Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2RX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 342,850
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

Bekir bey selamlar. işleri yavaş yavaş hallediyorsunuz
iyi ilerleme kayt ettiniz. güzel bir çalışma oluyor
buzdolabı havalandırma mazgalı plastikmi metal malzememi dir.
nerden temin ettiniz , 73s

Etiketler

Bekir bey,
İzolasyon çalışmanızı çok titizlikle yapmışsınız,hem göze hitap ediyor hemde sonuçları
iyi olacağına inanıyorum. Kolay gelsin.

Teşekkürler.

buzdolabı havalandırma mazgalı plastikmi metal malzememi dir. nerden temin ettiniz

Mazgal plastik. Perşembe pazarında bir dükkandan aldım. Ellerindeki tek numune idi. Bu kısalıkta başka bir tane daha bulamadım. Bulsam bir kaç tane daha alacaktım. Daha kötüsü akünün havalandırması için küçük boy yuvarlak mazgal aradım, bulamadım. Bulabildiğim tek örnek deve gözü gibi. Mecburen iki tane aldım ama çok iri oldukları için muhtemelen takmayacağım. Marintek'in sitesinde 92 x 92 mm mazgal gördüm. http://www.marintekstore.com/?catId=8&pId=1902 Muhtemelen onu alacağım. Marintek'te ince uzun bir kısım mazgal kapakları da var. Bir tanesi benim aldığıma yakın görünüyor: http://www.marintekstore.com/?catId=8&pId=1901 Başka boyda ve metal olanları da var. İhtiyacınız varsa bir bakın.

Bugün sorun çıkaran parçayı biraz törpüleyip yerine oturttum. Bir de anten ayakları ve kablolarını monte ettim. Rakorlardan geçirebilmek için konnektörlerini kesmem gerekti. Şimdi yeni konnektör lehimlemem gerekecek. Ama muhtemelen bayramdan sonra...

Bekir bey, aradığınız plastik mazgalın, 3 boyutta satışı var, 10x10cm, 10x20cm ve 15x15cm, ben akü kutusu havalandırmasında 10x10cm olanınını arkasına bir bilgisayar fanı montajlayarak kullandım, klima çıkışında ise 10x20cm olanını kullandım..

Grnt391

Bilgi için teşekkürler. Marintek'tekiler de sanırım buna benzer ebatlarda. Benim buzdolabı için taktığım mazgal (tam hatırlamıyorum, emin olmak için yeniden ölçmem gerek) ya 15 ya 20 cm enindeydi. Akü havalandırması için bulduklarım 15 x 15 cm gibi bir şey. Bu yüzden Marintek'tekilerden alıp arkasına ben de bilgisayar fanı takacağım.

Anten ayaklarının ve kablolarını monte edilmiş hali. Açı nedeniyle zor farkediliyor: Aracın sağ ön tarafındaki ayakta küçük bir anten bağlı.

[attachment=1]

DSC 0052

Bayram öncesi Ankara'ya gittiğimde bir çılgınlık yapıp Önder bey'den 2 x 100W solar panel almıştım. (Regülatörü bilahare.) Onun montajını bitirdim.

[attachment=1]

DSC 00055b

İsabetli seçim iyibir altyapı ile ilerlemeniz.Enerjiniz bol olsun iyi günlerde kullanın.

Teşekkürler. Tavan kaplamasına başlamazdan önce döşeyeceğim bütün kabloların bitmesini istedim. Bu yüzden bütçeleri aşıp, borçları erteleyip böyle bir işe kalkıştım. Bundan sonrasında işler daha rahat yürüyecek inşallah.

Hatta, ikinci el küçük bir akü ve 1000 watt çin malı bir inverter ayarlarsan, yatar daire testere haricinde, aletleri çalıştırabilir ve bütün işlerini dışarıdan elektrik almadan bitirebilirsin...

Yavaş yavaş sıra onlara geliyor zaten. Ama hem duygusal (!) nedenlerle hem de öncelikle biraz ahşap işlerini ilerletmem gerektiğinden şimdilik biraz bekleyecekler. Uzatma ile elektrik almam çok zor değil, çok şükür. Fotoğraflarda görüldüğü üzere araç binanın hemen yanında. 15m. bir uzatma kablosu ile sorunu şu an için kolayca hallediyorum.

Kolay gelsin.
paneller hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR