Karavanda Sulu Sistem Soğutucu Kullanılır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan d.ata Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,379
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
yapımına devam ettiğim karavanım da sulu sistem soğutucuyu denedim sonucunu merak eden arkadaşlar videomu izleyebilirler ..Kanalıma abone olursanız sevinirim.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=9ngokNhCr2U
bizim gibi 65 yaş ve üstü gurubu kısa zamanda " romatizma ve aşırı nemden dolayı" imam ın kayığına bindirir bu tür soğutucular , karavanda normal klima bile gereksiz , 2 tane USB fan yeterlidir

konu basliginizda affiniza siginarak bir gozlemimi yazmak isterim son zamanlarda yapilan karavanlarda yalitim, elektrik ve isitma-sogutma konularina gereginden fazla onem veriliyor. gezileriniz bir haftadan uzun surmeyecekse bunlarin cok anlami olmuyor. delinin biri kuyuya bir tas atti kirk akilli cikarmaya ugrasiyor. kendinizi bu kadar yormayin karavan yapimi bittiginde gezebilecek enerjiniz ve paraniz kalsin. bir de onerim var, sosyal medyada paylasilan tum guzel seyler elimizden alindi. bakin salda golu binlerce yildir orada duruyordu iki uc yil icinde cehenneme dondu, uzungol un de ayni. o kadar karavan donusum paylasimi yapildi ki ticari omrunu tamamlamis minibuslerin panelvanlarin fiyati uce katladi. forumda degerini bilen gercek karavan dostlari ile paylasmak yeter de artar. millet begensin tiklasin diye degil kendiniz icin birseyler yapin. forumda da begendirmek icin degil fikir almak icin paylasim yapiliyor. video yerine fotograf koysaniz cok daha guzel olur. eskiden yapilan paylasimlari okumak ne kadar keyifli simdi iki uc sayfada bitiyor hicbir bilgi alisverisi yok. bakin ben yaptim hadi izleyin ve begenin seklinde. atilla bey in yucel bey in yapim hikayelerini bir okuyun bir de yeni yapim hikayelerine bakin. amacim sizi incitmek veya yaptiginiz isi kotulemek degil. yazdiklarim da sahsiniza degil son zamanda forumda yapilan paylasimlarla ilgilidir. emeginize saygisizlik amaci gutmemektedir. dostane duygularla bir iki cumle yazayim dedim. anlayisiniza simdiden tesekkur ederim

konu basliginizda affiniza siginarak bir gozlemimi yazmak isterim son zamanlarda yapilan karavanlarda yalitim, elektrik ve isitma-sogutma konularina gereginden fazla onem veriliyor. gezileriniz bir haftadan uzun surmeyecekse bunlarin cok anlami olmuyor. delinin biri kuyuya bir tas atti kirk akilli cikarmaya ugrasiyor. kendinizi bu kadar yormayin karavan yapimi bittiginde gezebilecek enerjiniz ve paraniz kalsin. bir de onerim var, sosyal medyada paylasilan tum guzel seyler elimizden alindi. bakin salda golu binlerce yildir orada duruyordu iki uc yil icinde cehenneme dondu, uzungol un de ayni. o kadar karavan donusum paylasimi yapildi ki ticari omrunu tamamlamis minibuslerin panelvanlarin fiyati uce katladi. forumda degerini bilen gercek karavan dostlari ile paylasmak yeter de artar. millet begensin tiklasin diye degil kendiniz icin birseyler yapin. forumda da begendirmek icin degil fikir almak icin paylasim yapiliyor. video yerine fotograf koysaniz cok daha guzel olur. eskiden yapilan paylasimlari okumak ne kadar keyifli simdi iki uc sayfada bitiyor hicbir bilgi alisverisi yok. bakin ben yaptim hadi izleyin ve begenin seklinde. atilla bey in yucel bey in yapim hikayelerini bir okuyun bir de yeni yapim hikayelerine bakin. amacim sizi incitmek veya yaptiginiz isi kotulemek degil. yazdiklarim da sahsiniza degil son zamanda forumda yapilan paylasimlarla ilgilidir. emeginize saygisizlik amaci gutmemektedir. dostane duygularla bir iki cumle yazayim dedim. anlayisiniza simdiden tesekkur ederim
1000 aboneyi geçip , beğen tıkla olursa , para kazanılıyormuş da , bir kaç kişiye ben de abone oldum , sosyal medya bu yapacak bir şey yok , izlenmeye değer bir şey ortaya çıkıyorsa , o kişiye abone olup tıklayacağız galiba , hoş görüyorum , internet dünyasının kaçınılmazlarından .

o zaman amac baska demektir. maksat karavan yaparken tecrubelerden yararlanmak degil abone yapip para kazanmak olur. forum ruhuna aykiri bence bu niyetle burada baslik acmak hata olur. ayrica tiklatarak para kazanmak da neymis o sekilde para kazanmak bize ters 😂😂😂😂😂

.
Tıklama başına ~0,8 kuruş ile işlerin tıkırında gitmesini ummak kolay olmamalı ? Ben genelde bu amaçla metazori oluşturulan videoların bazen tartışmalı kalitesinin, bilgi yayılımına olan etkisini sorunlu bulanlardanım..
@d.ata ‘nın videolarına etraflıca bakmadığımdan umarım kendisi üzerine alınmaz.

Üstelik biz işlediği konuları seneler içinde eski tecrübeli karavancılarla bu platformda defalarca ve etraflıca konuşmuştuk. Keşki o da bizi ve konuştuklarımızı kaale alıp konuya direk katkıda bulunsaydı, bu sefer de biz, kazancımız olmadan sadece sevinir, belki de yeni şeyler öğrenebilirdik ?

Çünkü “Forum” kavramından anladığımız, ayni ilgiyi paylaştığımız kimselere
hadi gel beraber sohbet edelim” demek oluyor. :yum:
Monolog ise başka şey olmalı..
.

Son düzenleme:

o zaman amac baska demektir. maksat karavan yaparken tecrubelerden yararlanmak degil abone yapip para kazanmak olur. forum ruhuna aykiri bence bu niyetle burada baslik acmak hata olur. ayrica tiklatarak para kazanmak da neymis o sekilde para kazanmak bize ters
çok kişi para kazanmak için , bu tür karavan videoları çekip yayınladı , ancak içlerinde dişe dokunur para kazanan 2-3 kişiyi geçmez , bu yolu izleyen kişi sayısı epey arttı , bu durum forum kurallarına uymaz doğru ama yapacak bir şey yok , kaçınılmaz bir durum , izlemeye değer bulursanız , abone olup tıklarsınız , ben bazı faydalı şahsiyetlere de şahit oldum , ve de abone oldum .

bazen de yokmu bu ihtiyara destek diye yardım isteyen de oldu , ona da abone oldum , bir süre sonra izlemeyi unuttum , abone olduğumla kaldım .

Hap yap para kap oluyor bazı videolar. Ben abone de olurum bazılarına. Faydalı şeyler denk geldiği de oluyor. Ben youtube'u sadece bana özel bazı anları kaydedip paylaşmak için kullanıyorum.
Ömrüm boyunce beş kuruş reklam geliri kazanmadım Bloglarımdan. Hepsinin geliri siteyi açtıran kuruluşa gidiyor. Öyle aman aman bir tıklama da yok zaten. Bu işi para için yapmadığım için bıkmadan usanmadan yazıyorum. Ben paylaşmayı seviyorum.

Çok akılsız bir seçim, çok saçma bir kullanım.
Haydi siz konunun tekniğinden bi habersiniz,
Olabilir, normal bir vatandaşsınız..

Ama bunu size öneren meslek saygısız satış elemanı,
bu tip evaporatif soğutucuların daimi dış hava ile
beslenmesi konusunu niye size söylemedi.. :mad:

Bunlar iç hava ile beslendiği zaman iç ortam nemliliğini anormal arttırır.
Sağlık için zararlıdır.
Hele benim gibi, sizin gibi yaşı belli noktalara gelmiş insanlar için.
Gençlere de asla tavsiye etmem.

Bu tip sözde soğutucuların susuz çalışması, fan yerine kullanılması demektir ki,
fan için daha ucuz çözümler var .

Ayrıca bu aşırı rutubet/nem araç içineki bütün ahşabı uzun vadede zedeler !

Bu soğutuucunun doğru kullanımı: KARAVANDA KULLANMAMAKTIR..!

Ha illa kullanmalıyım diyorsanız, bu sulu fanı koyduğunuz yerin arkasına,
yaklaşık 30x30 cm ebatlarında bir delik açın,
damperli bir menfez koyun.
Kullanacağınız zaman bu damperi açarsınız.
Daimi dış hava beslemesi olur.

Tabii bu aşırı nemli havanın egzostu için de bir pencereniz daima açık bırakılmalıdır.
Kış için de bu menfeze ek ısı yalıtım gerekeceğini de unutmayın.

Karavanınızı sağlıkla kullanın.

Son düzenleme:

Benim çalıştığım sektörde eski kült bilgilere takılmış gelişime kapalı ve çevresinde deneyip kendisi görmek isteyen insanlara sebepsiz ayrıca konu dışı linç/mobing uygulayan kişilere DİNAZOR deriz.
YouTube dan takibe geçtim gereksiz olumsuzluk yüklenmeyelim. Tüm olumsuz ve ağır yorumlara rağmen ben de bir master ile başlıyorum.
İyi çalışmalar

Konu hakkında hiçbir teknik bilgin olmadığı belli..
Sen gezmeye devam et, belki bir şeyler öğrenirsin.
Evvela karşındaki muhatabın kim olduğunu araştır da,
dinazor yaftasının ne kadar eğreti durduğunu gör.

Siteye dün kaydolmuşsun yeni üye..
Bugün ahkam kesmeye başlamışsın.

Tebrikler.

Konu hakkında hiçbir teknik bilgin olmadığı belli..
Sen gezmeye devam et, belki bir şeyler öğrenirsin.
Evvela karşındaki muhatabın kim olduğunu araştır da,
dinazor yaftasının ne kadar eğreti durduğunu gör.

Siteye dün kaydolmuşsun yeni üye..
Bugün ahkam kesmeye başlamışsın.

Tebrikler.
*Teknik bir yorum yapmadım🤷‍♂️
*İhtiyacım olan bir konu değil öğrenmemek gerek yok.
*Seni tanımak istemiyorum çünkü benzerin bol.
*Yeni kayıt oldum ama gidiciyim.
*Ahkam ın sözlükten anlamına bakmalısın.
Şimdi sen ya videonun sonunu seyretmemişsin ya da yazdığın bu 5 cümlelik yanıt ile bahsettiğim Dinazor tanımını yeniden var ettin🤦‍♂️

Videonun sonunda verileri gördükten sonra çok verimli olmadığını nem in de beklediğinden fazla arttığını kendisi söylemiş ve deneme! diyor zaten.
Yalan söylemiyor bir şey satmıyor.
Şimdi sen bu adamı neden linç ettiğini aşağıladığını ve emeğine saygısızlık ettiğini açıklarmısın?

Son düzenleme:

*Teknik bir yorum yapmadım
*İhtiyacım olan bir konu değil öğrenmemek gerek yok.
*Seni tanımak istemiyorum çünkü benzerin bol.
*Yeni kayıt oldum ama gidiciyim.
*Ahkam ın sözlükten anlamına bakmalısın.
Şimdi sen ya videonun sonunu seyretmemişsin ya da yazdığın bu 5 cümlelik yanıt ile bahsettiğim Dinazor tanımını yeniden var ettin

Videonun sonunda verileri gördükten sonra çok verimli olmadığını nem in de beklediğinden fazla arttığını kendisi söylemiş ve deneme! diyor zaten.
Yalan söylemiyor bir şey satmıyor.
Şimdi sen bu adamı neden linç ettiğini aşağıladığını ve emeğine saygısızlık ettiğini açıklarmısın?

@YanlışGezenAdam:

@AKMühendis

abimizin yazdığında bana göre hiç bir anormallik yok

sanki sen yanlışyerlerdegezenadam olarak , yine yanlış yerlerde geziyorsun

bizler kafandaki dinazor hobinde , tasavvur ettiğin insanlardan değiliz , hepimiz kültürlü çoğu yüksek tahsilli insanlarız , sen bizlerin olmadığı bir yer ara kendine , beğenmeyene güle güle deriz .

.
Süleyman bey,
Yeni kayıt oldum ama gidiciyim.
diyerek buradan taşınacağını zaten söylemekte. Sanırım atlamış olmalısınız ?..
Bizde " Beyan esastır" diyecektim ama bu deyim aslında Medeni Kanunda "taşınmazlar" için kullanıldığından haklı çekinceleri akla getirmekte. :yum:

Yücel bey bazı katılımcılar için, forumlarda kuyruklu yıldız gibi birden bire "parlayıp" geldiğinden hızlı kaybolma fenomeninden dem vurmuştu.
Ona sormak en doğrusu olmalı ?
.

Son düzenleme:

.
Süleyman bey,

diyerek buradan taşınacağını açık gönüllülükle söylemekte. Atlamış olmalısınız ?..
Bizde " Beyan esastır" diyecektim ama bu deyim aslında Medeni Kanunda "taşınmazlar" için kullanıldığından haklı çekinceleri akla getirmekte.

Yücel bey bazı katılımcılar için, forumlarda kuyruklu yıldız gibi birden bire "parlayıp" geldiğinden hızlı kaybolma fenomeninden dem vurmuştu.
Ona sormak en doğrusu olmalı ?
.

Aniden belirip en yaşlı ''tospağa'' lara çatan hızlı tavşanın hikayesiydi. :smiley:

Aniden belirip en yaşlı ''tospağa'' lara çatan hızlı tavşanın hikayesiydi. :smiley:
Hızlı tavşandan selamlar 😊 sizler çok agresif hiç munakaşaya açık insanlar değilsiniz🙋🏻‍♂️
@YanlışGezenAdam:

@AKMühendis

abimizin yazdığında bana göre hiç bir anormallik yok

sanki sen yanlışyerlerdegezenadam olarak , yine yanlış yerlerde geziyorsun

bizler kafandaki dinazor hobinde , tasavvur ettiğin insanlardan değiliz , hepimiz kültürlü çoğu yüksek tahsilli insanlarız , sen bizlerin olmadığı bir yer ara kendine , beğenmeyene güle güle deriz .
Nasıl anormallik yok? Lütfen Videodaki bir tane hatlı bilgi yanlış yönlendirme gösterir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri