Kendi Karavanını Yapanlar; Vito Kamper-gemiadami

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gemiadami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,653

gemiadami

Kamp II
Yer
istanbul
Selamlar,bilen bilir forumu uzun zamandır takip etmekteyim.siz ustalaların yaptıklarından yola çıkarak deneyimlerinizden faydalanarak bende vito aracımı kamp taşıtı olarak yapmaya karar verdim.kısmetse bu yaz karedenize geziye çıkmayı amaçlıyorum.

Gemi makinistliği yapmaktayım dolayısı ile teknik işler elimden gelir.kendi imkanlarımla sizlerden gördüklerimle vede dışardan yardım alarak bir miktar yol kat ettim.sırasıyla (önce pc de olan fotolarla) fotoğraflara ve açıklamalarına yer verceğim.
Aracım bu,
[attachment=1]
önce işe izalasyonla başladım.
[attachment=2]
tavanın bitmiş hali
[attachment=4]
lastik üstü ilk hali
[attachment=5]

Tavan

Tavan son hali

Lastik st ilk hali

Vito

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Vito Kamper-gemiadami

resimlere devam
[attachment=1]
buda kullandığım malzeme.tavan da 9 mm. kullandım.yanlarda ise 19 mm. kullandım.
[attachment=2]

izalasyon işini ocak/2011 de yapmıştım şimdi sıcakların ısınması ile kendini fark ettirdi.
hatta eskiden yağmurlu havalarda tavana vuran yağmur sesini içeri yoğun olarak verirdi şimdi ses de bayağı azalma var :smiley:

Lastik st son hali

Ode

devam
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

yaşam mahalli için demonte olabilen sistemler düşündüm onların fotoğrafları daha sonra yayınlayacağım.

Yan srgl kap ilk hali

Yan srgl kap son hali

Bagaj kaps

Genel grnm

Guzel ve sitede pek olmayan bir arac. Siteye renk getirmesi acisindan guzel. Insallah hayal ettiginiz sonuclara ulasip gezinize baslarsiniz.

Hayırlı olsun ve kolay gelsin. Karadeniz gezisine çıktığınızda Giresun'dan geçeceğiniz vakit haberim olsun. Haziran'ın ikinci yarısında ve Ağustos'un ilk yarısında yokum. Dilerim denk getirir de tanışma imkanı buluruz.

Sevgiyle,
BKA

melihbozkurt' Alıntı:
Guzel ve sitede pek olmayan bir arac. Siteye renk getirmesi acisindan guzel. Insallah hayal ettiginiz sonuclara ulasip gezinize baslarsiniz.

Melih dilekleriniz için teşekkürler.
TA2RX' Alıntı:
Hayırlı olsun ve kolay gelsin. Karadeniz gezisine çıktığınızda Giresun'dan geçeceğiniz vakit haberim olsun. Haziran'ın ikinci yarısında ve Ağustos'un ilk yarısında yokum. Dilerim denk getirir de tanışma imkanı buluruz.

Sevgiyle,
BKA

Bekir abi teşekkür ederim.Sanada kolay gelsin.Giresunda görüşme davetiniz içiniz teşekkürler.kısmetse neden olmasın.

iyi günler.

Coşkun Bey, kararınız ve uygulamalarınız hayırlı olsun!.

Edindiğim izlenim, ruhsat değişikliği yapmadan kullanmayı istediğiniz. Mobilyaları da kolay sökülür takılır bir şekilde yapınca, çok amaçlı kullanıma da izin verecektir. Neyse diğer fotoğraflar da gelince anlarız artık. Yalıtım malzemesi, sanırım yabancı bir ürün; neden bu ürünü tercih ettiniz?

Kolay gelsin... :smiley:
Cavid Sezen

kolay gelsin :smiley:,
aileye bir karavan daha katılıyor, ne güzel :smiley:

Başlamak bitirmenin yarısıdır, başlamışsınız ve inşallah kısa sürede gezilecek duruma getirirsiniz.
Kolay gelsin.

Aramazda karavancıların artmasını görmek muıtluluk veriyor. Hayırlısı olsun. Çalışmalarınız da kolaylıklar dilerim.

Yalıtım malzemesi, sanırım yabancı bir ürün; neden bu ürünü tercih ettiniz?

Bunun cevabını sanırım ben de biliyorum:

http://www.ode.com.tr/page.tr/urun.hvac/urun.rflexstlevha.html

Sevgiyle,
BKA

Coşkun bey hayırlı olsun bizim içinde degişik bir karavan olacak takip ediyoruz.

Hayırlı olsun ve kolay gelsin.
İlgi ile takip etmek lazım yeni bir karavan mı doğuyor hadi hayırlısı
KARS'tan selamlar ve kolaylıklar dilerim.

Coşkun bey başlamıssınız, yolunuz açık olsun, kolay gelsin. İlgi ile takip edilecektir eminim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR