Kendi Karavanını Yapanlar;Subaru Libero 4WD Minivan-ssem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ssem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,817

ssem

Ana Kamp
Yer
AMASYA/MERZİFON
SUBARU LİBERO MİNİVAN 4WD

[size=10pt]Tanışma kısmında kısaca kendimden bahsetmiştim.
Yaklaşık On yıldır Motorsiklet kullanıyorum.(Enduro) Bu süre içerisinde bir çok kamp,gezi,arazinin zor koşullarını iliklermizin sonuna kadar yaşadık.Yaş yavaş yavaş ilerlemeye başladı,Çoçuklar yavaş yavaş büyüyor.

Artık Tek başıma yaptığım geziler ve kamplar riski çovalmaya başladı.Uzun zamandır Moto karavan bölümünü takip ediyordum.Paylaşımlarınız olağan üstü güzel,yol gösterici emek verilerek hazırlanmış,Günler,haftalar,aylar hatta bir yılı aşkındır uzaktan’da olsa takip ettiğim bu bölüm bana çok şey kattı.

Şimdi gelelim bizim hikayemize...

Uzun uğraşlar ve keseme ve yapmak istediğim şeye en uygun olarak 4x4 araçlara bakarken Şu görmüş olduğunuz aracı gördüm.

http://i42.photobucket.com/albums/e304/misiek17a/samochody/subaru/b.jpg

Araştırdım,Baktım soruşturdum. Zor ama imkansız olmadığına inandığımdan bu araçta karar kıldım.

Benim için şu anda sadece ve sadece hafta sonları kullanmak bir gece veya iki gece yatılacak bir araç, o kadar da lüks olmasına da gerek yok çünkü uzun yıllar çadır ve uyku tulumunda hiç kimsenin cesaret bile edemeyeceği yerlere motorlarımızla gidip,kamplar kurduk,konakladık.

Şimdi bununla Orman yollarından aracımızın gücü nispetinde en son noktaya kadar gidip,doğa ile iç içe olabilmek.Gerekirse gece konaklamak.

Emekli ulduğumuzda bu kesinlikle kalacak çünkü aldığım bir şeyi geri satmak gibi bir düşüncem olmadı hurda oldular ama hep bende kaldılar.

Büyük daha konforlu bir karavan yada camper sahibi olmak Ömrümüz olursa 15 Yıl sonra

Eşim pek hazetmez kamp’tan ama ona da işleyecek bu iş motora alıştıramadım ama buna belki alışır gelir bizimle gelmezse de çoçukları alıp, ben çıkarım dağa taşa

Alış hikayesi ise 3-4 ay araştırmama internette,sahibinden.com da baktıktan sonra bu zor bulunan bir araç olduğundan yada az olduğundan olanlarında çoğu haşat olduğundan en son bu aracı gördüm zaten ilan çıktıktan sonra hemen aldım.

Aracım Subaru Libero 4x4

Çok kişi bu aracın parçası bulunmaz,ne yapacaksın,Allah akıl fikir versin gibi sözlerine rağmen aracı aldım getirdim.Getirdim de soracaksınız nereye getirdin. Ben Amasya İlinin Merzifon ilçesinde hayatını kazanmak için memurluk yapan,ama gönlü hep dağlarda çobanlarla olan bir kişiyim.Gecenin bir yarısında bilmediğim,bir aracı alıp,binip,Yağına suyuna baktıktan sonra 700 km gidin biri Zaten motorcuların tahtalarından biri eksik derler ya neyse…

Parçası zor bulunsa da imkansız değil,Zaten hafta sonu için kullanılacağından bir hafta sonu bir tarafını kırsak diğer hafta sonuna kadar halledilemeyecek bir şey değil.

Gelelim Revizyon işlerine aldığımda anası ağlamış bir vaziyette İstanbul Üsküdar’da bir market servis aracı olarak anası ağlamış

Emekliliğinde biraz gün yüzü gösterelim istedim.

Önce dış makyaj Sürtülen,ezilen yerleri düzelilip,komple boya,Motor bakımı,Lastik vs.vs.

E2c1d4de

D832e250

F583083c

97a21b05

09687a99

Tabi bu kompe,düzeltme,Zımpara macun işi yaklaşık 2 ay sürdü,Sonunda araç ortaya çıkabildi.

Boyadan sonraki hali

7cfecc56

Ve şimdi zornanın zırt dediği iç dizayn ne yaparım,ne ederim,şöyme mi böyle mi derken en son bu şekilde yapmaya karar verdim.

C2b08b79

Tüv felan uğraşmak istemediğimden.kompak bir şey olsun ayrıca pratik olsun,her işe gelebilsin diye pratik bir şeyler olsun istedim.Yer imkanları nispetinde şöyle bir şeyler çıktı ortaya
Arkaya çekyat türü bir şey arka tarafı ocak,lavabo malzeme için ön tarafa hem oturulabilecek bir yer hem içi malzeme konulabilecek bir parça bu parçalara montajlanan açıldığı zaman iki parçayı birleştiren katlanır askılar.

C2b08b79

B7da24dc

528983cb

D0915249

Taban ve döşemelerin bitmiş hali

Da392ac4

C4ee6b4e

Biraz kamp eksizliklerimizi yerinde tespit için

5eb353ab

Büyük kızım ve 2 yeğenimi alıp,çıktık yollara

96bf6871

Cee1981e

Çıktık en yüksek yaylalara

Edc1131b

Cc5848ea

50db01be

Kim bu adam derseniz işte ben

5f7d1c9c

E1b0ff72

Yatağı açtık,Çoçuklar sığıyor normal bir yatak değil 1.40 Boy ama problem değil,Kıvrılır.

3f138eb4

9ed40ca2

Gece oldu çoçuklar arabaya ben ve ufak yeğen çadıra

C2f92b80

Ben çadırda uyumaya alışkın olduğundan,problem yok çoçuklar da aracın içinde rahat uyuduklarını söylediler,Tabi daha deneme aşamasındayız.Problemleri ve eksiklikleri yerinde tesbit edeceğiz.

Sabah kahvaltısı hazırlıkları

Cb9042ce

Güzel kahvaltımızı ettik.

1498cee2

Öylenden sonra dönüşe geçtik.
A2069762

http://i152.photobucket.com/albums/s175/saglamer/subaru/058c3fe5.jpg[/IMG

Şimdilik bu kadar artısı ile eksisi ile

Eksiklerimiz var tabi onları da not ettik.Fırsatımız oldukça gerekli düzelteleri yapacağız.

Yukarıda da belirtiğim gibi bu araç ne karavan,ne camper hafta sonu konaklamak için ufak tefek ihtiyaçlara hitap edecek bir araç

Tüm gezenbilir karavan grubuna teşekkür, sizlerin yaptıkları bize casaret, verdi.
Sağlıcakla kalın.
Hepinize kucak dolusu selamlar.
[/SIZE][/font][/b][/size]

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar;Subaru Libero 4WD Minivan-ssem

Güle güle kullanın.Sizi alıp uzak diyarlara götürmüş.Mutluluk vermiş,gerisi teferruat.

Çok güzel anlatım.
Güle güle kullanınız.

Selamlar.

Burak.

Aracınızın 4x4 oluşu büyük b,r artı hayırlı olsun camp aracınız

bu araçları bilen biri olarak cesaretinize hayran kaldım, ben vivio'mu parça korkusu yüzünden sattım, (çünkü servis bir farına 660tl fiyat vermişti ve bir ay sonrasına teslim ediyordu), aracımı toparladıktan sonra ciddi bir kaza daha atlattım aracıma bir şey olmadı ama ya olsaydı kaygısıyla şimdi yeni sahibinde o mutlu ben mutlu :smiley:
sevimli ve şirin bir van, aracınızı güle güle kullanın

rtulun' Alıntı:
Güle güle kullanın.Sizi alıp uzak diyarlara götürmüş.Mutluluk vermiş,gerisi teferruat.

Teşekkür ederim abi,teferruat'da olmayınca işin tadı çıkmıyor abi,ama ne kadar az olursa o kadar iyi .

BOBO' Alıntı:
Çok güzel anlatım.
Güle güle kullanınız.

Selamlar.

Burak.

Teşekkürler Burak sağol.

nasah' Alıntı:
Güle güle kullanın

Teşekkürler

tango' Alıntı:
Aracınızın 4x4 oluşu büyük b,r artı hayırlı olsun camp aracınız

Kendine yeter bir 4x4 zaten bu kadar uğraşmama sebeb de o 4 çeker olması teşekkürler

buralpdi' Alıntı:
bu araçları bilen biri olarak cesaretinize hayran kaldım, ben vivio'mu parça korkusu yüzünden sattım, (çünkü servis bir farına 660tl fiyat vermişti ve bir ay sonrasına teslim ediyordu), aracımı toparladıktan sonra ciddi bir kaza daha atlattım aracıma bir şey olmadı ama ya olsaydı kaygısıyla şimdi yeni sahibinde o mutlu ben mutlu :smiley:
sevimli ve şirin bir van, aracınızı güle güle kullanın
Evet bu araçları iyi tanıdığınız belli oluyor. ;D Bir tampon kulağını japonyadan getirtim. ;D Ufak bir şey ama olmayınca olmuyor, Ama diğer parçaları var bu modelden midir bilmiyorum ama fiyatlar sizin bahsettiğiniz kadar değil, ortalamada %50 fark var.Bu araçları kullanan kişiler diğer araçlarda bu kadar keyif almıyor.Teşekkürler ,sağoulun.

freediver2009' Alıntı:
Heşey çok iyi ama keşke o ateş içindeki yeşil ağaçlar olmasaymış.
Dostum bunu bilerek mi soruyorsun yok sa bilmiyerek mi? Bu mevsimde dağlarda dolaştığınızı farz sayarsak,Orman işletmenin Orman işçilerinin ağaçları gençleştirmek için yan çalı dallarını kestiklerini bilirdiniz. Şimdiye kadar bir ağaç'tan küçük bir dal parçası bile kesmiş bir insan değilim.

Bundan iyisi Şam'da kayısı. Hafta sonu aracınızı güle güle kullanın. Mühim olan doğada olabilmek. Gerisi teferruat.

aslanahmet' Alıntı:
Bundan iyisi Şam'da kayısı. Hafta sonu aracınızı güle güle kullanın. Mühim olan doğada olabilmek. Gerisi teferruat.

Teşekkürler,sağolun Dediğiniz gibi amaç doğaya ulaşmak,ulaşım aracı ne olursa olsun,ama Motor'dan sonra bu bana sanki süper lüks doğaya ulaşma yolculuğu gibi geldi.Tabi ikisinin yapabildikleri ve gidebildikleri yerler farklı farklı

Semih bey aracınız hayırlı olsun, amaca hizmet eden her araç güzeldir. Özellikle kamp yerinizin manzarası çok hoşuma gitti. Merzifon'dan bir yer mi?

drares' Alıntı:
Semih bey aracınız hayırlı olsun, amaca hizmet eden her araç güzeldir. Özellikle kamp yerinizin manzarası çok hoşuma gitti. Merzifon'dan bir yer mi?

Haşmet bey teşekkür ederim,Kamp yerim Merzifon'a 45 KM uzaklıkta Suluova İlçesinin Akdağ'da bulunan Derinöz Barajı'nın üst tarafı bu sulama (içme suyu)amaçlı yapılmış bir gölet ama sadece ve sadece kar suyu ile dolduğundan Çok berrak bir gölet Fethiyedeki bir koyu aratmıyor anlayacağınız Çevresi Çam ağaçları ile kaplı yaklaşık 1100 Rakım'da olan bir yer

Merhaba semih bey öncelikle aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın yazdıklarınızı okuyunca sanki kendi yaşadıklarımla birebir aynı bende hafta sonu için ailecek işimizi görecek 4x4 bir araç ararken netten öncelikle vw syncrolar daha sonra başka alternatifler derken şu anda kullandığım dört çeker özellikleri olan kia bestayı aldığımda banada aynı şeyleri söylemişlerdi kimselerin gidemediği şartlarda yol alıp ailenle kafa dinleyecek bir yere gitmek o yetiyor insana sağlıcakla kal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR