Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 mabirsen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mabirsen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 702
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 203,583

mabirsen

0505 792 00 98
Yer
Afyonkarahisar
Merhaba karavan dostları. 2 senedir incelemekten artık icraata geçmeye karar verdim. 2004 model 12m3 lük peugeot boxer aldım. 2800 HDI motorlu. Araç çok temiz henüz 70.000km. de . Önceleri ben de inanmadım bu km. ye. Ancak en son ön takım yaptırmaya gittiğimde körükte patlağı değiştirmek için söküm yapan usta da söyleyince rahatladım. Abi hayret bu orjinal fabrika çıkışlı hali. İlk defa ben söküyorum. Demekki km. doğru dedi.

Neyse ben 3 çocuklu bir aileyim. Camper belki dar olacak ancak alkovenli karavan şu an için istemiyorum. Aracı şehir içinde de kullanacağım. İlk fikirler oluştuğunda 2 çocukluyduk. 8 Ay öncesinde ailenin en küçüğü bize sürpriz yapınca planı değiştirmedim. Plan olarak daha öncede forumda tartışılan 1 no.lu planı uygualayacağım. Arkada ranza, önünde banyo, önünde 4 kişilik masalı (gece yatak olan)oturma grubu olan model. Ufaklık bir süre ya ön koltuklarda oluşturulacak bir yerde, ya da mutfak tezgahı üzerine geçmeli olarak düşündüğüm portatif bir yatakta idare edecek mecburen. Zaten o biraz büyüdüğünde büyükler artık bize takılmamaya başlar herhalde. Ya da bu karavan el öğrencesi olur. Satar alkovenliye terfi ederim.

Kendim Teknik öğretmenim. Elimden iş gelir. Ancak bazı konularda işin erbabı ustalardan da destek alacağım herhalde.
Öncelikle kaporta ile işe başlamayı düşünüyorum. Sonra diğer işler sıraya girecek. Aracın muayenesi 15 Haziran 2013' e kadar var. Dolayısıyla vakit buldukça tamamlamak niyetindeyim. Plan ve diğer konularda görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Selam ve saygılar.

PLAN 1

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 mabirsen

Mehmet Ali Bey aracınız hayırlı olsun. Ve de kolay gelsin. :smiley:

Hocam kolay gelsin, inşallah gönlünüze göre bir camper yaparsınız.

Hocam, çok sevindim; kolay gelsin!... :smiley:

Cavid Sezen

Aracınız hayırlı olsun, dönüşüm macerasında da kolaylıklar dilerim...Ölçüler ve malzeme konusunda sorularınız olursa herzaman yardıma hazırım...

Hayırlı olsun Mehmet bey başarılar dilerim.

Ranza sistem kamper alışık olmadığımız farklı bir proje fazla örnekde yok o nedenle dikkatinizi çekme gereği duydum. 2006 yılında
sizin yapacağınız sistemi uygulayan arkadaşımın sıkıntı yaşadığı tek nokta üst ranzayı kullanacak olan için koridor darlığıydı.

Oturma gurubu ve mutfak bölümünü kullanımda çok daha ferah bir ortam oluşturacağı kesin, tercihinizi beğendiğimi söylemeliyim.

Sizin projenizde duş/tuvalet kabin kapısı benzer sıkıntıyı bertaraf edecek gibi duruyor. Kolaylıklar dilerim.

Tüm iyi dilekler için teşekkür ederim. Bu gün aracın planına göre içerisinde kağıt bantla ölçülendirdim. Fotoğrafları pek yakında yükleyeceğim. Ranzalı sistemin en azından alttakini yukarı kaldırılabilir yapmak istiyorum. Gerektiğinde bagaj hacmini genişletmek için. Ayrıca bu ölçüleri tekrar not ettim. Pazartesi taratıp ölçüleri tekrar yüklerim. Selamlar.

Mehmet bey projeniz hayırlı olsun ranza sistemi bence güzel fikir ilgiyle takibe başladım.
Kolay gelsin umarım en kısa zamanda yollarda olursunuz.

Merhaba, Mehmet Ali bey;
Aracınız hayırlı uğurlu olsun.
İnşaallah gönlünüze göre şekillendirirsiniz.
Selamlar, saygılar.

güngör' Alıntı:
2006 yılında
sizin yapacağınız sistemi uygulayan arkadaşımın sıkıntı yaşadığı tek nokta üst ranzayı kullanacak olan için koridor darlığıydı.

Dolap konusunda özveride bulunma olanağı varsa, sorun çözülebilir gibi :-\; üstelik yaratacağı ferahlık duygusu da cabası... ;)

Cavid Sezen

Liderim ne kadar cok sevindim bilemezsin. plan cok güzel bir takıldığım yer ocak yeri evye ile yer değişme olanağı olurmu kapı acıkken rüzgar ocağın yanmasını baya etkiliyo dersenki nerden bu kanıya vardın İlhan abiden bana da cok mantıklı geldi kolay gelsin der başarılar dilerim.

Mehmet Bey, yeni karavanınız hayırlı olsun. İnşallah en kısa zaman da bitirirsiniz. Yerleşim düzeni olarak çok fonksiyonel bir karavana benziyor. Merakla izleyeceğiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.