bu indirimli fiyatı eskiden 2500tl idi.

Enerji sıkıntısı neden problem olsun ki. Kampta elektrik var yada benzincinin fişine takılabilir diye düşünüyorum 10 lira verseniz en kötü...

öneriniz ve böyle bir cihazın varlığından haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim.
Benim açımdan bu cihazı yorumlarsam;
bu çamaşır makinasının elektriğini kamptan alıp kullanılacak ise, kamplarda zaten çamaşır makineleri var.
Bu makine için yüklü para ödemek, karavanda ona yer ayarlamak(70x77 cm az olmayan bir alan) ve ek yük olarak taşımak fayda/maliyet oranı bakımında bence gereksiz kılıyor.
İhtiyac duyup alıp kullanana da karışacak durumda da değiliz.
Para onun,keyif onun ,karavan onun,ihtiyacları onun.
Bize ne ? .
Sadece hayırlı kullanmalar demekten başka bir şey düşmez.

Böyle bir poroceye benimde ihtiyacım olsada kapasitemin üzerinde bir emek ve tasarım. Geçen yaz söke'li karavancı arkadaşta gördüm yayık makinasına 12 V elk.cam motoru takarak çalıştırmış kazanın hacimini
saymazsak başarılı bir çalışmaydı. Seyyar olması bu porocenin en başarılı özelliği,takipteyim.

Selamm,
Kullandığımız motor 85-90W gücünde 2kg' a kadar sorun çıkamayacağını düşünüyorum. Devri 90d/d gibi ayarladık; yıkama için yeterli görünüyor mevcut örneklere göre.

Santrifüj sıkma için daha yüksek güç gerekli ama boyutları büyüteceği için eksenden uzaklaşıyoruz ;)

Neyse, prototipi bitirip denemeleri yapalım da göreceğiz işe yarar mı yaramaz mı...

Son düzenleme:

Bu markanın ayrılacalığı şu, başka hiçbir markada böyle bir tasarım ve boyut yok.

Elektrik olmadan akü ile nasıl çamaşır makinesi çalıştırmayı düşünüyorsunuz acaba? Eğer öyle bir niyetiniz varsa hayal benden söylemesi.

Eşek yüküyle para demişiniz ama bence gerekli birşey. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Hem rahatına düşkün olupta hemde 3 kuruşa 5 köfte olmuyor malesef.

Ben paylaşım yaptım belki birisinin işine yarar diye, hata yaptım herhalde...

Merhabalar,
LG nin bu çamaşır makinesi gerçekten ilginç ve kullanışlı bir tasarım bence de. Makineyi yatay hale getirip bir çekmece gibi kullanmak da farklı görüş açısına güzel bir örnek. Tabii suyu ısıtma, yüksek devirde sıkma gibi özellikleri nedeniyle çok enerji gerektirmesi kaçınılmaz. Konfor açısından süper.

Bizim yapmak istediğimiz kısıtlı güçle pratik bir çözüm; akünün gücünü az görmeyin bu işe yeterli...

Eminim pek çok kişi sizin paylaşımınız sayesinde haberdar olacaktır bu konforlu çözümden de...

Bu arada makinanın enerji sınıfı A+++ yani belki akü ile bile çözülebilir..

LG nin bu küçük çamaşır makinesini en son Viya Karavan yaptığı 15 m3 karavanda kullanmıştı (Face'te yayınlanan 16 Şubat tarihli paylaşımlarında). İlk olarak orada görmüştüm. Proje'ye sonradan dahil ettikleri için bu çamaşır makinesini yatak altında bagaja koymuşlardı haliyle biraz yer kaplamıştı. Projeye baştan dahil edilseydi, kabin içerisinde buzdolabını koydukları yerin altına eklenebilirdi. Yapılan yorumlara gelen bir cevapta çamaşır makinesini 900-1600 watt arası harcamada bulunacağından bahsedilmişti Face'te. Hızlı yıkama kullanılırsa ve su ısıtma gereksinimi olmazsa 900waat saatlik harcama olur (hızlı yıkama genelde 15 dk da tamamlanır, bu da 225watt a tekabül eder). Yine sistemi çok aşırı yormaz. tabi bu yazdıklarımın hepsi hızlı yıkama için gerçerli.

O zaman portatif jeneratör ile çalıştırılabilir sanırım.

ayak gücü ile çalışan mini çamaşır makinasıda yapılmış.

65c8af_380c7fde06fd47afac72db38428f6e1d.jpg

download.jpeg

John steinbeck diye bir yazar var. Onun köpeğimle Amerika Yollarında diye bir kitabını okumuştum. Orada sıradan bir kovanın içine çamaşırları koyuyor onu da arabanın içinde bir yere asıyordu. Bu şekilde doğal çamaşır makinası yaptım diyordu. Bu konuyu okuyunca onu hatırladım şimdi.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR