Kendi Kamp Aracını Yapanlar; Kangoo Micro Camper -

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 111,660

orsaalabanda

Zirve
Olurdu, olmazdı, yapardık, yapamazdık derken sonunda aracımızı hazırlamayı başardık.
Bu işe başlarken öncelikli hedefimiz, iki yetişkin ve bir çocuğun içinde rahat yatabileceği, en temel ihtiyaçlarımızı kısıtlı imkanlar dahilinde karşılayabileceğimiz bir yapı oluşturmaktı.
Aracımız camlı-koltuklu binek otomobil modeli.
[attachment=1]
Arka üçlü koltuğu sökmeyi göze alabilseydik çok daha kullanışlı bir uygulama olacaktı. Ancak küçük kızımızın trafikte seyir güvenliğini sağlayabilmek adına bu işten vazgeçtik.
[attachment=2]
O zaman nasıl olacaktı?
Arka koltuk sökülmeyecekse yatağımız bagajda toplanabilmeliydi. Yatağın bagajda toplanması yetmez, en az 20-30 lt. lik su deposu, portatif wc, kamp ocağı, kamp masa ve sandalyeleri, uyku tulumları, mutfak malzemeleri için avadanlıklar, kuru erzak dolapları da olmalıydı. Olmalıydı da... Bunların hepsinin bagaja sığması, üstüne bir de valizlerimizi koyacak yer kalması gerektiğini düşünmeye başladığımızda akıl sağlığımız konusunda şüpheye düştük.
İçinden çıkamayacağımızı anladığımızda beynimizin zihni sinir proceleri merkezini kullanmaya karar verdik. Bu bölge beynin tam ortasında, hipofiz bezinin hemen altında bulunur. Gıdası çay, kahve, sigara, atıştırmalık abur-cuburlar gibi bilumum sağlığa zararlı maddelerden oluşur. Gece yarısından sonra yatakta sağa-sola dönerken iyi çalışır. Halk arasında def-i hacet esnasında bu bölgeden maksimum randıman alınabileceği de rivayet edilir. Bu bölgeyi fazla uyarmak akıl ve vücut sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Geçirdiğimiz bir aylık hazırlık döneminde her iki durumu da yaşadık.
Zihni sinir proceleri merkezi overclock işleminden sonra maksimum veri akışı sağlandı. İşlemci hızının iki katına çıkmasıyla yeterli soğutmayı sağlayamadık. Bazı devrelerimiz yandı. Sigorta korumasında olan diğerlerini çok büyük hasar almadan kurtardık.
Buyrun resimler... Taze taze.

Kangoo

Arka koltuk

Etiketler
Ynt: Kendi Kamp Aracını Yapanlar; Kangoo Micro Camper - Cem Babadağ (orsaalabanda)

Arka koltuk öne yatırıldığında arkaya doğru eğimli bir yüzey oluşuyor.
[attachment=1]
Düz bir zemin elde edebilmek için takozlar hazırladık.
[attachment=2]
Takozlar arka koltuğun zemine oturduğu yuvaya yerleştiriliyor.
[attachment=3]
[attachment=4]

Arka katlama

Takozlar

Takoz yerletirme

Arka takozlu grnm

Ynt: Kendi Kamp Aracını Yapanlar; Kangoo Micro Camper - Cem Babadağ (orsaalabanda)

Ön koltukları olabildiğince öne çekip yatırıyoruz.
[attachment=1]
Sıra geldi yatağımız ya da oturma grubumuz olabilen yapıyı açmaya
[attachment=2]
Kullanılan malzeme 18 mm. lik mdf. Kontrplaktan yapabilseydim çok daha hafif olacaktı. Bu haliyle biraz ağır ama zararı yok. Ön koltukların sırtına ve ön kapı kolçaklarına yük bindirecek olan bölgeye 2.5 mm.lik gri sünger yapıştırılarak üzeri kumaşla kaplandı.
[attachment=3]

Yatak alm 1

Sngerkuma kaplama

N koltuk

Bu haliyle pek kullanmayı düşünmüyorum ama kötü havalarda sığınabileceğimiz bir oturma grubumuz da mevcut.
[attachment=1]
[attachment=2]
Gelelim yatağımız için hazırlıklara
[attachment=3]
Minderleri yerleştirdik mi tamamdır. Biraz eziyetli tabi ama toplamda 2 dk. bile sürmüyor.
[attachment=4]
[attachment=5]

Oturma grubu

Oturma

Yatak alm 2

Yatak minderler

Yatak 2

İnsan yeterki istesin yapamayacağı şey yoktur buyrun size örnek,bende kasıla kasıla ortada dolaşıyorum Ducato'dan karavan yaptım diye yapsana kangoo'dan göreyim hemde karavan için Kangoo'yu satanda benim hay aklıma........

Kardeş eline koluna ve o projeleri geliştirdiğin klozetine ;D sağlık gerçekten harika,güzel gezilerde kullanman dileğiyle.

Perdelerimizi kapatmayı unutmayalım.
[attachment=1]
Arka çadır, kamping konaklamalarında sıcak havalarda yeterli havalandırma sağlayabilmek için tasarlanmıştır. Fermuarlı içeriden açılabilir sineklikli pencereleri var. Yeri gelmişken beni kırmayarak çadır ve bilimum dikiş nakış işlerini bir çırpıda hallediveren anneciğimi burada minnetle anmadan geçemeyeceğim. Ne demişler: Ana gibi yar olmaz.
[attachment=2]
Pencereler yeterli gelmezse belki arka kısma da bir pencere açabilirim.
[attachment=3]
İçeriden görünüm
[attachment=4]
[attachment=5]

Perdeler

Adr

Adr 2

Ieriden grn

Ieriden

İşimiz bittiğinde yatağımız arka koltukların arkasına katlanıyor.
[attachment=1]
Mutfak malzemeleri için avadanlık
[attachment=2]
Kuru erzak dolabımız
[attachment=3]
[attachment=4]
Ocağımız
[attachment=5]

Arkaya katlama

Avadanlk

Erzak dolab

Dolaplar

Ocak

Cem,
Emeğini kutluyorum, ailenle birlikte mutlu bol gezili günler diliyorum. Alanı daha genişletmek ve gün içinde kullanmak için arka kapıya daha buyuk bir çadır eklenebilir zaman içinde. Üste bir bagaj, sandalye, masa gibi aksamlar için alanı daha da rahatlacak gibi. Kolay gelsin .
Oğuz

[attachment=1]
Portatif wc
[attachment=2]
ve yolculuğa hazırız :smiley:
[attachment=3]
Bütün bunlardan sonra şöyle bir düşününce 5+1 ruhsatlı, muayenesi 2 yılda bir yapılan, vergisi, sigortası minimum masraflı, benzini koklayarak harcayan, klimalı, çift airbagli, abs li, istediği yere park edebilen, köprüden sorunsuz geçen, otomobil kıvraklığında bir (dilim varmıyor ama) karavanım oldu. Bir tek hacim problemi var işte ;D Ne yapalım o kadar kusur kadı kızında da olur. :p

Ocak kapal

Zorta portti

Son

resımlerı yarına da gonderebılırım dedıgınız ıcın aslında bu gun gelecegı sankı ıcıme dogmus gıbı , durmadan yenıle tusuna basıyor resımlerını gorebılmek ıcın sabırsızlanıyordum. en aktıf gunlerımden bırı oldu bır yandan da sn gezmenın gezı anılarını okuyor foto lara bakıyordum. nıhayet senın kangoyu cagrıstıran baslıgı gorurgormez ıste gelldı dedım. cok merak ettıgım o arabadan nasıl kamper yapılabıldı dıye . once yazdıgın yazıyı okudum sonra arka arkaya gelen resımllerını sabırla bekledım. fakat aklım gırıs bolumundekı yazıya takılmıstı. sımdı soruyorsundur guzel olmus dıyecekmısın. hangısı.......
gırıs bolum yazısı mı kamperın mı? . soyle sımdı hamgısıne haksızlık edeyım. mutlaka cok guzel olmustur cok da heyecanlı olmalısın. fıkrım mı ?..........

neden ara aıra kısa hıkaye yazmıyorsunuz.?( cok begendım) :smiley: mehmet.

yaybek' Alıntı:
İnsan yeterki istesin yapamayacağı şey yoktur buyrun size örnek,bende kasıla kasıla ortada dolaşıyorum Ducato'dan karavan yaptım diye yapsana kangoo'dan göreyim hemde karavan için Kangoo'yu satanda benim hay aklıma........

Kardeş eline koluna ve o projeleri geliştirdiğin klozetine ;D sağlık gerçekten harika,güzel gezilerde kullanman dileğiyle.

Yusuf bayılıyorum senin bu alçak gönüllülüğüne. Senin çıkardığın işin yanında bu ne ki? Bu zımbırtıyı yaparken çok daha iyi anladım senin başardığın işin zorluğunu. İyi dileklerin için teşekkür ederim. Birlikte güzel gezilerde kullanacağız inşallah.

teos' Alıntı:
Cem,
Emeğini kutluyorum, ailenle birlikte mutlu bol gezili günler diliyorum. Alanı daha genişletmek ve gün içinde kullanmak için arka kapıya daha buyuk bir çadır eklenebilir zaman içinde. Üste bir bagaj, sandalye, masa gibi aksamlar için alanı daha da rahatlacak gibi. Kolay gelsin .
Oğuz
Oğuz abi çok teşekkür ederim. Gerçekten üst kapalı bagaj işimi çok kolaylaştıracak. Diğerleri için de biraz gezip tecrübe edinmeyi bekleyeceğim. Zaman içinde farklı ihtiyaçlar ve pratik çözüm yolları gelişecektir.

orbay74' Alıntı:
resımlerı yarına da gonderebılırım dedıgınız ıcın aslında bu gun gelecegı sankı ıcıme dogmus gıbı , durmadan yenıle tusuna basıyor resımlerını gorebılmek ıcın sabırsızlanıyordum. en aktıf gunlerımden bırı oldu bır yandan da sn gezmenın gezı anılarını okuyor foto lara bakıyordum. nıhayet senın kangoyu cagrıstıran baslıgı gorurgormez ıste gelldı dedım. cok merak ettıgım o arabadan nasıl kamper yapılabıldı dıye . once yazdıgın yazıyı okudum sonra arka arkaya gelen resımllerını sabırla bekledım. fakat aklım gırıs bolumundekı yazıya takılmıstı. sımdı soruyorsundur guzel olmus dıyecekmısın. hangısı.......
gırıs bolum yazısı mı kamperın mı? . soyle sımdı hamgısıne haksızlık edeyım. mutlaka cok guzel olmustur cok da heyecanlı olmalısın. fıkrım mı ?..........

neden ara aıra kısa hıkaye yazmıyorsunuz.?( cok begendım) :smiley: mehmet.
Mehmet abi yazımı ve aracımı beğenmenize çok sevindim. Tabi ki çok heyecanlıyız.( Aile olarak) Kısmetse pazar günü ilk deneme sürüşünü yapmayı planlıyoruz. İlk fırsatta da konaklamalı gezi...Gerçekten fotoğrafları sabırsızlıkla bekleyen bir sürü arkadaş var. Belki de birilerine örnek olacağım. Bunun keyfi bile yeter. Başkalarının sevincini kendisininmiş gibi paylaşmayı bilen dostların, abilerin arasında olmak çok güzel. Size de çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Bursa'dan parça vs. ıvır-zıvır lazım olursa yardıma hazırım.

Merhaba,

Forumun gücü, ortaya çıkmayı sürdürüyor. En son Cem... Kutluyor ve iyi geziler diliyorum. Biraz emek, biraz fikir alışverişi, biraz maddi kaynak ... "o Cem'in yapıtı işte!.."

Cavid Sezen

Gerçekten forumun gücü ortada. Özdal Bey'in o içimizdeki hevesi ateşleyen fotoğrafları, yazıları, Oğuz abi'nin tecrübeleri, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile her yazılanı en ayrıntılı şekilde cevaplayabilme çabaları, Ahmet abi'nin kafamızda soru işaretlerini ilk oluşturan örnek model fotoğrafları, Haldun Bey'in o sımsıcak gezi yazıları ve fotoğrafları, Yusuf'un azmi, çalışkanlığı ve becerisi, Mehmet abi'nin en genç delikanlılara taş çıkartacak gayreti...Hangi birini sayayım ki? Bunlar olmasaydı gerçekten olmazdı. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Cem'in yapıtı değil. Sizler olmasaydınız olmazdı.

Cem bey,
Mikro kamper'inizle birlikte hayallerinizin ve gönlünüzün büyüklüğünüde kutlarım.Ailenizle sağlıklı ve mutlu geziler dileklerimle.
Levent

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR