Karavanımızı Sonunda Tamamladık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koray_p Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 100,716
Gaz devrelerini bakır boru ile yaptım. İşlemesi kolay, kaçak riski az. Sistemde seyir halinde de kullanılabilen Truma marka bir regülatör kullandım. Kaza anında gazı otomatik olarak kesiyor. Manifold sayesinde de istediğiniz bölümün gazını kesebiliyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 506320

Ekli dosyayı görüntüle 506321

Ekli dosyayı görüntüle 506322

Ekli dosyayı görüntüle 506323

Ekli dosyayı görüntüle 506324

Ekli dosyayı görüntüle 506325
Koray Bey kullanmış olduğunuz lpg bakır gaz borusunun çap, kalınlık ve kesitini söyleyebilirmisiniz?

Etiketler

Güle güle kullanmanızı dilerim. Üzerinde oldukça emek verilen bir çalışma olmuş.
Bu açılı delikleri açmak için nasıl bir adaptör kullandınız? Baktım, fakat göremedim. 45 ile delik açmak için bir aparat vardı. Fakat adı tam nedir bilmiyorum açıkcası.

20180119 134232

Güle güle kullanmanızı dilerim. Üzerinde oldukça emek verilen bir çalışma olmuş.
Bu açılı delikleri açmak için nasıl bir adaptör kullandınız? Baktım, fakat göremedim. 45 ile delik açmak için bir aparat vardı. Fakat adı tam nedir bilmiyorum açıkcası.

Ekli dosyayı görüntüle 507862

"Pocket hole" deniyor. Özellikle Kreg markasının güzel ürünleri var. Gayet sağlam tutuyor. Bir çok yerde kullandım. Bendeki modeli K4, tabi ölçüler cm cinsinden.

81MIubEUFpL SL1500

Merhaba Koray Bey: Sizi .sabrınızı yürekten kutluyorum.bende bir siprinter 1+1 kamyonet almıştım karavan yapacaktım ama sizin detayları takip edince vaz geçtim .Bu yaz kamyonet olarak tatil yaptık artık bundan sonra o şekilde devam edeceğim ,elimden ahşap işi tesisat işi geliyor fakat sizin işciliğinizi görünce başaramıyacağımı düşümdüm ,sizlere iyi tatiller,iyi yolculuklar diliyorum emeğinize sağlık ,bakarsınız bir kamp ta karşılaşırız iyi dileklerimi canlı canlı şahsınıza sunarım.

Selamlar. Henüz ilk sayfadayken kullandığınız izolasyon için yazdığınız marka, gri olan malzeme için mi yoksa siyah olan malzeme için miydi?
Tavan kaplaması ve dolapların bağlantıları için tavana ahşap parçalar yapıştırdım. Bu arada kullandığım yapıştırıcı Soudal High Tack 'tir. 10cm2 alanda 320 kg ağırlık taşıyabiliyor. Nemli ortama bile uygulanabiliyor. Deniz sektöründe çok kullanılan bir yapıştırıcı.

İzolasyon malzemesi olarak çift kat bizofol ve pa-flex marka izolasyon kauçuğu kullandım. Bu kauçuk gemilerde havalandırma kanallarında, kompresör odalarında kullanılıyor. Yangına karşı dirençli. Test yaptım, yanmıyor :smiley:

Aracaın %90 gibi bir kısmı bu malzemelerle kaplandı. Bu malzemeleri dolduramadığım yerlere ise pu köpük uyguladım.

Ekli dosyayı görüntüle 505898

Ekli dosyayı görüntüle 505899

Ekli dosyayı görüntüle 505900

Ekli dosyayı görüntüle 505901

Ekli dosyayı görüntüle 505902
Selamlar. izolasyon için yazdığınız marka, gri olan malzeme için mi yoksa siyah olan malzeme için miydi? Eğer farklılık varsa her ikisinin de adını yazabilir misiniz?

Bu aracın akibeti ne oldu merak ediyorum. Satışa çıkarılıp satıldı mı? Yoksa KOray Bey ailesi ile keyifli bir şekilde gezmeye mi karar verdi. Umarım sona gelindiğinde olan yorgunluk geçmiştirde bu araç ile güzel geziler yapar.

Merhaba. Yaklaşık 6 aydan beri bu siteyi takip ediyorum ve sonunda bende kendi karavanımı yapma hayalimi gerçekleştirebilmek için, 2005 model ısusu turkuaz marka bir araç aldım. İnşallah kısa sürede koltukları ve döşemeleri sökmeye başlayacağım. Bu süreçte değerli bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Yardımlarınız için imdiden teşekkür ederim.

Selamlar. Henüz ilk sayfadayken kullandığınız izolasyon için yazdığınız marka, gri olan malzeme için mi yoksa siyah olan malzeme için miydi?

Selamlar. izolasyon için yazdığınız marka, gri olan malzeme için mi yoksa siyah olan malzeme için miydi? Eğer farklılık varsa her ikisinin de adını yazabilir misiniz?

Merhaba,

İkisi için de yazmıştım. Parlak olan bizofol.

Bu aracın akibeti ne oldu merak ediyorum. Satışa çıkarılıp satıldı mı? Yoksa KOray Bey ailesi ile keyifli bir şekilde gezmeye mi karar verdi. Umarım sona gelindiğinde olan yorgunluk geçmiştirde bu araç ile güzel geziler yapar.

Merhaba,

İşlerim çok yoğun bu aralar. Malum havalar da soğuk. Bebekle gezmek onun için riskli oluyor.

Karavanda ufak tefek gördüğüm eksiklikler var, onları tamamlamaya çalışıyorum. İşler izin vermiyor bir türlü. Bitirince satışa sunacağım.

Merhaba. Yaklaşık 6 aydan beri bu siteyi takip ediyorum ve sonunda bende kendi karavanımı yapma hayalimi gerçekleştirebilmek için, 2005 model ısusu turkuaz marka bir araç aldım. İnşallah kısa sürede koltukları ve döşemeleri sökmeye başlayacağım. Bu süreçte değerli bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Yardımlarınız için imdiden teşekkür ederim.

Mesut bey hayırlı olsun,
Bende benzer(iveco m29) bir araç üzerinde çalışıyorum.
Sadece koltukları sökmenizi döşemelere hiç dokunmamanızı tavsiye ederim.

Sn. koray_P merhaba,

Hani derler ya sevgi paylaştıkça çoğalır diye, aslında bilgi de paylaştıkça çoğalır.

Kendine karavan edinmeye çalışan biri olarak, yaptığınız paylaşımlar için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ahmet Hamza

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR